عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

دوچرخه سواری بر روی آب برای ایرانی ها

دوچرخه سواری بر روی آب برای ایرانی ها
اولین دوچرخه آبی کشور که با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰میلیون ریال به دست متخصصان محلی هرمزگان ساخته شده، در ساحل بندرعباس رونمایی و به آب انداخته شد.

محمد امیری رودان، مبتکر و طراح این دوچرخه اظهار کرد: طرح ساخت این دوچرخه زمانی به ذهنم خطور کرد که قصد داشتم از رودخانه‌ای واقع در بنگلادش عبور کنم، اما به جز کشتی وسیله‌ دیگری برای تردد وجود نداشت.

وی با اشاره به این‌که دوچرخه سواری رشته اصلی اوست، گفت: پس از بازگشت به ایران به این فکر افتادم که دوچرخه‌ای را برای عبور از معابر آبی بسازم، به همین منظور این طرح و ایده نو را به هیأت دوچرخه سواری استان هرمزگان ارائه کردم که با استقبال مواجه شد، به این ترتیب کار ساخت دوچرخه دریا را با کمک اعضای هیأت دوچرخه سواری عملیاتی کردیم.

این جهانگرد ایرانی خاطرنشان کرد: از زمان ساخت اولیه تا کنون، بیش از ۳۶ بار دوچرخه را به آب انداختیم و پس از هربار، مشکلی را رفع کردیم تا نهایتا به نخستین دوچرخه آبی کشور تبدیل شد.

صاحب ایده دوچرخه دریا با اشاره به استاندارد و مستحکم بودن سازه این دوچرخه گفت: این دوچرخه به مدت ۱۸ماه آزمایش شده و با همین وسیله تا جزیره هرمز تردد کرده‌ام.

امیری رودان گفت: این طرح و ایده، نمونه خارجی ندارد و برای نخستین بار ساخته شده است.

اسماعیل صفا، رئیس هیأت دوچرخه سواری استان هرمزگان نیز در خصوص ساخت دوچرخه دریا برای اولین بار در ایران به خبرنگار ایسنا گفت: طرح ساخت دوچرخه دریا از طرف محمد امیری رودان به هیأت دوچرخه سواری استان هرمزگان ارایه شد که از این طرح استقبال کردیم و پس از دریافت طرح، سه نفر از اعضای هیأت متشکل از من، مسلم زاهدی‌زاده و صادق زمانی مشغول ساخت آن شدیم.

وی اظهار کرد: طرح تکمیلی این دوچرخه در دست تهیه است و نمونه ساخته شده فعلی که حدود ۶۴ کیلوگرم وزن دارد، می‌تواند سرنشینی به وزن حداکثر یکصد کیلومتر را حمل کند.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی