اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

ورزشکاران باید این مواد غذایی استفاده کنند

ورزشکاران باید این مواد غذایی استفاده کنند
ورزش منظم باعث افزایش تعداد رگ‌های خونرسان به قلب و اعضای حیاتی بدن و ارتقای اکسیژن‌رسانی به همه سلول‌های بدن می‌شود. بنابراین باید کودکان و نوجوانان را به انجام فعالیت ورزشی کافی و مداوم تشویق کرد ولی باید در نظر داشت که چون انجام فعالیت مستلزم دریافت انرژی است، ورزشکاران باید مواد غذایی با ارزش مصرف نمایند…خیلی خوب است

طی فعالیت جسمی،‌ بدن مقادیر زیادی گلوکز مصرف می‌کند. بنابراین لازم است مقادیر کافی گلیکوژن در کبد وجود داشته باشد تا بتواند میزان گلوکز لازم را تامین کند. کربوهیدرات‌ها و مواد نشاسته‌ای تامین‌کننده این ذخیره غذایی برای بدن می‌باشند. مواد نشاسته‌ای اصلی عبارتند از: نان، برنج، غلات، حبوبات، جو، جوی دوسر، سیب‌زمینی و موز.

ویتامین اصلی مورد نیاز برای فعالیت ورزشی‌نیز ویتامین‌های گروه B به ویژه 12B است. این ویتامین‌ بیشتر در پنیر، گوشت، تخم‌مرغ، ماهی، شیر و لبنیات وجود دارد.فسفر هم برای سوخت‌وساز کربوهیدرات‌ها لازم است و علاوه بر اینکه در مواد غذایی حاوی ویتامین 12B وجود دارد در مغزها نیز یافت می‌شود.در زمان ورزش، مقادیر قابل‌توجهی آب از طریق تعریق از بدن خارج می‌شود. بنابراین باید اطمینان حاصل کرد که کودک یا نوجوان ورزشکار، روزانه سه لیتر مایعات دریافت کند.

از سوی دیگر همراه با آب، مصرف املاح معدنی نیز لازم است که در این موارد مصرف مخلوطی از کرفس تازه، خیار و آناناس می‌تواند علاوه بر فراهم کردن آب و املاح مورد نیاز با گرمازدگی در فصل گرما نیز مقابله نماید.در صورتی که کودک یا نوجوان پس از ورزش دچار گرفتگی ماهیچه‌ها می‌شود باید در غذای روزانه او حتما مقداری عدس اضافه شود، مصرف عدس به طور مداوم اسیدهای تولید شده در ماهیچه‌ها را در حین ورزش خنثی می‌کند.