وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

نکات و راهکارهای مهم برای داشتن ناخن های زیبا

نکات و راهکارهای مهم برای داشتن ناخن های زیبا
همه خانم‌ها دوست دارند دست‌هایی زیبا و ناخن‌های خوش‌فرم داشته باشند به همین دلیل است که هرازگاهی به داروخانه‌ها یا فروشگاه‌های کالاهای بهداشتی سر می‌زنند تا با جدیدترین محصولات و فرآورده‌های بهداشتی ناخن و پوست آشنا شده و مناسب‌ترین آنها را انتخاب کنند؛ محصولاتی که غالبا با مواد شیمیایی و توسط کارخانه‌های صنعتی تولید شده‌اند و اگرچه فواید زیادی دارند اما بدون عارضه نیز نیستند.
 
خوشبختانه امروز با رشد علم و تکنولوژی تحقیقات وسیعی درباره گیاهان دارویی و تاثیرات مثبت آنها بر سلامت جسم به‌ویژه بحث زیبایی صورت گرفته و نتایج مطلوبی در این زمینه به دست آمده است. بسیاری از گیاهان دارویی موجود در طبیعت قابلیت زیادی برای تهیه انواع ماسک‌ها، لوسیون‌ها و کرم‌های طبیعی به منظور تغذیه و تقویت ناخن‌ها و پوست و مو دارند. در این فرصت ساده‌ترین محصولات گیاهی را که مواد اولیه آن قابل دسترسی برای تمامی افراد جامعه است به شما معرفی می‌کنیم.

مرطوب كننده خانگی ویژه زمستان

اگر از آن دست خانم‌هایی هستید كه خودتان در منزل مانیكور و پدیكور می‌كنید این نسخه را تجربه كنید تا علاوه بر زیبایی و سلامت ناخن‌ها پوست‌تان را نیز بازسازی و نونوار كنید. پیش از مانیکور کردن ناخن‌ها می‌توانید به مدت 10دقیقه دست‌های خود را در این لوسیون گیاهی قرار دهید و پس از آن راحت‌تر به فرم دادن ناخن‌ها بپردازید. این لوسیون گیاهی به دلیل داشتن مواد مغذی طبیعی علاوه بر آنکه موجب حفظ رطوبت پوست و ناخن می‌شود می‌تواند مواد مغذی مورد نیاز آنها را نیز تهیه کند. برای تهیه این لوسیون گیاهی به  2  قاشق غذاخوری گل همیشه بهار، 2قاشق غذاخوری گل بابونه، یك قاشق غذاخوری روغن بادام، 5 قطره روغن گیاه اسطوخودس و 5 قطره روغن گیاه کندر نیاز دارید. این مواد را می‌توانید از نزدیك‌ترین عطاری به منزل‌تان تهیه كنید.

 
نسخه لوسیون: برای تهیه این لوسیون ابتدا لازم است 2قاشق غذاخوری از هر دو گیاه «گل همیشه بهار» و «گل بابونه» را با 4 فنجان آب دم کنید. برای تهیه این جوشانده بهتر است آن را روی دمای ملایم قرار دهید تا به آرامی آماده شود. پس از آنکه این جوشانده آماده شد و چای گیاهی به اصطلاح دم آمد، آن را صاف کرده و درون ظرف مناسبی بریزید تا خنک شود. پس از آنکه جوشانده حرارت خود را از دست داد به ترتیب یك قاشق غذاخوری روغن بادام، 5 قطره روغن گیاه اسطوخودس و 5 قطره روغن گیاه کندر را به محلول اضافه کرده و دست‌ها را به طور کامل به مدت 10 دقیقه درون این لوسیون گیاهی قرار دهید. در این مرحله می‌توانید به آرامی ناخن‌ها را با لوسیون گیاهی ماساژ دهید تا جذب بهتری انجام شود. پس از تکرار 2 تا 3 بار این شیوه در هفته می‌بینید تا چه حد پوستی نرم و مرطوب و ناخن‌هایی زیبا و خوش‌فرم خواهید داشت.

درمانی گیاهی برای تغییر رنگ ناخن

بسیاری از زنان و مردانی که سیگار استعمال می‌کنند یا در معرض دود سیگار قرار دارند ممکن است دچار تیرگی ناخن‌ها به دلیل تماس بیش از حد با نیکوتین سیگار شوند. برای درمان این عارضه علاوه بر آنکه توصیه می‌کنیم مصرف سیگار را ترک کنید می‌توانید از یک لوسیون گیاهی قدرتمند برای از بین بردن این تیرگی کمک بگیرید. برای تهیه این استون گیاهی و تقویت شده به یك قاشق غذاخوری گلیسیرین، 4 قاشق غذاخوری پراکسیدهیدورژن و 5 قاشق غذاخوری عصاره گل رز احتیاج دارید.

نسخه استون تقویت شده: برای تهیه این لوسیون لازم است مواد ذکر شده را درون ظرفی ریخته و به خوبی آنها را با یکدیگر ترکیب کنید. پس از ترکیب با کمک پنبه یا پدی کتانی این لوسیون را روی ناخن‌های دست ماساژ دهید. استفاده از این محلول 2 تا 3 بار در هفته توصیه می‌شود. پس از مدتی این لوسیون می‌تواند تیرگی به وجود آمده روی ناخن‌ها که ناشی از مصرف دخانیات یا در معرض دود سیگار قرار گرفتن است را برطرف کند.

لوسیون صندل چه تاثیری بر استحکام ناخن دارد؟

استفاده از محافظ روزانه ناخن کمک زیادی به حفظ سلامت و نشاط ناخن‌ها کرده و مواد مغذی مورد نیاز آنها را نیز تامین می‌کند. این محلول به دلیل خواص فوق‌العاده گیاهان موجود در آن یکی از بهترین محصولات گیاهی محسوب می‌شود که به صورت صنعتی نیز توسط کارخانه‌های تولید فرآورده‌های گیاهی در اختیار مردم قرار می‌گیرد. برای تهیه یك محافظ گیاهی و مفید در آشپزخانه منزل‌تان به 10 قطره از اسانس یا عصاره صندل و 5 قطره عصاره گیاه کندر نیاز دارید.

نسخه لوسیون صندل: برای تهیه این محلول باید میزان ذکر شده از هر دو عصاره گیاهی را به خوبی با یکدیگر ترکیب کرده و با کمک قطره چکان از این محلول روی ناخن‌ها بریزید و به آرامی ناخن‌ها را با کمک این ترکیب گیاهی ماساژ دهید. تکرار و مداومت در انجام این کار به صورت روزانه تاثیر فوق‌العاده‌ای در نشاط، سلامت، خوش‌رنگی و خوش‌فرمی ناخن‌ها خواهد داشت.

تونیك گیاهی برای شكنندگی ناخن‌ها

بسیاری از خانم‌ها به دلیل گرفتن رژیم‌های غذایی یا عدم مصرف موادمغذی و مفید به اندازه کافی دچار سستی و شکنندگی ناخن‌ها می‌شوند. برای از بین بردن این مسئله علاوه بر اصلاح رژیم غذایی و دریافت مواد مغذی که در لبنیات، سبزیجات و میوه‌های تازه موجود است می‌توان از تونیک و روغن گیاهی نیز برای تقویت و از بین بردن شکنندگی ناخن‌ها استفاده کرد. تهیه این تونیک بسیار ساده و راحت است و خانم‌ها می‌توانند به راحتی آن را در منزل تهیه کرده و استفاده کنند. برای تهیه این تونیك گیاهی به 6 قاشق غذاخوری ساقه خشک شده گیاه دم‌اسب و روغن گل آفتابگردان احتیاج دارید.

نسخه تونیك: برای تهیه این تونیک که تاثیر بسیار زیادی در شادابی و تقویت ناخن‌ها دارد کافی است 6 قاشق غذاخوری ساقه خشک شده گیاه دم‌اسب را با 2 تا 3 فنجان آب مخلوط کرده و به مدت نیم‌ساعت روی حرارت ملایم قرار دهید. بهتر است این مخلوط را درون ظرف‌های استیل حرارت دهید. پس از آنکه مخلوط به جوش آمد و نیم‌ساعت زمان مشخص شده سپری شد، اجازه دهید مخلوط به مدت نیم‌ساعت به مرور حرارت خود را از دست دهد سپس آن را صاف کرده و در ظرفی در بسته نگهداری کنید.

 
برای استفاده از این محلول لازم است آن را درون ظرفی گود ریخته و ناخن‌های خود را به مدت 15 دقیقه در آن قرار دهید. پس از این کار و طی شدن مدت زمان ذکر شده، ناخن‌ها را درون روغن ولرم شده گل آفتابگردان قرار دهید. این شیوه تاثیر بسیار زیادی در درمان شکنندگی و سستی ناخن‌ها داشته و آنها را مستحکم می‌کند بنابراین استفاده از این تونیک هر دو روز یک‌بار به همراه روغن گل آفتابگردان به افرادی که دچار سستی و شکنندگی ناخن هستند، توصیه می‌شود.

معجزه عصاره شکوفه پرتقال برای ناخن​ها

بسیاری از خانم‌ها به این نکته اشاره می‌کنند که پس از استفاده از لاک تا حد زیادی ناخن‌های‌شان تیره می‌شود و شفافیت و درخشندگی خود را از دست می‌دهد حتی در مواردی دیده شده که استفاده بیش از حد از لاک موجب تغییر رنگ ناخن‌ها می‌‌شود. برای بهبود و از بین رفتن تیرگی‌ ناخن‌های‌تان یك راه دارید، می‌توانید از عصاره گل درخت پرتقال استفاده كنید. برای این منظور به شكوفه‌های خشك درخت پرتقال و آب لیمو احتیاج دارید.

نسخه عصاره شكوفه پرتقال: برای رفع این مشکل کافی است هر روز مقدار 3 قاشق غذاخوری از عصاره یا جوشانده گل درخت پرتقال را با یک قاشق غذاخوری آب لیموی تازه مخلوط کرده و برای ماساژ دادن ناخن‌ها از آن استفاده کنید. پس از 10 روز خواهید دید این ترکیب تا چه حد ناخن‌های شما را شفاف، درخشنده و سفید می‌کند.