اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

تنگی نفس در اثر استنشاق مواد شوینده

تنگی نفس در اثر استنشاق مواد شوینده
 فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی گفت: استنشاق مستقیم گاز‌ حاصل از شوینده‌ها موجب سوختگی لایه پوششی دستگاه تنفسی می‌شود که علائمی چون سرفه، تنگی نفس و خس‌خس سینه را به دنبال دارد.

مریم محلوجی راد در گفت‌وگو با فارس به مسئله خانه‌تکانی اشاره داشت و گفت: در ماه اسفند مشکلی که زیاد با آن مواجه هستیم بروز مشکلات تنفسی برای بیماران مبتلا به مشکلات ریوی و آلرژی است.

فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی اظهار داشت: مواجهه افراد با عوامل محرکی چون انواع شوینده‌ها چه به صورت پودر، مایع و مایع فرار تبدیل‌شونده به گاز و استنشاق گاز حاصل از آنها موجب تشدید بیماری در افراد مبتلا به آسم یا بیماری‌های ریوی می‌شود.

محلوجی راد ادامه داد: استنشاق مکرر گاز‌های فرار و غلظت بالای ذرات آن می‌تواند در فردی که سالم است و زمینه مشکلات ریوی نداشته است نیز مشکل ایجاد کند چرا که گاز‌های فرار اثرات قلیایی یا اسیدی دارند و بسیار سوزاننده هستند.

فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی افزود: استنشاق مستقیم این گاز‌ها موجب سوختگی لایه پوششی دستگاه تنفسی می‌شود که علائمی چون سرفه، تنگی نفس و خس‌خس سینه را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: بعضی از این عوارض گذرا بوده و بعد از مدتی بهبود پیدا می‌کنند اما اگر اثر محرک‌ها شدید باشند می‌تواند موجب ماندگاری علائم تا سالهای سال شود.

فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی به افراد توصیه کرد: از مواد شوینده رقیق و استاندارد استفاده کنند و محلول‌ها را با هم ترکیب نکنند چرا که موجب تشدید غلظت آنها می‌شود.

محلوجی راد خاطرنشان کرد: افراد در استفاده از این مواد از ماسک‌های موجود در بازار استفاده کنند و دقت داشته باشند که در مکانی از این مواد استفاده کنند که تهویه مناسب داشته باشند.