عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

قیمت انواع دخانیات

قیمت انواع دخانیات

علی اکبر سیاری ضمن قدردانی از نمایندگان مجلس در پی تصویب لایحه الحاق ایران به پروتکل ریشه کنی تجارت غیرقانونی محصولات دخانی در این خصوص اظهار کرد: این لایحه یکی از اهداف وزارت بهداشت برای کاهش مصرف دخانیات و یکی از راهکارهای افزایش قیمت مواد دخانی است.

 

سیاری با یادآوری این نکته که در گذشته مقاومتی در برابر افزایش قیمت دخانیات در کشور وجود داشت و علت این امر هم رابطه افزایش قیمت با افزایش قاچاق عنوان می‌شد، گفت: این پروتکل باعث می‌شود با افزایش قیمت دخانیات، قاچاق آن افزایش نیابد.

 

وی ادامه داد: لایحه الحاق ایران به پروتکل ریشه کنی تجارت غیرقانونی محصولات دخانی موجب می‌شود با تجارت غیرقانونی در کشور مبارزه شود و در صورتیکه شرکت‌هایی از مبادی غیرقانونی محصولات خود را به صورت قاچاق وارد کشور کنند، تحت تعقیب قرار گرفته و مورد پیگرد قانونی قرار گیرند.

 

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه با فراهم شدن امکان تعقیب شرکت‌هایی که محصولات دخانی آنها به صورت غیرقانونی وارد کشور شده است، می‌توان به دولت نیز کمک کرد تا شرکت‌ها ناچار به ورود قانونی محصولات خود از طریق پرداخت تعرفه گمرکی شوند، گفت: از دیگر مزایای این پروتکل جلوگیری از ورود کالای بی‌کیفیت و معرفی کالای شناسنامه‌داری است که به صورت قانونی وارد کشور می‌شود و قابل رصد و پیگیری است.

 

سیاری با بیان اینکه تصویب این لایحه ضمن مبارزه با تجارت غیرقانونی موجب ارتقای سلامت و کاهش قاچاق می‌شود، از تلاش و نگاه ویژه نمایندگان مجلس در تصویب این لایحه و کمک به ارتقای سلامت جامعه با کاهش مصرف دخانیات، قدردانی کرد.