وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

تنگی نفس در اثر استنشاق مواد شوینده

تنگی نفس در اثر استنشاق مواد شوینده
 فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی گفت: استنشاق مستقیم گاز‌ حاصل از شوینده‌ها موجب سوختگی لایه پوششی دستگاه تنفسی می‌شود که علائمی چون سرفه، تنگی نفس و خس‌خس سینه را به دنبال دارد.

مریم محلوجی راد در گفت‌وگو با فارس به مسئله خانه‌تکانی اشاره داشت و گفت: در ماه اسفند مشکلی که زیاد با آن مواجه هستیم بروز مشکلات تنفسی برای بیماران مبتلا به مشکلات ریوی و آلرژی است.

فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی اظهار داشت: مواجهه افراد با عوامل محرکی چون انواع شوینده‌ها چه به صورت پودر، مایع و مایع فرار تبدیل‌شونده به گاز و استنشاق گاز حاصل از آنها موجب تشدید بیماری در افراد مبتلا به آسم یا بیماری‌های ریوی می‌شود.

محلوجی راد ادامه داد: استنشاق مکرر گاز‌های فرار و غلظت بالای ذرات آن می‌تواند در فردی که سالم است و زمینه مشکلات ریوی نداشته است نیز مشکل ایجاد کند چرا که گاز‌های فرار اثرات قلیایی یا اسیدی دارند و بسیار سوزاننده هستند.

فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی افزود: استنشاق مستقیم این گاز‌ها موجب سوختگی لایه پوششی دستگاه تنفسی می‌شود که علائمی چون سرفه، تنگی نفس و خس‌خس سینه را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: بعضی از این عوارض گذرا بوده و بعد از مدتی بهبود پیدا می‌کنند اما اگر اثر محرک‌ها شدید باشند می‌تواند موجب ماندگاری علائم تا سالهای سال شود.

فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی به افراد توصیه کرد: از مواد شوینده رقیق و استاندارد استفاده کنند و محلول‌ها را با هم ترکیب نکنند چرا که موجب تشدید غلظت آنها می‌شود.

محلوجی راد خاطرنشان کرد: افراد در استفاده از این مواد از ماسک‌های موجود در بازار استفاده کنند و دقت داشته باشند که در مکانی از این مواد استفاده کنند که تهویه مناسب داشته باشند.