وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

خریدهای اینترنتی یک سارق

خریدهای اینترنتی یک سارق
 سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان فردی که با سرقت از حساب یکی از شهروندان اقدام به خرید اینترنتی کارت شارژ می‌کرد، توسط کارآگاهان پلیس فتای استان اصفهان شناسایی و دستگیر کرد.

 سرهنگ سید مصطفی مرتضوی با بیان اینکه در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد ناشناسی از طریق اینترنت اقدام به سرقت از حساب وی می‌کند، موضوع در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت؛ اظهار کرد: شاکی در اظهارات خود عنوان داشت، به تازگی از حساب خود جهت انجام امور بانکی پرینت گرفته که متوجه می‌شود به صورت جزئی و در دفعات متعدد از حساب او برداشت شده است.

وی عنوان کرد: با انجام تحقیقات تخصصی و ویژه در فضای سایبر سرانجام کارشناسان این پلیس منشاء این سرقتها را به دست آورده و بلافاصله طی هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیات ویژه فرد متهم را در شهر اصفهان شناسایی و دستگیر کردند.

رییس پلیس فتای استان با بیان اینکه متهم از آشنایان شاکی بوده گفت: وی که در ابتدا منکر هر گونه سرقتی بود وقتی با مدارک و مستندات الکترونیکی و ادله دیجیتال پلیس مواجه شد صراحتآ به بزه انتسابی خود اقرار و کسب درآمد را انگیزه خود از این کار عنوان کرد.

مرتضوی خاطر نشان کرد: در این خصوص پرونده تشکیل و متهم به همراه پرونده و شاکی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد و با قرار صادره روانه زندان شد.

رییس پلیس فتای استان اصفهان به منظور پیشگیری از بروز سرقتهای اینترنتی از حساب بانکی شهروندان توصیه کرد: دائماً حساب خود را چک کرده تا اگر از حساب شما ناخواسته مبلغی کسر شده آن را به پلیس گزارش دهید، سیستم پیامک بانک خود را فعال کنید تا از تراکنش های خود با خبر شوید.

وی بر ضرورت حفظ و مراقبت از رمز عبور حساب بانکی تاکید کرد و افزود: رمزهای قوی و مطمئن برای حساب خود انتخاب کنید؛ رمز خود را در فواصل زمانی مناسب تغییر داده و از رمز بانکی خود به خوبی محافظت کرده و آن را برای دیگران بازگو نکنید تا هرگز در دام سارقان حرفه ای در محیط اینترنت قرار نگیرید.