وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

لیموترش شكنندگی مویرگ‌ها را كاهش می‌دهد

مرتضی صفوی متخصص تغذیه میگوید: لیموترش خاصیت شكنندگی مویرگ‌ها را كاهش می‌دهد و برای بیماران مبتلا به تصلب شرائین ، واریس و خونریزی لثه بسیار مفید است همچنین تركیب آن با گلیسرین برای پاكسازی پوست بسیار مفید است.

یك متخصص تغذیه در گفتگو با فارس افزود: لیموترش سرشار از ویتامینC است و از بیماری اسكوربوت جلوگیری می‌كند. لیموترش منبع غنی از پتاسیم است. در 100 گرم از آبلیمو، 140 میلی‌گرم پتاسیم و 40 تا 50 میلی‌گرم ویتامینC وجود دارد كه این مقدار ویتامینC دو برابر در آب پرتقال است. هر 100 گرم لیموترش 27‌كالری انرژی و 5/2 درصد اسانس در پوست لیموترش دارد.

وی اضافه كرد: لیموترش برای لاغر كردن بسیار مناسب است. اگر صبح به صورت ناشتا با آب و عسل مخلوط كرده و مصرف شود تا پایان روز فرد احساس گرسنگی پیدا نمی‌كند. موادی مانند لیموترش و سركه در دفع چربی‌های بدن بسیار موثر است. اگر لیمو ترش با عسل خورده شود معده را اذیت نمی‌كند.

صفوی افزود: تركیبات آبلیمو را می‌توان قندها ، پلی ساكارید ، اسید‌ های عالی ، چربی ، كاراتنوئید‌ها ، ویتامین‌ها A ،1B ،2B ،3B ، مواد معدنی، فلانوئید‌ها و لیمونوئید‌ها و اسانس نام برد.

مهمترین اسید‌های عالی لیموترش اسید‌سیتریك است كه 10درصد آبلیمو را تشكیل می‌دهد. همچنین2 درصد سیترات كلسیم و پتاسیم در آب لیمو وجود دارد. این متخصص تغذیه اضافه كرد: لیموترش باعث جلوگیری از خونریزی ، افزایش مقاومت بدن ، جلوگیری از عفونت‌ها ، ضد سرطان ، آنتی‌اكسیدان قوی دارد ، اثر قابض كننده دارد و مقوی بدن است. همچنین برای غرغره كردن گلو مناسب است.

این متخصص تغذیه افزود: نقش ویتامین C در بدن خنثی كردن نیتروزامین‌ها است و پكتین موجود در لیموترش باعث كاهش كلسترول خون می‌شود كه برای بیماران قلبی و عروقی و كم كردن عوارض بیماری بسیار مفید است.

وی اضافه كرد: لیمو ترش مانع اسهال و استفراغ می‌شود. همچنین بیوفلاونیدهای موجود در آن خاصیت شكنندگی مویرگ‌ها را كاهش می‌دهد و در تصلب شرائین، واریس و خونریزی لثه بسیار مفید است.