اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عوارض خطرناک تاخیر در ازدواج!

عوارض خطرناک تاخیر در ازدواج!
هشدار را جدی بگیرید: محمود گلزاری، معاون ساماندهی وزارت ورزش و جوانان و یکی از مشهورترین روانشناسان ایران درباره افزایش خانه‌های مجردی و بالارفتن سن ازدواج خانم‌ها هشدار داد و به نسیم آنلاین گفت: متاسفانه الان در شرایطی هستیم که دختران می‌خواهند ازدواج کنند اما نمی‌توانند و این معضل بزرگی است.

جدی بگیرید: خانه مجردی پدیده‌ای متعلق به شهرهای بزرگ است که به کثرت‌گرایی و تکثر فرهنگی مربوط می‌شود. اصل خانه‌های مجردی را به طور مطلق نمی‌شود رد کرد، بلکه این پدیده را باید خوب شناخت و نقاط مثبت و منفی‌اش را دید. معتقدم افزایش سن ازدواج در دختران به سبب «تجردهای ناخواسته» است؛ یعنی دختران می‌خواهند ازدواج کنند اما نمی‌شود. به عنوان یک روانشناس می‌گویم که محدود کردن شدید

 
و اجازه ‌ندادن به فرزندان برای استقلال، باعث عصیان‌هایی از سوی جوانان به سوی والدین می‌شود. یکی از عوامل گرایش به خانه مجردی «افزایش طلاق» است  و در شهر بزرگی مانند تهران 40 درصد از زوج‌ها در 4 سال اول زندگی‌شان به طلاق می‌رسند. کل طلاق‌ها در کشور در سال 91 بین 19 تا 20 درصد و اغلب در سن جوانی بوده است.

در مجموع تاخیر در سن ازدواج، تعارض‌های نسلی، استقلال‌طلبی، مهاجرت تحصیلی، مقاومت‌نکردن خانواده‌ها، افزایش طلاق، الگوبرداری از دوستان و هنجار‌شدن زندگی مجردی، از مهم‌ترین عوامل افزایش پدیده‌ خانه‌ مجردی است. گرایش به رفتارهای پر خطر جنسی، یکی از تبعات خانه‌های مجردی است؛ به ‌خصوص اگر خانه‌ مجردی محلی باشد که طرف احساس کند .

 
دور از چشمان دیگران می‌تواند برخی رفتارهای انحرافی را انجام دهد و با بعضی‌ها ارتباط داشته باشد. اگر از لحاظ روانشناختی نگاه کنیم، کسانی که خانه مجردی دارند، افسرده‌اند و گاهی هم حتی زمینه‌های گرایش به خودکشی را ایجاد می‌کنند به همین دلیل آمار خودکشی در زیست‌های مجردی بسیار بیشتر از خانواده‌هاست.