اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

کرم ضد چروک و پوست حساس

کرم ضد چروک و پوست حساس
شرط لازم برای داشتن پوستی شاداب و با طراوت تغذیه سالم است. کرم ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آنها بسته به نوع ترکیبات به کار رفته، دارای ویژگی های مختلف مرطوب کننده، نرم کننده، ضدچروک و… هستند. امروزه کرم های ضدچروک از پرفروش ترین کرم هاست. این کرم ها لایه پیر پوست را برداشته و کلاژن را تحریک می کنند، اما باید بدانید این مواد روی پوست های حساس باعث درد، خارش و سوختگی شده و استعداد پوست را نسبت به آسیب های نور آفتاب افزایش می دهد.

از طرفی برخی ترکیبات آن می تواند باعث قرمزی و تحریک پوست شده و خطر اختلالات مادرزادی را در جنین خانم های باردار افزایش دهد. این محصول برای کودکان منع مصرف داشته و باید تحت نظر پزشک استفاده شود. برای دوری از خطرات احتمالی کرم ها از میوه هایی نظیر:

 
لیموترش، پرتقال، سیب، ماست ترش یا آب انگور استفاده کنید. اسید این میوه ها باعث سست شدن اتصالات سلول های سطحی و مرده پوست از لایه زیرین شده و به نوسازی سلولی پوست کمک می کند. از طرفی این مواد می توانند روی سلول های رنگ ساز پوست اثر کرده و تا حدی پوست شما را روشن کند. البته این را هم بدانید اسید این میوه ها روی پوست های حساس و خشک سبب سوزش، خارش و قرمزی می شود. بهتر است از کرم هایی استفاده کنید که حاوی ویتامین E، A، C و B۵ باشند.

● بگذارید پوست نفس بکشد

از این پودرها برای پوشاندن و صاف کردن سطح پوست استفاده می شود. اغلب این پودرها حاوی مواد هالوژنیک بوده، باعث انسداد منافذ پوست شده و تنفس پوست را مشکل می کند. از سوی دیگر روی سلول های رنگی پوست تاثیر گذاشته و رنگ پوست را تغییر می دهد. مهم تر آن که این محصول اثر نامطلوبی بر کلاژن داشته و پس از مدتی پوست را نازک، حساس و شل می کند. همچنین با تغییر PH پوست تعادل آن را برهم زده و قلیایی می کند. قلیایی شدن پوست، محیط را برای جذب باکتری ها مناسب کرده و موجب بروز جوش های سرسیاه می شود که خیلی بد است.