اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

رابطه خودکشی مردان با مشکلات دوران کودکی

روانشناسان فنلاندی در پژوهشی دریافته اند بسیاری از مردانی که دست به خودکشی می زنند در دوران کودکی با مشکلات احساسی دست به گریبان بوده اند.

بر اساس نتایج این تحقیق جدید، پسران نوجوان و مردان جوانی که اقدام جدی برای خودکشی می کنند اغلب در سن هشت سالگی دچار مشکلات احساسی بوده اند در حالی که بیشتر زنانی که اقدام به خودکشی می کنند اغلب به دلیل ابتلا به افسردگی پس از بلوغ دست به این کار می زنند. در این تحقیق تقریباً از هر پنج مردی که اقدام به خودکشی کرده بودند چهار نفر در دوران کودکی با مشکلات احساسی مواجه بوده اند. محققان برای دستیابی به این نتایج از شواهد و مدارک تحقیقاتی حاصل از معلمان و والدین این مردان استفاده کردند.

دکتر آندره سوراندر پژوهشگر بیمارستان دانشگاه تورکو در فنلاند و دستیاران وی در این تحقیق دریافته اند بیشتر مردانی که دست به خودکشی زده اند یا پس از اقدام به خودکشی نیاز به مراقبت های ویژه و شدید در بیمارستان داشتند در سن هشت سالگی دچار مشکلات و اختلالات شدید روان پریشی بوده اند. محققان تاکید کردند نکته جالب توجه در پژوهش ها این بود که نشان داد عامل محرک اقدام به خودکشی در زنان و مردان متفاوت است. نتایج این پژوهش در نشریه آرشیو «روانپزشکی عمومی» به چاپ رسیده است.

در این تحقیق 5 هزار و 302 نفر که در سال 1981 به دنیا آمده بودند، تحت مطالعه قرار گرفتند که از این تعداد 27 مرد و 27 زن تا سن 24سالگی اقدام به خودکشی کرده بودند. همچنین از بین افرادی که خودکشی کرده بودند 13 مرد و دو زن جان خود را از دست دادند.

بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی ، سالانه 877 هزار نفر در جهان خود را می کشند و مردها از روش های مرگبارتری برای این منظور استفاده می کنند.

 

پایگاه فرهنگی هنری ایران ناز