اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

مصرف این ماده غذایی موجب افزایش سرطان سینه در زنان می شود

مصرف این ماده غذایی موجب افزایش سرطان سینه در زنان می شود

نتیجه تحقیق جدیدی نشان می دهد مصرف زیاد گوشت قرمز در میان زنان باعث بالا رفتن احتمال بروز سرطان سینه می شود.  پزشکان از مدت ها قبل هشدار داده اند که بالا بودن میزان گوشت قرمز در رژیم غذایی افراد با بروز سرطان هایی نظیر سرطان روده و لوزالمعده ارتباط دارد ولی تا کنون شواهد چندانی درباره رابطه مصرف گوشت قرمز و سرطان سینه وجود نداشت.

در مطالعه جدید، محققان دانشگاه هاروارد داده های به دست آمده از بیش از 89 هزار زن 24 تا 43 ساله را که پرسش نامه هایی را در سال 1991 پر کرده بودند بررسی کردند. برخی از این زنان در رژیم غذایی خود از گوشت قرمز استفاده نمی کردند و برخی نیز به میزان بسیار کم مصرف می کردند. اما برخی از آنها هر روز شش یا هفت بار از محصولات غذایی حاوی گوشت قرمز استفاده می کردند.
نتایج اولیه مطالعه که در سال 2006 منتشر شد نشان دهد رابطه ای اولیه میان مصرف گوشت قرمز و سرطان روده وجود دارد. مطالعه جدید نتایج مطالعه قبلی را با اطلاعات بیشتری تایید کرد و نوع دیگری از سرطان سینه را مورد بررسی قرار داد.دانشمندان با استفاده از الگوهای آماری نشان دادند در زنانی که بیشترین میزان مصرف گوشت قرمز را دارند در یک دوره 20 ساله به ازای هر هزار نفر تعداد موارد سرطان سینه حدود هفت مورد بیشتر است.

در کشورهای توسعه یافته، احتمال ابتلای زنان به سرطان سینه حدود 12 ممیز پنج دهم درصد است.آنها به زنان پیشنهاد می نمایند برای کاهش مبتلا شدن به سرطان سینه گوشت قرمز را همراه با حبوباتی همچون لوبیا،نخود و عدس مصرف نمایند.