اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

خطرات آرایش کردن برای دختران جوان

خطرات آرایش کردن برای دختران جوان
بسیاری از دختران بریتانیایی تا قبل از سن 11 سالگی از محصولات آرایشی استفاده نمی‌کنند، اما بااین حال بعضی از کودکان حتی در سنین بسیار پایین مانند شش سالگی از این مواد آرایشی استفاده می کنند.

مطالعات جدید نشان می‌دهد آرایش کردن دختران جوان می‌تواند خطرات جدی برای سلامت آنان به همراه داشته باشد.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد محصولات آرایشی مانند ریمل‌ها، سایه چشم و دیگر محصولات دارای مواد شیمیایی هستند که می‌تواند منجر به بیماری‌هایی مانند سرطان ، به هم ریختگی تعادل هورمونی و حتی ناباروری شود.
این تحقیقات که توسط Environmental Working Group)گروه تحقیقاتی محیطی) انجام شده است نشان می‌دهد هر چه دختران از سنین پایین‌تر آرایش کردن را آغاز کنند، خطر ابتلا به این بیماری‌ها افزایش پیدا می‌کند.
البته مطالعات نشان می‌دهد بسیاری از دختران بریتانیایی تا قبل از سن 11 سالگی از محصولات آرایشی استفاده نمی‌کنند، اما بااین حال بعضی از کودکان حتی در سنین بسیار پایین مانند شش سالگی شروع به استفاده از لوازم آرایشی می‌کنند.
هم‌چنین تحقیقاتی که روی دختران بین 14 تا 19 ساله انجام شده است نشان می‌دهد تمام محصولات آرایشی دارای مواد شیمیایی هستند که می‌تواند مصرف آن‌ها خطراتی به همراه داشته باشد.
این مواد شیمیایی می‌تواند منجر به مشکلات هورمونی و سرطان شوند و هم‌چنین دانشمندان نگرانند مصرف این گونه مواد در نهایت منجر به بیماری‌های مرتبط با افسردگی شود.