اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

این مرد ایرانی مدیر اصلی سایت یوتیوب است!! (عکس)

این مرد ایرانی مدیر اصلی سایت یوتیوب است!! (عکس)
آقای سالار کمانگر متولد ۱۳۵۵ در ایران، از کارمندان شرکت گوگل و مدیر عامل کنونی یوتیوب است. وی در این سمت جانشین چاد هورلی شد. سالار کمانگر متولد سال ۱۹۷۷ در تهران و یک ایرانی– آمریکایی و فارغ التحصیل در رشته بیولوژی از دانشگاه استفورد آمریکا است. وی در ۲۲ سالگی به گوگل پیوست و بعد از ۷ سال به یکی از کارمندان کلیدی و اصلی این شرکت بزرگ تبدیل شد.

یکی از مهم ترین موفقیتهای وی ابداع سیستم تبلیغات گوگل یا همان Google Adwords است که سهم عمدهای در پیشرفت و موفقیت وی و همچنین توسعه گوگل داشت. به گزارش ایران ناز کمانگر در مصاحبهای که حدودا ۴ سال پیش با مجله معروف businessweek انجام داد درباره اینکه چطور وی از علم پزشکی به فناوری اطلاعات روی آورده گفته: اوایل که به مدرسه میرفتم، بسیار مشتاقانه خیال پزشک شدن را در سر میپروراندم، تا اینکه زمانی را به تماشای طبابت پزشکان اختصاص دادم.

 
از آن به بعد بسیار مشتاق شدم که دانشمند شوم. ولی روز به روز بیشتر متوجه میشدم که این کار هیجان آور نیست. بعدها وقتی دو هفته به صورت پارهوقت در گوگل مشغول شدم، فهمیدم که فعالیت هایی که این کار من را با آنها درگیر میکند، به من انرژی میدهد. درسی که من آموختم این بود که تنها تصور و خیالی که از یک کار داریم کافی نیست و باید از اینکه یک حرفه به صورت روزانه هیجان و انگیزه لازم را فراهم میکند، مطمئن شویم.
 
این مرد ایرانی مدیر اصلی سایت یوتیوب است!! (عکس)
وی که پیش از این جوانترین مدیر گوگل بوده اکنون به سمت مدیرعاملی یکی از مهم ترین زیرمجموعههای گوگل یعنی Youtube رسیدهاست. سایتی که این روزها بی شک قوی ترین سایت برای به اشتراکگذاری فیلم است که قطعا همه اهالی وب با آن آشنا هستند. کمانگر رمز موفقیت خود را شروع کار در سنین پایین و رسیدن به مرز تجربه کامل در جوانی و استخدام شدن در گوگل میداند.

وی درباره گوگل میگوید: گوگل جایی است که میتوانند در آن متفاوت شوید و همیشه مورد توجه قرار گیرید. وی همچین به جوانان و کسانی که دوست دارند مثل وی شوند توصیه میکند که: بعد از فارغ التحصیل شدن در رشته خود؛ ذهنتان را مشغول به دست آوردن یک شغل و کار عالی نکنید. به سمت شغلی بروید که علاقه دارید و به آن جذب شوید و بعد از مدتی در آن شغل پیشرفت کرده و به مقامهای بالای آن برسید.

 
همانطور که وی برای این کار گوگل را برگزید و بعد از رسیدن به سمت معاون این شرکت اکنون در صدر یکی از مهم ترین زیرمجموعههای آن یعنی Youtube قرار دارد. اکنون کمانگر مدیریت پروژه Google TV که تحت زیرمجموعه Youtube قرار گرفته نیز است.