اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

گیاه سالادی اسفناج(رژیمی)

در برگهای تازه و خام اسفناج بهترین مواد آلی برای پاکسازی و ترمیم تمام دستگاه روده ای وجود دارد. آب اسفناج خام می تواند یبوستهای شدید را ظرف چند روز برطرف سازد و درمان نماید و این بخاطر محتوای اسید اگزالیک بالای آن است. اسفناج می تواند از سقط جنین جلوگیری کرده و ناتوانایی جنسی را برطرف نماید و این به دلیل ترکیب ویتامین C و E موجود در آن می باشد. اسفناج حاوی مقدار زیادی ویتامینهای A و E، آهن، پتاسیم، سولفور (گوگرد) وکلر بوده و از نظر ویتامینهای B و C و کلسیم نسبتا خوب است. این سبزی از جمله سبزیهای است که کمتر از 3 درصد کربوهیدرات دارد و محتوای ویتامین A موجود در آن حتی از روغن کبد ماهی نیر قوی تر است. اسفناج به عنوان یک باز قوی عمل کرده و اثری آشکار بر درمان شب کوری دارد. مصرف آب اسفناج و آب هویج به همراه هم در سلامت لثه ها و دندانها اثر با ارزشی دارد. ویتامین A و کلروفیل بالای اسفناج در اختلالات فشار خون، تقویت عصب بینایی و ماهیچه ها، رفع خستگی عصبی، کم خونی و اسیدوز کمک می نماید.
مصرف اسفناج خام بهتر از اسفناج پخته بوده و به صور مختلف از جمله: به صورت بورانی، در سالاد در سبزیجات خام خوردنی و … مصرف می شود. خوردن اسفناج دیابت را برطرف می سازد و مصر آب آن التیام دهنده زخم معده است.

گیاه سالادی اسفناج(رژیمی)

سالاد اسفناج و قارچ (برای 6 نفر)
مواد لازم
پنیر آبی یا پارمسان (خرد شده) 3 قاشق غذاخوری روغن مایع یک دوم پیمانه
مغر کاهو (خرد شده) یک دوم پیمانه سرکه 1 قاشق غذاخوری
تخم کرفس 1 قاشق چای خوری نمک 1 قاشق چایخوری
اسفناج (خرد شده) 250 گرم شکر 2 قاشق چایخوری
پیاز (حلقه شده) 100 گرم فلفل کمی
طرز تهیه
اسفناج و کاهو را درون کاسه ای بزرگ مخلوط کنید. پیاز را درون تابه ای نچسب کمی تفت دهید تا خوب برشته و طلایی شود و آنرا به سبزیجات اضافه کنید روغن، پنیر، سرکه، شکر، تخم کرفس، نمک و فلفل را درون کاسه ای کوچک به هم زده و سس آماده را روی سالاد بریزید و بلافاصله صرف کنید.


پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز