اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وینــدوز XP را بـه گــذشـته بـرگـردانیــد وینــدوز XP را بـه گــذشـته بـرگـردانیــد

اشتباهات، اجتناب‌ناپذیرند، چه به دلیل اشتباهات خود شما باشد و چه به دلیل مداخله بی‌جای كاربران در رجیستری یا بازی فرزندانتان با ویندوز و بهم زدن برنامه‌های شما. در نود و پنج درصد موارد، آموزش زیر شما را كمك خواهد نمود.آیا تاكنون در مورد برنامهSysetm Restore كه در ویندوز XP قرار دارد و تنظیمات قبل از ویندوز را بازیابی می‌كند چیزی شنیده‌اید؟ System Restore كامپیوتر شما را به وضعیت قبلی برمی‌گرداند، بدون اینكه اطلاعات شخصی اخیر نظیر سندها، فهرست‌های تاریخچه، پوشه‌های دلخواه یا پیغام‌های پست الكترونیكی را از دست بدهید.
    این ابزار، تغییرات كامپیوتر و سایر برنامه‌های كاربردی را مورد مشاهده قرار داده و نقاط بازیابی را ایجاد می‌كند و یا شما به صورت دلخواه نیز می‌توانید آنها را بسازید. این نقاط، Snapshot نامیده می‌شوند، اما در واقع دستورالعمل‌هایی برای لغو تغییرات اخیر هستند. وقتی پیكربندی به خوبی عمل نمی‌كند، این Snapshot‌ها را بازیابی می‌كنید.
     به صورت پیش فرض، ایجاد این نقاط بازیابی در ویندوز XP به صورت روزانه و پس از رویدادهای بااهمیت مانند نصب یك برنامه كاربردی یا راه‌انداز ابزار انجام گیرد. System Restore برای كارهای جدی در رجیستری بسیار مناسب است، چون هر زمان كه مایل باشید می‌توانید نقاط بازیابی خاص خود را ایجاد كنید.
     طرز ساخت نقاط بازیابی: برای اجرای System Restore به ترتیب، مراحل زیر را طی كنید: Start/All Programs/Accessories/System Tools/System Restore Create A Restore Point را انتخاب كرده و سپس روی Next كلیك كنید.
    در كادر Restore Point Descirption نامی توصیفی برای نقطه بازیابی وارد كرده و سپس روی Create كلیك كنید. System Restore تاریخ و زمان را به این نام اضافه می‌كند. حال بر روی Home كلیك كنید و این بار Restore My Computer To an Earlier Time را انتخاب كرده و سپس روی Next كلیك كنید
    نقطه مورد نظر جهت بازیابی را انتخاب كرده و سپس روی Next كلیك كنید. System Restore در صورتی كه فضای كافی به آن اختصاص یافته باشد، نقاط بازیابی تا نود روز پیش را حفظ می‌كند، بنابراین با استفاده از تقویمی می‌توانید روز دقیق ایجاد نقاط بازیابی را بیابید. در تقویمی كه در شكل زیر مشاهده می‌كنید، تاریخ‌هایی كه به صورت حروف پررنگ نمایش داده شده‌اند، آن‌هایی هستند كه حاوی نقاط بازیابی می‌باشند.

 

    قبل از ادامه كار، حتما سندهای باز خود را ذخیره كرده و تمام برنامه‌های در حال اجرا را ببندید چون System Restore كامپیوتر را مجددا راه‌اندازی می‌كند.روی یك تاریخ كلیك كرده و سپس روی نقطه بازیابی موجود در فهرست كلیك كنید. مجددا روی Next كلیك كنید تا ویندوز XP اجرا شده و پیكربندی نقطه بازیابی انتخاب شده را بازیابی كند.
    گاهی اوقات اگر پیكربندی كامپیوتر استحكام كافی نداشته باشد، نمی‌توانید ویندوز XP را به صورت طبیعی اجرا كنید. در این حالت باید به سراغ وضعیت Safe بروید. در این وضعیت، نمی‌توانید نقاط بازیابی را ایجاد كنید، اما می‌توانید نقاطی را بازیابی كنید كه از قبل ایجاد شده‌اند.