اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

لیموترش شكنندگی مویرگ‌ها را كاهش می‌دهد

مرتضی صفوی متخصص تغذیه میگوید: لیموترش خاصیت شكنندگی مویرگ‌ها را كاهش می‌دهد و برای بیماران مبتلا به تصلب شرائین ، واریس و خونریزی لثه بسیار مفید است همچنین تركیب آن با گلیسرین برای پاكسازی پوست بسیار مفید است.

یك متخصص تغذیه در گفتگو با فارس افزود: لیموترش سرشار از ویتامینC است و از بیماری اسكوربوت جلوگیری می‌كند. لیموترش منبع غنی از پتاسیم است. در 100 گرم از آبلیمو، 140 میلی‌گرم پتاسیم و 40 تا 50 میلی‌گرم ویتامینC وجود دارد كه این مقدار ویتامینC دو برابر در آب پرتقال است. هر 100 گرم لیموترش 27‌كالری انرژی و 5/2 درصد اسانس در پوست لیموترش دارد.

وی اضافه كرد: لیموترش برای لاغر كردن بسیار مناسب است. اگر صبح به صورت ناشتا با آب و عسل مخلوط كرده و مصرف شود تا پایان روز فرد احساس گرسنگی پیدا نمی‌كند. موادی مانند لیموترش و سركه در دفع چربی‌های بدن بسیار موثر است. اگر لیمو ترش با عسل خورده شود معده را اذیت نمی‌كند.

صفوی افزود: تركیبات آبلیمو را می‌توان قندها ، پلی ساكارید ، اسید‌ های عالی ، چربی ، كاراتنوئید‌ها ، ویتامین‌ها A ،1B ،2B ،3B ، مواد معدنی، فلانوئید‌ها و لیمونوئید‌ها و اسانس نام برد.

مهمترین اسید‌های عالی لیموترش اسید‌سیتریك است كه 10درصد آبلیمو را تشكیل می‌دهد. همچنین2 درصد سیترات كلسیم و پتاسیم در آب لیمو وجود دارد. این متخصص تغذیه اضافه كرد: لیموترش باعث جلوگیری از خونریزی ، افزایش مقاومت بدن ، جلوگیری از عفونت‌ها ، ضد سرطان ، آنتی‌اكسیدان قوی دارد ، اثر قابض كننده دارد و مقوی بدن است. همچنین برای غرغره كردن گلو مناسب است.

این متخصص تغذیه افزود: نقش ویتامین C در بدن خنثی كردن نیتروزامین‌ها است و پكتین موجود در لیموترش باعث كاهش كلسترول خون می‌شود كه برای بیماران قلبی و عروقی و كم كردن عوارض بیماری بسیار مفید است.

وی اضافه كرد: لیمو ترش مانع اسهال و استفراغ می‌شود. همچنین بیوفلاونیدهای موجود در آن خاصیت شكنندگی مویرگ‌ها را كاهش می‌دهد و در تصلب شرائین، واریس و خونریزی لثه بسیار مفید است.