اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

نکات بسیار عالی برای نگهدای بهتر پوست و ناخن

نکات بسیار عالی برای نگهدای بهتر پوست و ناخن

نکات بسیار عالی برای نگهدای بهتر پوست و ناخن

 

دستکاری پوست دست ممنوع!

برداشتن پوست اطراف ناخن‌ها ممكن است سبب عفونت شود. برای تمیز و مرتب كردن ناخن‌ها باید آنها را چند دقیقه در آب گرم و صابون یا شامپو فرو ببرید. آلودگی زیر و اطراف ناخن‌ها را به آرامی برس بزنید.

 

ماساژ دهید

ماساژ دست‌ها و ناخن‌ها با روغن زیتون به‌صورت مداوم باعث برطرف شدن خشكی و شكنندگی و رشد ناخن‌ها می‌شود. روغن زیتون نه‌تنها رطوبت كافی ناخن‌ها را تامین‌ می‌كند بلكه باعث درخشندگی طبیعی و استحكام بیشتر ناخن‌ها شده و جلوه‌ای زیبا به دست‌های‌تان می‌دهد.

 

در آب نمك بخوابانید

اگر ناخن‌های پای‌تان ضخیم بوده و كوتاه كردن آنها برای‌تان سخت است آنها را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه درون مخلوط آب و نمك گرم (یك قاشق چای‌خوری نمك در نیم لیتر آب) فرو ببرید. این كار باعث نرم شدن آنها می‌شود و كار ناخن‌گیری را برای‌تان راحت می‌كند.

 

با بلال تقویت كنید

برای تقویت ناخن می‌توانید از دانه‌های بلال استفاده كنید. بلال به‌علت داشتن سیلیس، گوگرد، كلسیم و آهن می‌تواند به‌صورت ژله روی ناخن كشیده شود و باعث می‏شود ناخن‌های محكمی داشته باشید. برای درست كردن ژله بلال ابتدا دانه‌ها را جدا كرده سپس خوب له و مقدار كمی شیر به آن اضافه كنید و بگذارید حدود یك ساعت بماند. بعد آن را با فشار از صافی رد كرده و ژله به‌دست آمده را روی ناخن‌ها بمالید. این ژله از تركیدن و گوشه كردن ناخن‌ها جلوگیری می‌کند و باعث تقویت آنها می‌شود.

 

درجای خنک نگه دارید!

اگر مدتی از خرید لاك‌تان می‌گذرد و فكر می‌كنید كه ممكن است هنگام استفاده آن صافی و براقیت روزهای اول را نداشته باشد، می‌توانید یك ساعت قبل از استفاده آن را در یخچال بگذارید و بعد روی ناخن‌های‌تان بزنید، انگار همین الان لاك‌تان را خریده‌اید.

 

برای شكنندگی فكری كنید

اگر علت شكنندگی ناخن، بیماری خاصی نیست و فقط به‌دلیل خشكی ناخن این اتفاق می‌افتد، توصیه می‌شود هر روز ۵دقیقه ناخن‌‌ها را در آب ولرم خیس كنید. سپس با یك ماده چرب‌‌كننده غلیظ مثل وازلین چرب و به مدت دست‌كم نیم ساعت با یك كیسه نایلونی، ناخن‌ها را بپوشانید تا خیلی زود شكنندگی ناخن كاهش یابد.

 

لاك‌تان را مرطوب كنید

اگر می‌خواهید لاك‌تان رطوبت كافی داشته باشد و ناخن‌های‌تان خشك نشود، توصیه می‌شود حدود یك قاشق چای‌خوری روغن كرچك را در مقدار تقریبی 28گرم آستون بریزید تا هنگام استفاده به ناخن‌ها رطوبت برسد.

 

از سنگ پا استفاده كنید

اگر می‌خواهید روی ناخن‌های‌تان مرتب و صاف باشد، می‌توانید یك‌بار در هفته، از سنگ‌پا (سنگ پایی مخصوص برای دست داشته باشید) استفاده كنید. این كار باعث از بین رفتن خطوط ناخن می‌شود و ناخن‌های‌تان را به‌طور طبیعی درخشان می‌كند. بعد از آن می‌توانید از كرم‌های مرطوب كننده استفاده كنید و ناخن‌های‌تان را چرب كنید.