وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

خرید 20 زانتیا با چك‌‌های جعلی

2 مرد كلاهبردار در ساعات تعطیلی بانك‌ها به سراغ فروشندگان خودروی زانتیا رفته و با استفاده از چك‌های رمزدار جعلی، اقدام به خرید این خودروها می‌كردند.
با چاپ تصویر این متهمان در روزنامه‌ها، راز سرقت 18 خودروی زانتیای دیگر از سوی این دو متهم فاش شد.

اواسط دی‌ماه سال گذشته به‌دنبال شكایت 2فروشنده خودرو در دادسرای ناحیه 10 تهران، كارآگاهان پلیس در جریان فعالیت 2 مرد كلاهبردار قرار گرفتند كه با استفاده از چك‌های رمزدار جعلی دست به كلاهبرداری از فروشندگان خودرو می‌زدند.

بررسی‌ها نشان می‌داد متهمان بعد از شناسایی افرادی كه با چاپ آگهی در روزنامه قصد داشتند خودروی زانتیای خود را بفروشند، با آنها وارد معامله می‌شدند و برای خرید خودرو با آنها قرار می‌گذاشتند.

متهمان سپس در ساعتی كه بانك‌ها تعطیل بود، به محل قرار می‌رفتند و بعد از فریب مالباخته‌ها، خودروی آنها را می‌خریدند اما به جای پرداخت پول نقد، یك فقره چك رمزدار در اختیار مالباخته‌ها قرار می‌دادند.

روز بعد وقتی فروشنده‌ها برای نقد كردن چك به بانك می‌رفتند، متوجه می‌شدند چك جعلی بوده و آنها فریب 2كلاهبردار حرفه‌ای را خورده‌اند این در حالی بود كه مردان كلاهبردار بدون برجا گذاشتن ردی از خود ناپدید شده بودند.

با این اطلاعات به دستور بازپرس پرونده، گروهی از كارآگاهان پایگاه 5 پلیس آگاهی تهران وارد عمل شدند و تحقیقات پلیسی برای شناسایی مردان كلاهبردار آغاز شد.

در حالی كه تنها سرنخ پلیس از متهمان، تصویر ضبط شده آنها در دوربین مداربسته یك صرافی در پایتخت بود، این تصویر به دستور قاضی عموزاده- بازپرس شعبه 13 دادسرای ناحیه 3- در روزنامه‌ها منتشر شد تا كسانی كه از مخفیگاه مردان كلاهبردار خبر دارند، ماجرا را به پلیس اطلاع دهند.

به‌دنبال چاپ این تصویر، گرچه هنوز سرنخی‌ از متهمان تحت تعقیب به دست نیامده است، اما 18 شاكی جدید كه خودروی زانتیای آنها از سوی این دو متهم به سرقت رفته، به دادسرا رفتند و از متهمان شكایت كردند.

سرهنگ كارآگاه علی اكبر اسدی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران، با بیان این خبر گفت: از آنجا كه تاكنون فقط 2 خودروی به سرقت رفته توسط متهمان كشف شده است، این احتمال وجود دارد كه آنها بقیه خودروها را به خارج از كشور منتقل كرده و در آنجا به فروش رسانده باشند.

وی با اشاره به دستور قضایی برای چاپ تصویر بدون پوشش چهره متهمان در روزنامه‌ها از كسانی كه از مخفیگاه این افراد خبر دارند خواست ماجرا را به پلیس اطلاع دهند.