اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

رنگ كردن موها در زنان باردار

رنگ كردن موها در زنان باردار

اگر شما قبل از باردار شدن موهایتان را رنگ كرده اید احتمالا می خواهید بدانید كه آیا این كار درست بوده است یا نه ، آیا آسیب? به شما و جنین شما خواهد رساند یا نه؟

 

متاسفانه پاسخ آسان و صریح? برای این سوال وجود ندارد. پوست كف سر بسیار جاذب است هنگام رنگ كردن مقدار كمی از مواد شیمیایی رنگ وارد جریان خون شما می شود. دانشمندان در مطالعات و آزمایشات? كه بر رو? حیوانات انجام داده اند ، مواد شیمیایی مو را با ناقص الخلقه شدن نوزادان مرطبت دانسته اند. به هر حال ، این مساله وقتی پیش می آید كه دفعات رنگ زدن ها بسیار زیاد باشد و موهای شما زیاد در معرض رنگ شیمیایی قرار بگیرند.

 

در عین حال بر اساس مطالعاتی كه بر روی انسان ها انجام شده رنگ كردن مو هنگام بارداری مطمئن و بدون خطر می باشد و هیچگونه آسیبی به جنین وارد نمیكند. اما واقعیت این است كه هنوز تحقیقات پایان نیافته و جواب صددرصد و مشخصی برای این سوال وجود ندارد. بسیاری از پزشكان توصیه می كنند خانمهای باردار برای رنگ كردن موهایشان تا سه ماهه دوم یا سوم صبر نمایند.

 

چون سه ماهه اول زمان شكل گیری جنین و پیشرفت سلولهای اولیه جنین می باشد و جنین بسیار حساس و آسیب پذیر است. در ضمن ترجیحا می توانید به جای رنگ كردن كل موها از “های لایت” كردن استفاده كنید زیرا های لایت نیاز زیادی به رنگ و مواد شیمیایی ندارد و كمتر هم با پوست سر تماس دارد در نتیجه پوست كف سر رنگی نمی شود. این روش می تواند تا حدی مطمئن تر از رنگ كردن تمام موها باشد .
آیا زنان باردار مجاز به استفاده از كرمهای ضدآفتاب هستند؟

 

هیچ دلیل ثبت شده ای وجود ندارد كه مواد شیمیایی موجود در كرمهای ضد آفتاب كه از طریق پوست جذب می شوند به هر میزانی كه باشد به مادر یا به جنین آسیبی رسانده باشد. اگر شما بخواهید كه بیش از حد محتاط باشید می توانید از یك نوع كرم ضدآفتاب غیرشیمیایی استفاده نمایید.

 

 

پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز