وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

كنجد ؛ تقویت‌كننده حافظه

همزمان با فصل امتحانات، اداره بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، نكاتی را برای تغذیه دانش‌آموزان در این ایام توصیه كرد.

به گزارش ایسنا، دانش‌آموزان در این ایام هرگز صبحانه خوردن را فراموش نكنند چون مصرف صبحانه، گلوكز مورد نیاز برای فعالیت مغز را تامین می‌كند.همچنین مصرف عسل بویژه به همراه كنجد به تقویت حافظه و به خاطر آوردن مطالب درسی كمك می‌كند.

دانش‌آموزان برای داشتن خواب راحت، باید شب قبل از امتحان یك لیوان شیر گرم پیش از خواب میل كنند، از مصرف قهوه، چای یا نوشابه گازدار كولا از حدود 6 ساعت قبل از خواب پرهیز كنند و مصرف این مواد را در طول روز به حداقل برسانند.

مصرف برخی مواد در میان‌وعده آخر شب پیش از امتحان به كاهش اضطراب و داشتن خواب راحت كمك می‌كند. این مواد عبارتند از لوبیا، سویا و محصولات سویا، موز، تخم‌مرغ، ماهی، گردو و لبنیات.

همچنین كم‌خونی سبب ایجاد بی‌حوصلگی، خستگی و عدم تمركز می‌شود. دانش‌آموزان برای پیشگیری از این حالت در ایام امتحان و قبل از آن هم باید از منابع غذایی حاوی آهن مانند گوشت، جگر، حبوبات، خشكبار و انواع مغزها (گردو، بادام، فندق، پسته) استفاده كنند. همچنین خوردن مواد غذایی حاوی پروتئین و كلسیم در صبحانه در ایجاد آرامش موثر است.

تخم‌مرغ و لبنیات منابع غذایی خوبی برای تامین این مواد مغذی هستند.

گفتنی است، برای غلبه بر اضطراب و خستگی در این ایام باید مواد غذایی مغذی و متعادل همراه با استراحت كافی و منظم وجود داشته باشد.مصرف میوه و سبزی تازه، مواد لازم برای غلبه بر خستگی را در اختیار دانش‌آموز قرار می‌دهد. مصرف قند و شكر و مربا به مقدار زیاد سبب ایجاد خستگی، سردرد و اختلال در تمركز حواس می‌شود.

مصرف انواع نان هم در وعده صبحانه می‌تواند انرژی لازم و كافی برای زمان امتحان و پیشگیری از گرسنگی را فراهم كند.