وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

ورزشکاران مواظب باشند نکته ی مهمی است

ورزشکاران مواظب باشند نکته ی مهمی است
یكی از مهمترین نكاتی كه متخصص تغذیه ورزشی باید به آن توجه ‌کند، وجود برهم كنش مواد مغذی با یكدیگر است؛ در بسیاری از موارد حتی توصیه‌های اثبات شده تغذیه‌ای، اگر بدون توجه به برهم كنش مواد مغذی صورت گیرد می‌تواند مشكلات زیادی را به ‌خصوص برای ورزشکاران به‌وجود آورد.
 
ورزشکاران عموما به‌دلیل دریافت انرژی بیشتر نسبت به سایرین و کاهش وعده‌های غذایی به جهت تخصیص بخشی از زمان به ورزش و محدودیت‌های زمانی دریافت غذا قبل و پس از ورزش در هر وعده غذایی مقدار بیشتری غذا مصرف می‌کنند که علاوه بر تامین انرژی، موجب دریافت همزمان گروه زیادی از ریز‌مغذی‌ها (ویتامین‌ها و مواد معدنی)، می‌شود نظر شما چیست.
 
استفاده غیر اصولی و بیش از حد مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی نیز امکان تداخل را دوچندان کرده است. برای مثال مصرف 3 تا 4 لیوان شیر از توصیه‌هایی است كه توسط بیشتر كارشناسان آگاه صورت می‌گیرد اما همین توصیه ساده اگر بدون توجه به تداخل مواد مغذی با یكدیگر باشد بسیار خطرناك خواهد بود. بررسی‌ها نشان می‌دهد، در افرادی كه شیر مصرفی را (3 تا 4 لیوان در روز ) همراه وعده اصلی غذایی مصرف كرده‌‌اند به‌دلیل وجود بر هم كنش كلسیم با آهن و كاهش جذب آنها در خانم‌ها، موجب بروز كم‌خونی در این گروه می‌شود.
 
بنابراین به‌نظر می‌رسد حتی ساده‌ترین و عمومی‌ترین توصیه‌ها نیز باید با در نظر گرفتن تمامی‌جوانب آن صورت گیرد كه قطعا بدون آگاهی از برهم كنش مواد مغذی نه تنها سودمند نخواهد بود، بلكه بعضا آثار منفی نیز خواهد داشت. بنابراین به‌طور مختصر به مواردی از این دست اشاره خواهد شد.