اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

رابطه ی زناشوئی و تعارض در آن

رابطه ی زناشوئی و تعارض در آن
با رعایت موارد زیر می‌توانید بحث و گفت‌وگو را سازنده و مفید گردانید خیلی خوب است:- وقتی کسی می‌گوید: «می‌خواهم با تو صحبت کنم.» این جمله خودبه‌خود باعث به‌وجود آمدن یک واکنش دفاعی در مخاطب می‌شود. از لحظه‌ای که یکی از دوطرف به موضوعی در رابطه با فرد مقابل اشاره می‌کند، واکنش خودکار مخاطب، این خواهد بود که «مگر چه شده؟» و یا «چه اشتباهی از من سرزده؟»این واکنش، یک جواب طبیعی‌ست که به احتمال زیاد، ریشه در کودکی فرد دارد؛ زمانی که پدر و مادر می‌خواستند او را به‌خاطر ارتکاب کاری، سرزنش یا تنبیه کنند.

تمایل به دیدن طرف مقابل، به‌عنوان یک فرد انتقادی و نکوهش‌کننده، باعث می‌شود به‌سختی بتوانیم با دلی باز و ذهنی آزاد در مورد مشکل به‌وجودآمده، بحث و گفت‌وگو کنیم و با حالت تدافعی، وارد گفت‌وگو می‌شویم.بنابراین سعی‌کنید آرامش خود را حفظ نموده و به‌خاطر داشته باشید کسی که در آن لحظه مشغول بحث با شماست، نگران رابطه‌تان می‌باشد و تنها به این دلیل، مشغول گفت‌وگو با شماست.- به‌هنگام گفت‌وگو در هر زمان، فقط موضوع خاصی را مورد بحث قراردهید. برای نمونه، اگر در حال گفت‌وگو در مورد تمیز نگه‌داشتن خانه هستید، آن‌را به مسائل دیگر تعمیم ندهید و فقط به مسأله‌ی تمیزی خانه بپردازید تا به نتیجه برسید.

به‌خاطر داشته باشید برخی افراد، طرز فکر خاصی دارند که باعث سرگردانی‌شان می‌شود. این افراد به‌طور معمول، افرادی خلاق و هنرمند هستند و پیروی از یک روش خاص، برای‌شان سخت و طاقت‌فرساست. اگر شما فردی منظم و مرتب هستید و مخاطب‌تان از گروه ذکرشده، به او کمک نمایید تا بر موضوع مورد بحث تمرکز کند؛ مسأله‌ی مورد نظرتان را با علاقه و محبت تذکر دهید، نه با حالت تهاجمی و انتقادی.


– هرگز از گذشته، مثال نزنید. وقتی مثالی از گذشته می‌زنید، مشکلی به مشکل فعلی‌تان اضافه می‌شود و آن مشکل، این است که خاطره‌ی کدام‌تان، درست‌تر و حافظه‌ی کدام‌تان، قوی‌تر می‌باشد.اگر موضوع مورد بحث، مسأله‌ای‌ست که بارها تکرار می‌شود، برای نمونه، همسرتان همیشه دیر به خانه برمی‌گردد، باز هم به آخرین مورد اشاره کنید.شما می‌توانید احساس‌تان را بیان کنید و اجازه دهید طرف مقابل، از نقطه‌نظرتان آگاه شود.