وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

افراد متأهل این تست طلاق را حتماً انجام دهید

افراد متأهل این تست طلاق را حتماً انجام دهید
با ما در این تست طلاق همراه باشید:
 
بسیاری از آنان که در یک رابطه مشترک هستند به دلایل مختلف امکان دارد در طول رابطه خود تا یک قدمی جدایی یا طلاق رفته باشند. نباید جدایی یا طلاق را با ارزش‌گذاری منفی تابو کرد یا به هر قیمتی و تحت هر شرایطی به هر رابطه ای ادامه داد و از طرف دیگر نباید زیر فشار احساسات تصمیم یکباره و نسنجیده گرفت. قبل از هرگونه تصمیم برای ماندن یا خارج شدن از یک رابطه، مهم آن است که هر طرف به شناخت و ارزیابی نسبتا دقیق‌تری از خود، طرف مقابل و رابطه‌ای که در آن قرار دارد برسد. در این حالت مطمئنا تصمیمی که بعدا اتخاذ می‌شود می‌تواند نسبتا دقیق‌تر و همه‌جانبه‌تر باشد.

زوجی در کوچه بن‌بست
عامل اصلی بن‌بست زوجین در زندگی مشترک فقدان درک متقابل، احساس علاقه و صمیمیت نسبت به یکدیگر است. این وضعیت زمانی ایجاد می‌شود که:

1. تناسبی بین ویژگی‌های شخصیتی زوجین با یکدیگر وجود نداشته باشد، به‌گونه‌ای که آنها نتوانند با یکدیگر تعامل‌های سازنده و توأم با همدلی و تشریک مساعی در زندگی مشترک داشته باشند.

2. زوجین از مهارت‌های کافی در درک عواطف و نیازهای یکدیگر برخوردار نباشند و روابط آنها همراه با تعارض‌های فزاینده و غیرقابل حل و کاهش باشد.

3. نگرش‌ها و ارزش‌های آنان با یکدیگر متفاوت و ناسازگار باشد و نتوانسته باشند در جریان زندگی مشترک خود به نگرش‌ها و باورهای مشترک و سازگار دست یابند.

4. زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی آنان با هم به‌گونه‌ای متفاوت و متضاد باشد که بر روابط و برداشت‌های آنان نسبت به یکدیگر اثر مخرب بگذارد.

در آستانه فروپاشی!
پرسشنامه زیر توانایی شما را برای مشخص كردن نشانه‌های هشداردهنده طلاق نشان می‌دهد. در هر مورد كه فكر می‌كنید علت فروپاشی ازدواج است، جواب «درست» را علامت بزنید و هر مورد را كه فكر می‌كنید علت مهمی نیست، با علامت زدن جواب «‌غلط» ‌ مشخص كنید.

1 . تفاوت سنی بیش از 10 سال بین زن و شوهر.
درست /غلط

2 . زمینه‌های متفاوت مذهبی.
درست /غلط

3 . داشتن سابقه آشنایی زیاد قبل از ازدواج .
درست/ غلط

4 . سطح تحصیلات بالا در زن و شوهر .
درست/ غلط

5 . وابستگی زیاد زن یا شوهر به پدر و مادر خود .
درست/ غلط

6 . سطح طبقاتی متفاوت از لحاظ اقتصادی یا فرهنگی یا هر دو.
درست/ غلط

7 . ازدواج در وضعیتی كه زن و شوهر هر دو كمتر از 21 سال دارند.
درست /غلط

8 . نداشتن درآمد كافی برای اداره خانواده.
درست /غلط

9 . تمایل شوهر به اینكه فرد اول خانواده باشد.
درست/ غلط

10 . اینكه یكی از طرفین علاقه‌ای به فرزند نداشته باشد.
درست/ غلط

به هر پاسخ‌تان كه با پاسخ‌های زیر می‌خواند، یك امتیاز بدهید.
1. غلط
2. غلط
3. غلط
4. غلط
5. غلط
6. درست
7. درست
8. درست
9. غلط
10. درست

برای هر جواب « غلط » به خود یك امتیاز بدهید . اغلب اشخاص به سه یا چهار سوال به درستی جواب می‌دهند. اگر بیش از 6 امتیاز به دست آوردید، بدانید كه درباره بروز بحران اطلاعاتی بیش از حد متوسط مردم دارید.

1 . غلط. در 3 بررسی مستقل ، ال. ترمن ، ای.  برجس، و ال. كاترل ، كه هر سه روانشناس هستند، به این نتیجه رسیدند كه حتی اگر تفاوت سنی میان زن و شوهر خیلی بیش از حد متوسط باشد، این مانع خوشبختی نمی‌شود، بنابراین آنقدرها روی طلاق تاثیر نمی‌گذارد و احتمال آن را افزایش نمی‌دهد.

2 . غلط . بررسی‌های اج و لاك، ایندو روانشناس، نشان داد كه داشتن ادیان متفاوت عامل مهمی برای طلاق محسوب نمی‌شود. ظاهرا اگر باورهای دینی با هم تفاوت‌های اصولی داشته باشند، اصولا ازدواج صورت نمی‌گیرد.

3 . غلط. در جریان یك بررسی كه روی 500 زوج انجام شد، معلوم شد كسانی كه قبل از ازدواج با هم آشنا و نامزد بوده‌اند نیاز كمتری به تطبیق دادن ازدواج خود دارند.

4 . غلط . اشخاصی كه تحصیلات سطح بالا دارند، اغلب ازدواج بهتری دارند و نسبت به دیگران كه سواد كمتری برخوردارند كمتر كارشان به طلاق می‌كشد.

5 . غلط . بر خلاف فرضیه‌های رایج، مشخص شده است كه اگر افراد در دوران تجرد با پدر و مادرشان رابطه نزدیك داشته باشند، میزان طلاق كاهش می‌یابد.

6 . درست. پژوهش‌های گسترده تر من  در دانشگاه استنفورد و كینزی در ایندیانا درباره مسائل جنسی نشان داد كه اگر تفاوت طبقاتی زیادی بین زوجین وجود داشته باشد درصد طلاق بالا می‌رود.

7 . درست. بخش اعظم طلاق‌ها، یعنی بیش از 50 درصد آن، میان زن‌ها و شوهرهای زیر 21 سال صورت می‌گیرد. میزان طلاق در این گروه سنی 6 برابر میزان طلاق در زوج‌های بالای 31 سال است.

8 . درست. یافته‌های مستمر نشان می‌دهد كه اقتصاد خانوادگی ضعیف یكی از علل اصلی طلاق است.

9 . غلط. مدارك و شواهد فراوانی در دست است كه نشان می‌دهد اگر شوهر سلطه‌جو نباشد یا در نهایت اندكی سلطه جوتر از زن باشد، میزان طلاق كاهش می‌یابد.

10. درست. نشانه‌های قابل ملاحظه‌ای در دست است كه نشان می‌دهد اختلاف نظر میان زوج‌ها درباره داشتن فرزند منجر به منازعات زناشویی می‌شود. عجیب است كه اغلب زوج‌ها قبل از ازدواج در این خصوص با هم به توافق نمی‌رسند.