اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

هشدار دندانپزشکان به خانم‌ها

هشدار دندانپزشکان به خانم‌ها
هشدار را جدی بگیرید: بعد از خوردن ترشیجات نباید دندان را با مسواک و خمیردندان شست‌وشو داد چرا که این کار باعث می‌شود قسمت‌های كند شده دندان خراش پیدا کند و مسواک زدن آسیب بیشتری را برای دندان به دنبال خواهد داشت.

جدی بگیرید:
  استفاده مداوم از مواد با غلظت اسیدی چون ترشیجات، آبلیمو و لیموی ترش تازه یک عادت مضر است که می‌تواند به صورت مستقیم مواد معدنی را از سطح دندان حذف کند و موجب احساسی شود که بیماران از آن به عنوان کند شدن دندان نام می‌برند. هرچند عارضه کند شدن دندان بعد از مدتی به واسطه بزاق
 
و با برگرداندن مواد معدنی دندان جبران می‌شود، اما استفاده مکرر از این دسته از مواد می‌تواند باعث کاهش کلی سطح مواد معدنی دندان شود. به هیچ عنوان افراد نباید بعد از خوردن این مواد، دندان خود را با مسواک و خمیر دندان بشویند، چرا که این کار باعث می‌شود که قسمت‌های كند شده دندان خراش پیدا کند و مسواک زدن آسیب‌زایی بیشتری را برای دندان به دنبال خواهد داشت.

راه‌حل:
افراد بعد از خوردن ترشیجات دندان خود را با دهان‌شویه‌های حاوی فلوراید بشویند تا به واسطه آن بتوان قسمتی از آسیب را جبران کرد. اولین اقدام در مواجهه با کند شدن دندان در صورت نداشتن دهان‌شویه حاوی فلوراید، شستن دهان با آب است و البته کشیدن نخ دندان برای خارج‌‌سازی بقایای مواد نیز توصیه می‌شود.