عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق
دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

آخرین آشوب مرحوم مرتضی پاشایی !!؟

آخرین آشوب مرحوم مرتضی پاشایی !!؟

آخرین آشوب مرحوم مرتضی پاشایی

 

 

دو ماه بعد از فوت خواننده محبوب پاپ و سر و صدایی كه ایجاد کرد، آرام آرام زمزمه‌هایی درباره آخرین اثر این هنرمند كه قرار بود شهریور سال گذشته به بازار بیاید، به بیرون درز كرد. آخرین آلبوم رسمی «مرتضی پاشایی» كه خیلی‌ها این روزها در پی شنیدنش هستند و بسیاری از دوستدارانش برای آن لحظه‌شماری‌كنند، درهفته‌های گذشته وارد حاشیه‌هایی پر سر و صدا شده است و تنش‌هایی بین برخی اطرافیان و دوستان و هنرمندان حاضر در این اثر ایجاد کرده است؛ آلبومی كه با توجه به اتفاقات و سر و صداهایی كه پس از بیماری و فوت این خواننده رخ داد، به خوبی می‌شود پیش‌بینی فروشی بالا و استقبال عمومی را از آن داشت.

در این پرونده سعی كرده‌ایم در ابتدا حاشیه‌هایی را كه این آلبوم درگیرش شده مرور كنیم و در ادامه پای صحبت‌های «مهرزاد امیرخانی» بنشینیم؛ دوست و ترانه سرای ثابت «مرتضی پاشایی» كه از او به عنوان اصلی‌ترین فرد برای تعیین تكلیف ماجراهای انتشار این آلبوم یاد می‌كنند.

اسمش عشقه

اولین حرف و حدیث‌ها درباره انتشار آلبوم جدید این خواننده از سوی پدر پاشایی عنوان شد و نام این آلبوم وارد رسانه‌ها شد. «اسمش عشقه» عنوان اثری بود كه پاشایی در زمان حیاتش آن را تهیه و تولید كرده بود و پس از فوتش در ابتدا پدرش نام این آلبوم را در رسانه‌ها عنوان كرد و سپس «مهدی كرد» مدیر برنامه و تهیه كننده سابق این خواننده صحت این موضوع را تایید كرد. اما حاشیه‌ها از زمانی شروع شد كه پدر و عموی این خواننده در گفت‌وگوهایی صریح اعلام كردند كه بعد از فوت مرتضی پاشایی خانواده و عموی او مسوول قانونی آثار او هستند و هر كس می‌خواهد از این خواننده چیزی منتشر كند باید با آنها تماس بگیرد.

مالكیت معنوی تمامی آثار مرتضی اعم از قطعاتی كه در استودیوهای مختلف دارد، باید موردتوجه قرار گیرد. انتشار این آثار، غیرمجاز خواهد بود؛ مگر اینكه با دكتر منصور پاشایی عموی مرتضی و مصطفی (برادر پاشایی) هماهنگی شود. ایشان تا اطلاع ثانوی سخنگو و مسوول برنامه‌های مرتضی پاشایی هستند و در آینده نزدیك هم به صورت رسمی اعلام خواهیم كرد. در حال انجام اقداماتی هستیم كه دكتر منصور پاشایی به صورت قانونی به عنوان مسوول برنامه‌های مرتضی معرفی شود. هر كسی كه قراردادی داشته است تا ساعت زنده بودن مرتضی اعتبار دارد و مرتضی برای بعد از فوتش با هیچ كس قراردادی ندارد. در ادامه فعالیت‌های هنری مرتضی عزیز قطعا از همكاری و كمك‌های بی‌شائبه آقای «مهدی كرد» استفاده خواهیم كرد و ایشان همچون گذشته امین خانواده پاشایی هستند.

 

سكوت

با انتشار این اظهارنظرها، اطرافیان پاشایی در سكوتی عجیب و طولانی فرو رفتند و در این بین برخی چهره‌های موسیقی از آغاز مراحل تنظیم قطعات این آلبوم خبر دادند. «معین راهبر» به عنوان یكی از تنظیم‌كننده‌های آلبوم شروع به كار كرده بود و در این بین اسامی  چون سیروان خسروی و پازل‌بند هم به گوش رسید كه برخی قطعات این آلبوم را تنظیم خواهند كرد. اما پیش‌بینی‌ها كاملا مشخص بود و با توجه به اینكه حقوق این آلبوم باید در اختیار تهیه كننده آثار این خواننده قرار گیرد، اتفاقات و تنش‌ها بین تهیه‌كننده و خانواده مرحوم پاشایی آخرین گمانه زنی بود كه می‌شد در مورد آن فكر كرد.

 

مستند جنجالی

هنوز دو ماه از فوت پاشایی نگذشته بود كه درگیری لفظی «رضا رشیدپور» و عمو و برادر مرتضی پاشایی، در راس اخبار هنری قرار گرفت. مستندی كه «رضا رشیدپور» برای پاشایی ساخته بود از نظر خانواده پاشایی كاملا غیرقانونی بود و آنها اعلام كردند كه هیچ‌كس حق ندارد بدون اجازه خانواده پاشایی اثری را از حاشیه و متن مراسم تشییع پیكر و خاكسپاری پاشایی منتشر كند. صحبت  و ادعایی قانونی كه با جنجال‌های رسانه‌ای تندی همراه شد.

«منصور پاشایی» درباره آن ماجرا می‌گوید: «ما احترام ویژه‌ای برای آقای رشیدپور قائل بوده و هستیم. از ایشان هم انتظار داریم كه در لحن و ادبیات‌شان یك مقداری دقت بفرمایند كه هم وجهه هنری و ملی‌شان را حفظ كنند و هم خانواده شهید بودن‌شان برای ما بسیار محترم و عزیز است. ما به صورت دوستانه داریم مطرح می‌كنیم و بحث قانونی و شفافی است و بنا داریم كه از آثار ایشان و زحمتی كه كشیده‌اند استفاده كنیم. بنابراین ایشان هم‌چنان مطلبی را درمورد ما نوشتند كه خیلی جالب نبود؛ به هرحال در شأن ایشان نبود و ما انتظار ادبیات بهتر و همكاری بیشتری از ایشان داشتیم كه ان‌شاءالله فكر می‌‌كنم این اتفاق بیفتد و متوجه بشوند كه قصد ما دوستی و همكاری است و ما در انتظار همكاری ایشان هستیم.»

 در این ماجرا سرانجام رضا رشیدپور كوتاه آمد و تمام راش‌ها و تصاویرش رادر اختیار خانواده پاشایی قرار داد و آنها برای تهیه این مستند سراغ «جواد هاشمی» و «شاهین صمدپور» رفتند. در همین حین خبر رسید مستندی كه قرار بود منتشر شود به سه بخش تقسیم شده و قرار است در سه مرحله به بازار بیاید.

 

بازی آخر

در حالی كه پیش بینی می‌شد آلبوم اردیبهشت سال 94 به بازار موسیقی كشور بیاید، به یك باره در هفته‌های گذشته خبری مهم در جمع‌های خصوصی و اطرافیان این خواننده دهان به دهان پیچید و باعث شد حاشیه‌های این آلبوم بیشترو بیشتر شود؛ «ترانه سرای آلبوم یعنی مهرزاد امیرخانی كه همه مراحل تولید این اثر را فقط او و مرتضی پاشایی با هم پیش برده‌اند، با ممانعت از واگذاری حقوق مادی و معنوی ترانه هایش، مانع از انتشار آلبوم شده است.»

این اتفاق در حالی رخ داده كه مشخصا «مهرزاد امیرخانی» مالك قانونی ترانه‌های این اثر بود و پیگیری حق و حقوقش از این آلبوم از مدت‌ها قبل انجام شده و ظاهرا به پاسخ درستی نرسیده بود. آخرین زمان بندی برای انتشار آلبوم جدید پاشایی اردیبهشت 94 اعلام شده بود كه با به وجود آمدن اتفاقات و تنش‌های جدید باز هم انتشار این آلبوم در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

X لیزر پوست،جوانسازی پوست،زیبایی اندام،پیکرتراشی و لاغری
Xبستن تبليغ
لیزر پوست،جوانسازی پوست،زیبایی اندام،پیکرتراشی و لاغری