وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

چه مواقعی به همسرمان بگوییم دوستش داریم؟

چه مواقعی به همسرمان بگوییم دوستش داریم؟
عاشق شدن کار آسانی است، اما این که به کسی بگویید دوستش دارید بعضی وقت‌ها خیلی سخت می‌شود. شاید بخواهید اولین بازی که به کسی می‌گویید « دوستت دارم » خیلی خاص باشد، و وقتی برای یک میلیون بار این را به او می‌گویید باز هم همان‌قدر به یادماندنی باشد.

۱-وقتی با خانواده‌اش هستید

یکی از بهترین و تاثیرگذارترین فرصت‌ها برای نشان دادن علاقه‌تان به او زمانی است که در کنار خانواده‌اش هستید. حتی اگر شما با بعضی از اعضای خانواده‌اش زیاد آبتان توی یک جوی نمی‌رود باز هم این قانون در موردتان صدق می‌کند. درست است که چون شما او را دوست دارید دلیل خوبی برای این نیست که حتما عاشق خانواده‌اش هم باشید، چون عشق و علاقه‌ زوری نیست، اما دوست داشتن او می‌تواند انگیزه خوبی برای احترام گذاشتن به خانواده‌اش باشد و به‌خصوص دلیلی باشد که او را نزد خانواده‌اش بالا ببرید و کاری کنید که به او افتخار کنند. این کار را می‌توانید به سادگی آب خوردن انجام دهید، و با این که کار کوچک و ساده‌ای است اما تاثیرش به اندازه کهکشان‌هاست!

۱-وقتی که در کنار خانواده‌اش هستید خودتان را برایشان شیرین کنید. درست کردن یک غذا یا دسر خاص، انجام یک کار خاص، یا هر چیز دیگری که در نظر همسرتان و خانواده‌اش خاص باشد (نه در نظر خودتان) می‌تواند موثر باشد.

۲-نزد خانواده‌اش از او تعریف کنید. هیچ‌کس نیست که از او تعریف کنید. هیچ‌کس نیست که از تعریف کردن خوشش نیاید. تعریف کردن رمز عبور خیلی ساده برای ورود به قلب ۹۹,۹ درصد مردم جهان است! اما این نوع تعریف کردن خاصیتش چند برابر است: وقتی از او پیش خانواده‌اش تعریف می‌کنید باعث می‌شوید خانواده‌ به خودشان افتخار کنند که چنین شخصی را تحویل جامعه داده‌اند، همچنین می‌فهمند که شما چه آدم فهمیده‌ای هستید و قدر او را می‌دانید و از این بابت به خود شما هم افتخار می‌کنند، و از این گذشته آنها احتما این موضوع را به گوش خود هم می‌رسانند که باعث می‌شود به عشق شما پی ببرد و علاقه‌اش به شما دو چندان شود.

۳-وقتی کنار خانواده‌‌ها هستید ممکن است به دوران گذشته برگردید و توجه‌تان نسبت به هم کمتر شود. در این حالت اگر کارهایی بکنید که توجه‌تان را به هم نشان دهید، هم به رابطه خودتان کمک می‌کند و هم خانواده‌ را از این که شما مناسب‌ترین زوج برای هم هستید مطمئن‌تر می‌کند.

۴-یک زبان رمزی کاملا محرمانه برای خودتان اختراع کنید تا زمان‌هایی که به نظر می‌رسد ظاهرا به هم توجه ندارید، از آن برای نشان دادن علاقه‌تان استفاده کنید. مثلا با انگشت دوبار روی دستش بزنید، به نشانه دو سیلاب « دوستت دارم »!

۲-وقتی به رستوران یا کافی‌شب می‌روید

معمولا چه کسانی به رستوران یا کافی‌شاب می‌روند؟ آنهایی که هنوز در دوره نامزدی به سر می‌برند؛ چون می‌خواهند در دوره نامزدی به سر می‌برند؛ چون می‌خواهند هم اوقات خوبی داشته باشند و هم بتوانند با هم حرف بزنند، و این جا هم بهترین جاست. خب چرا شما این کار را نکنید؟ به این فکر کنید که کجای دنیا مثل یک کافی‌شاپ آرام به شما این فرصت را می‌دهد که بدون دغدغه‌های زندگی و بدون مزاحمت کسی دو دقیقه روبه‌روی هم بنشینید و «همدیگر را بیشتر بشناسید»؟ البته خیلی از همسران هم برای موقعیت‌های خاص این جور جاها پیدایشان می‌شود، اما فقط برای موقعیت‌های خاص.

۱-یک رستورانی را که مورد علاقه هر دوی شماست انتخاب کنید و هر بار که دلتان برای هم تنگ شد-اگر چه هر روز یکدیگر را می‌بینید-با هم قرار بگذارید و به آن جا بروید و دیداری تازه کنید!

۲-هر بار که خواستید بیرون بروید، با هم سنگ کاغذ قیچی یا ده بیست سی چهل کنید تا برنده، کافه مورد نظر را انتخاب کند. یا این که هر کدامتان نظر خودش را بنویسد و قرعه کشی کنید.

۳-مثل آن روزها بهترین لباس‌هایتان را بپوشید و تمام مدت به چشم‌های او خیره شوید و اطراف را نبینید-این یعنی که خیلی دوستش دارید!

۳-وقتی اسباب‌کشی دارید

اسباب‌کشی کردن یکی از پُراسترس‌ترین موقعیت‌های زندگی است. این استرس می‌تواند مثبت باشد، به خاطر خانه جدیدی که می‌خواهید به آن نقل مکان کنید، یا منفی باشد، به خاطر همه چیزهایی که به آنها عادت کرده‌اید یا همه دوستانی که در محل قبلی داشته‌اید مجبورید با همه‌شان خداحافظی کنید، یا به خاطر این همه کاری که سرتان ریخته. در هر حال، اوقات پراسترس اوقاتی است که بیشتر از همیشه نیاز دارید مورد توجه و محبت قرار بگیرید. پس بیکار ننشینید و فرصت‌طلبی باشید!

۱-هر کدام از کارتن‌ها و بسته‌هایی که پر می‌کنید و درش را می‌بندید یک فرصت طلایی است برای این که روش بنویسید «دوستت دارم»! البته اول باید مطمئن باشید که این جعبه را خود او باز می‌کند، نه کارگرها!!

۲-قبل از این که او وارد خانه جدید شود، خودتان را برسانید و یک یادداشت روی در بچسبانید: «آشیانه جدید دو پرنده عاشق»!! اگر خیلی آدم با حوصله و البته کمی هم دست به جیب هستید، ایده نصب بنر خوشامدگویی برای خودتان هم می‌تواند فکر خوبی باشد!

۳-خیلی ساده‌تر از همه اینها، بگذارید اسباب‌ها و دکراسیون را آن‌طوری که دلش می‌خواهد بچیند-البته شما هم باید راضی باشید اما زیاد سخت‌ نگیرید. اگر اتاق کار دارد، اول آن جا را بچینید و مرتب کنید تا به او بفهمانید که به فکرش هستید.

۴-اگر تازه ازدواج کرده‌اید، یک یادداشت توی کیفش بگذارید: «به خانه جدیدمون خوش اومدی!»

۴-وقتی تولدش است

روز تولد او یعنی روزی که نیمه گمشده شما پا به این دنیا گذاشت. چون تولد هر سال تکرار می‌شود و ما سال‌ها در کنار هم زندگی می‌کنیم، یکی از سخت‌ترین کارها این است که تصمیم بگیریم برای تولدش چه کار کنیم. چند راه پیش پایتان می‌گذاریم تا برای دو-سه سال آینده خیالتان راحت باشد!

۱-به ایمیلش کارت تبریک بفرستید. این کار حس خوبی در او ایجاد می‌کند. حواستان باشد که این کار جای کادو دادن را نمی‌گیرد، پس در کنارش، هدیه تولد یادتان نرود!

۲-اگر از اینترنت سر در نمی‌آورید. یک مقوای خوش رنگ و چند تا ماژیک و چسب و قیچی و… تهیه کنید و با ابتکار خودتان یک کارت قشنگ درست کنید و با خط خودتان برایش یک تبریک جانانه بنویسید «بزرگ‌ترین شانس زندگی من قدم گذاشتن تو به سرنوشم بود. فرشته زندگی من!» یا مثلا «دیدی تولدت یادم نرفته؟!» بعد هم با افتخار آن را تقدیمش کنید. البته این هم نمی‌تواند جای کادوی تولد را بگیرد.

۳-یک آلبوم دیجیتال یا کاغذی از عکس‌هایش درست کنید و به شکلی خاص آن را طراحی کرده و تقدیمش کنید. این آلبوم نباید یک آلبوم معمولی باشد. شاید لازم باشد از مدتی قبل از تولدش شروع کنید از او عکس‌های یواشکی تهیه کنید تا با دیدنشان غافلگیر شود.

۴-یک دفترچه زیبا بردارید و از همه عزیزانش بخواهید دل‌نوشته‌هایشان را برای او در این دفتر بنویسند. آشناهای دور و نزدیک، دوستان قدیمی که کمتر آنها را می‌بیند، فامیل و آشنا و هر کسی که برایش عزیز است می‌تواند جزء فهرست‌تان باشد.

۵-یک ایده عالی، تاثیرگذار، احتمالا بدون کوچک‌ترین خرج و واقعا ذوب‌کننده که هر سال هم می‌توانید از آن استفاده کنید؛ در این روز هر چیزی که همسرتان گفت فقط باید بگویید «چَششم»! در این مورد موفقیت هیچ‌گونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد!

۵-وقتی عزیزی را از دست داده است

ای کاش زندگی سراسر جشن و شادی و خوشی و تولد و… بود، اما این یک آرزوی محال است. بالاخره اتفاقات بد هم برای همه ما پیش می‌آید و باید بدانید که درست در همین لحظات ناگوار است که او بیشترین نیاز را به شما و عشق و توجه‌تان پیدا می‌کند. این وظیفه همه اطرافیان داغدیده است که او را به آرامش برگردانند، اما این وسط مسوولیت شما به عنوان شریک عاطفی‌اش صدبرابر بیشتر از بقیه است.

۱-سنگ صبورش باشید. بگذارید هر قدر که می‌خواهد برایتان درد دل کند، گریه کند، خاطرات عزیز از دست رفته‌اش را تعریف کند. او نیاز شدیدی به بیرون ریختن احساساتش دارد و شما بهترین همدل و همدمش باشید. اگر شما هم تجربه‌ای از این دست دارید برایش بگویید، اما بیشتر بگذارید او حرف برند. بدون هیچ نقد و نظری بگذارید حرف بزند و تاییدش کنید. خاطراتی که از آن عزیز دارید با هم مرور کنید و اجازه بدهید سوگواری‌اش کامل شود. اگر نیاز است، دورش را خلوت کنید تا آسوده باشد.

۲-کارهایش را تا جایی که می‌توانید انجام دهید. نگذارید سختی و زحمت دیگری به جز این غم داشته باشد. اگر قرار است به افرادی تلفنی خبر داده شود، مراسمی تدارک دیده شود و یا هر کار دیگری که روی دوشش است، تمام تلاشتان را برای انجام آنها بکنید. مطمئن باشید تاثیر دارد.

۳-به او بگویید که برای کم کردن غصه‌اش چه کاری از دست‌تان برمی‌آید، اگرچه شاید هیچ کاری نتوانید بکنید، اما به او بگویید که ای کاش می‌توانستید کاری کنید تا حداقل کمی از غصه‌هایش کم شود.