عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

سالاد های جدید سال

سالاد های جدید سال
 – سالاد پاستا با بره :
این سالاد خوشمزه که از پاستا و گوشت بره تشکیل شده است را حتماً در یک شب بهاری به عنوان یکشام عالی میل کنید.مدت آماده سازی : 20 دقیقهمدت سرد کردن : 2 ساعت

مواد لازم برای 6 نفر :


پاستای با مدل رشته ای : 150 گرم
روغن زیتون : 1 قاشق غذا خوری
پوست لیمو ترش : 1 قاشق چای خوری
سس پستو : مقداری
دنده بره : 12 عدد
نعنا : 1 فنجان

طرز تهیه :

پاستا را بپزید، سپس آب بکشید و بگذارید تا خنک شود.آنرا به کاسه انتقال دهید با لیمو ترش و روغن زیتون مخلوط کنید.آنرا به اندازه 2 ساعت در یخچال خنک کنید.در ضمن نمک و فلفل به بره بزنید و برای کباب کردن آنرا در فر با درجه 145 درجه فارنهایت قرار دهید.پاستا را با دنده های بره در ظرف مورد نظر قرار دهید و سس پستو آماده شده را روی آن بریزید.

طرز تهیه سس پستو :

در یک مخلوط کن یا غذا ساز 1.2 فنجان نعنا، 1.2 فنجان ریحان، 1.4 فنجان روغن زیتون، 1 قاشق غذاخوری آب لیمو ترش، 2 عدد سیر چرخ کرده، 1/6 قاشق چای خوری فلفل قرمز بریزید و مخلوط کنید، در آخر به آن نمک و فلفل سیاه هم اضافه کنید.

2 – سالاد نان و دانه های سویا :
این سالاد، بدون گوشت می‌باشد اما کاملاً مقوی و سرشار از پروتئین است و در سس مخصوص آن از ریحان، روغن زیتون و سرکه استفاده شده است.
مدت آماده سازی : 30 دقیقه
مدت پخت: 6 دقیقه

مواد لازم برای 6 نفر :


پنیر فتا : 3.4 فنجان
ماست کم چربی : 1.2 فنجان
ریحان تازه خرد شده : 2 قاشق غذاخوری
سیر کوچک رنده شده : 1 عدد
دانه سویا تازه یا یخ زده : 300 گرم
لوبیا سبز تمیز شده : 600 گرم
نسخه از سس بالزامیک : مقداری
گوجه فرنگی زرد نصف شده : 2 فنجان
نان تست برشته شده : 12 برش
برگ ریحان تازه : مقدار لازم

طرز تهیه :


در یک کاسه پنیر فتا و ماست را مخلوط کنید و با استفاده از چنگال آنها را به صورت پوره در آورید. ریحان و سیر با نمک و فلفل سیاه را به آن اضافه کرده و برای 8 ساعت آن را در یخچال قرار دهید.در یک ماهی تابه 8 فنجان آب نمک ملایم بریزد و بگذارید روی اجاق تا داغ شود.سپس لوبیا سبز و سویا را به آن اضافه کنید، حرارت را کاهش دهید، تا وقتی که پخته شوند و یا در حدود 6 تا 8 دقیقه آنها را بپزید.

سپس خشک کنید بگذارید تا خنک شود. سس را آماده کنید.به مخلوط دانه ها گوجه فرنگی ها را اضافه کنید و نم نم نصف سس را به روی آن بریزید، هم بزنید تا مزه دار شود، 8 دقیقه سرد کنید.مخلوط پنیر را روی آن ریخته و برشهای نان را هم روی بشقاب ها بگذارید، باقیمانده سس را به آن اضافه کنید.

طرز تهیه سس بالزامیک : 
در یک مخلوط کن 1/4 فنجان روغن زیتون، 2 قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک، 2 قاشق غذا خوری سرکه قرمز، 1/4 فنجان ریحان خرد شده را مخلوط کنید تا یکدست شود. نمک و فلفل هم به عنوان چاشنی به آن اضافه کنید.

 3 – سالاد انبه و ذرت :
برای یک شام مختصر این سالاد لذیذ را حتماً آماده کنید که تشکیل شده است از انبه و پیاز قرمز و آروگولا.
مدت آماده سازی:30 دقیقه
مدت پخت: 12 دقیقه

مواد لازم برای 6 نفر :


ذرت شیرین تازه تمیز شده : 4 عدد
انبه بزرگ رسیده : 2 تا 3 عدد
پیاز قرمز متوسط : 1 عدد
روغن زیتون : 1 قاشق غذا خوری
آب لیمو ترش تازه : 2 قاشق غذا خوری
شکر : 1 قاشق چای خوری
پودر کاری : 1/2 قاشق چای خوری
نمک : 1/2 قاشق چای خوری
فلفل سیاه : 1/8 قاشق چای خوری
آروگولای تازه : 3 فنجان

طرز تهیه :


با دقت دانه های ذرت را از ساقه آن ببرید، شما به 2 فنجان از دانه های ذرت نیاز دارید.دانه و پوست انبه را بگیرید و هر انبه را 12 برش کنید .پیاز را هم پوست گرفته بدون گرفتن ریشه آن پیاز را به 6 قسمت برش دهید تا برشها از هم جدا نشوند.در یک ماهی تابه در حرارت متوسط مغزهای ذرت و 1 قاشق غذا خوری روغن زیتون ریخته و کمی تفت دهید تا ذرتها قهوه ای طلایی شوند.

در یک کاسه متوسط برشهای انبه و پیاز را به ریخته به آرامی هم بزنید روی حرارت قرار داده و برای 3 دقیقه آنها را تفت دهید تا قهوه ای روشن شوند.آنها را به یک کاسه متوسط انتقال دهید.در یک کاسه کوچک آب لیمو و شکر و پودر کاری و نمک و فلفل سیاه و 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون را ریخته هم بزنید تا کاملاً مخلوط شود.

1 قاشق غذاخوری از سس را روی مخلوط ریخته و به آرامی هم بزنید در آخر آروگولای تازه را به مخلوط ذرت و انبه و پیاز اضافه کنید و باقیمانده سس را به آن بزنید.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی