اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

گوگل، ویکی‏پدیا را به سایت خبری خود اضافه می‏کند

با توجه به اینكه دایره المعارف آنلاین ویكی‏پدیا مورد توجه فزاینده‏ی كاربران قرار گرفته و این منبع كاربردهای خبری نیز دارد، Google News در ماه جاری ویكی‏پدیا را نیز به فهرست ناشرین اخبار خود اضافه كرد.

گابریل استریكر، سخنگوی گوگل گفت: "اضافه كردن ویكی‏پدیا به هزاران ناشری كه تحت پوشش Google News قرار دارند در وهله‏ی اول اقدامی آزمایشی محسوب می شد. در مرحله‏ی آزمایشی گوگل می‏خواست اطمینان حاصل كند كه مقالات ویكی‏پدیا كه به صورت خودجوش توسط كاربران اینترنتی تهیه می شوند مقبولیت خبری نزد كاربران داشته باشند. استریكر افزود: "به این نتیجه رسیدیم كه كاربران اینترنتی صفحات ویكی‏پدیا را مكمل خوبی برای اخباری كه می‏خوانند، محسوب می‏كنند."

به طور مثال در آخرین بازدید از صفحه‏ی اول Google News مشاهده شد كه 4 مورد از 30 خبر منتشره به مقالات ویكی‏پدیا لینك شده بودند.

البته ترویج محتوای ویكی‏پدیا توسط گوگل فعالیت جدیدی محسوب نمی‏شود چون موتور جستجوی این شركت مرتباً مقلات این منبع را در فهرست های خود نمایش می‏دهد. با این حال، نكته‏ی جالب توجه این است كه این حركت گوگل برای ویكی‏پدیا نیز تازه و غیر منتظره بود. جی والش سخنگوی بنیاد ویكی‏پدیا كه این خبر را به طور تصادفی از طریق Nieman Journalism Lab دریافت كرده بود، گفت: "گوگل به این نتیجه رسیده كه ویكی‏پدیا نه تنها دایره المعارف است بلكه منبع بروز اطلاعات و اخبار نیز محسوب می‏شود!"پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز