اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

آموزش تهیه دسر تزریقی گل دار

آموزش تهیه دسر تزریقی گل دار

مواد لازم:

ژله آلوئه ورا بسته به اندازه ظرفتون

خامه

رنگ خوراکی

بستنی وانیلی (سفید رنگ باشه)

ظرف پیرکس یا یه بار مصرف شفاف (حتما باید شفاف باشه تا از اون طرفش ببینین دارین چی میکشین!) – سرنگ – کارد و قاشق چای خوری یا هر ابزار دیگه ای که لبه های تیز داشته باشه و به درد گلبرگ بخوره (یه ابزاری هم منبت کارا دارن به نام مقار که به درد این کار میخوره) – دستمال آشپزخونه که حسابی تمیز باشه – یه لیوان آب – چند تا لیوان یا پیاله برای خامه های رنگ شده

طرز تهیه:

اول از همه ظرف پیرکس یه یا بار مصرفو چرب کنین تا وقت برگردوندن اذیت نشین. بعد ژله آلوئه ورا رو طبق دستورش درست میکنین و میزارینش تو یخچال برای ۴ تا پنج ساعت. اگه کمتر بشه ژله موقع تزریق پاره میشه و اگه بیشتر بشه تزریق توش به خوبی انجام نمیشه. قاشق چایخوری و کاردی که توی تصویر زیر میبینین بنده از موزه کش رفتم! چون همونطور که میبینید قاشق لبه های تیزی داره و کارد هم چون سرش کجه گلبرگا رو قشنگتر شکل میده. البته میشه با کاغذهای آلومینیومی هم شکل دلخواهمونو درست کنیم که البته من امتحان نکردم. بعد از گذشت ۴ تا ۵ ساعت با توجه به تعداد و رنگ گلایی که مورد نظرتونه توی ظرفهای جداگانه خامه ها رو رنگ کنید. یه خورده شل میشه که اشکالی نداره. توجه کنین که خامه زیاد استفاده نمیشه پس زیاد رنگ نکنین که اضافه نیاد. اون لیوان آب هم برای شستشوی سرنگ بعد از استفاده از هر رنگه. دستمال آشپزخونه برای تمیز کردن خامه های اضافی که از پشت کار میزنه بیرون. البته از دستمال کاغذی هم میشه استفاده کرد که البته تعداد زیادی مورد نیازه.

حالا ژله رو از یخچال میاریم بیرون و با توجه به تعداد گلامون شروع میکنیم به زدن پرچم های وسط گل. به این صورت که سر سوزنی سرنگو میاریم بیرون و خامه زرد میکشیم بعد تمیزش میکنیم و سر سوزنی رو میزاریم و وارد ژله میکنیم تا ارتفاع دلخواه و به آرومی فشارش میدیم تا خامه ها تزریق بشه و همزمان از ژله خارجش میکنیم. توجه کنید که برای زدن پرچم و همینطور گل به این صورت اگه سعی کنیم سرنگ رو به دفعات از یک قسمت وارد کنیم کارمون قشنگتر میشه. ولی باید مراقب باشیم که ژله پاره نشه. توجه کنید که بعد از اتمام یک دور باید سرنگ رو برای دور بعد مایل تر وارد کنیم. نکته خیلی مهم اینه که بعد هر بار تزریق اگه خامه اضافی زد بالا حتما با دستمال تمیزش کنین که پشت کار کثیف نشه.

ژله تزریقی

حالا برای تزریق گل رز، از قاشق چایخوری استفاده میکنیم به این صورت که قاشق رو از کنار قسمت پرچم ها به صورت مایل وارد میکنیم و سرنگ رو مماس بر پشت قاشق وارد میکنیم و تزریق میکنیم تا اون قسمت ایجاد شده پر بشه. اینجا هم مثل قبل توی دورهای بعد باید قاشق رو مایل تر وارد کنیم.

البته من خودم وقتی گل رز رو با دست امتحان کردم راحتتر بودم. شما هم امتحان کنین ببینین کدومش واستون بهتره.

احتمالا تا اینجای کار به نظرتون میاد که ای وای حتما یه جا رو اشتباه کردم که اینقدر پشت کارم کثیفه اما اصلا اینطور نیست و اون طرف کار اوضاعش خوبه. بعد از هر چند تزریق از اون طرفش نگاه کنین ببینین اگر جایی خالی مونده، خامه تزریق کنید.

حالا شروع میکنیم به تزریق خامه با کارد میوه خوری. اون رو هم اول با شیب کمتری وارد ژله میکنیم و در دورهای بعد با شیب بیشتر و سرنگ رو مماس با کارد وارد ژله میکنیم و تزریق میکنیم.

حالا میرسیم به گل سوزنی که من اونو به رنگ آبی کار کردم. مثل زدن پرچمهاست و بنظر من ساده تر از گلای دیگست.

بعد از اتمام کار و تمیز کردن خامه های اضافی، ژله رو حدود نیم ساعت میزاریم داخل یخچال تا خامه ها هم سفت بشن و بعد برای درآوردن ژله کناره های اونو کارد میزنیم تا لبههاش از ظرف جدا بشه و راحتتر برگرده و بعد اونو تو یه ظرف آب داغ میبریم. اگه از ظرف پیرکس استفاده کردین باید مدت زمان بیشتری توی آب بمونه تا حرارت منتقل بشه و بعد برش گردونید. اما یک نکنه برای زیبایی بیشتر کار: برای اینکه گلها بیشتر خودشونو نشون بدن بهتره که زیر ژله سفید باشه. میتونین اونو توی یک ظرفی که کاملا سفیده برش گردونین. راه دیگه اینه که یک بسته ژله آلوئه ورا رو با ۲۰۰ سی سی آب جوش هم میزنید و به جای ۲۰۰ سی سی آب سردش بستنی میریزین.

حتما حتما حتما دقت کنین بستنی رو از قبل بیرون از یخچال بزارین تا کاملا آب بشه و اجازه بدین ژله های داغ و بستنی هم دما بشن و اصلا عجله نکنین وگرنه بستنی داخل ژله به صورت ذرات جدا  از هم درمیاد. میشه به جای بستنی از شیر یا خامه استفاده کرد. اگر هم دوس ندارین که زیر ژله سفید باشه میتونین رنگ دیگه ای بریزین. حتی میتونین به جای ژله اصلی از ژله آلوئه ورا استفاده نکنین و یک ژله رنگی بریزین اما دقت کنین که گلی که داخلش میزنین رنگی باشه که خودشو نشون بده. اینا رنگهای مکمله که خیلی خوب خودشو کنار هم نشون میده: سبز و قرمز – زرد و بنفش – آبی و نارنجی

من در آخر کار که این سه تا گل رو زدم متوجه شدم هنوز جای خالی دارم بنابراین یه گل سفید با گلبرگای کوچولو هم زدم و برای اینکه از زمینه زیرش جدا بشه ژله سفید رنگو با کمی رنگ قاطی کردم. البته این رنگهای شیمیایی زیادم خوب نیست! و چند تا برگ سبز هم زدم که این آخر کار کسی نبود عکس بگیره برای همین عکسی ندارم ولی هم گل سفید و هم برگارو با دست زدم. راستی من فقط  همین سه رنگ اصلی رو خریدم و رنگای دیگه رو با ترکیب این سه تا درمیارم. مارک ویلتون هم از همه بهتره. مارک رنگای من نیلگونه. سعی کنین از انواع ژله ای رنگها استفاده کنین و از اون مدلهای آبکی نباشه که کار خراب نشه.