عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

سوء استفاده فرقه بهائیت از جذابیت جنسی

مجموعه : مجله خبری روز
سوء استفاده فرقه بهائیت از جذابیت جنسی
حجت الاسلام سید رضا سجادی، کارشناس عرصه بهاییت در گفت‌و‌گو با رسا گفت: برخی از جریانات انحرافی و فرق ضاله از هر وسیله ای برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود استفاده می کنند و شعارشان این است که هدف وسیله را توجیه می کند.

وی در ادامه افزود: اسلام ناب محمدی و مذهب حقه شیعه به ما این اجازه را نداده است که برای رسیدن به اهداف مشروع از وسایل و ابزار نا مشروع استفاده کنیم، حق را زیر پا بگذاریم و حدود الهی را نادیده بگیریم، این محدودیت ها از شاخصه های مهم تبلیغ دین و مذهب ما است.

حجت الاسلام سجادی اظهار داشت: یکی از روش ها و ابزار تبلیغ و ترویج در فرقه ضاله بهاییت، استفاده از جذابیت های جنسی است؛ این فرقه ضاله با استفاده از برنامه های مختلف همچون برگزاری میهمانی های مختلط و ارتباط احساسی و عاطفی برای پیوستن افراد به این فرقه ضاله زمینه سازی می کند.

وی خاطر نشان کرد: ازدواج در دین مبین اسلام شرایط و ویژگی های خاص خود را دارد و برای زن و شوهر وظایف خاصی مشخص شده است که آنان ملزم به پذیرش و رعایت آن هستند.

این پژوهشگر حوزوی یادآور شد: اگر مسلمانی بخواهد با یک غیر مسلمان ازدواج کند، با یک مسأله فقهی مواجهه می شویم که حکم شرعی این ازدواج چیست، از این رو برای دریافت پاسخ به مرجع تقلید خود مراجعه می کنیم.

وی با اشاره به فرایند ازدواج در بهاییت گفت: ازدواج، نوع تعامل با دیگران، تولید مثل، تربیت فرزندان و مانند آن در این فرقه تحت سیستمی مدون و برنامه ریزی شده انجام می‌شود و لجنه ها، محافل ملی و بیت العدل بر این روند نظارت می کنند.

وی تأکید کرد: به طور مثال یک دختر و پسر بهایی حق ندارد با هر کسی ازدواج کنند و فرایند ازدواج، از خواستگاری تا ازدواج در محدوده خواست و اراده لجنه انجام می شود و اگر خانواده ای از این برنامه تبعیت نکند دچار مشکلات و موانع بسیار خواهد شد.

حجت الاسلام سجادی ادامه داد: لجنه محلی، سیاسی، هدایت امری، قضایی و مانند آن، همه و همه دست به دست هم می دهند و زندگی را برای آنان غیر ممکن می کنند.

وی تصریح کرد: مدت هاست که شاهد ازدواج و ابراز علاقه دختران و پسران بهایی به پسران و دختران شیعه هستیم، جدا از پرسش شرعی حرام یا حلال بودن این مسأله اهداف و چگونگی ادامه این نوع ازدواج ها، تولد و تربیت فرزندان، مباحث فرهنگی، اجتماعی و تبعات این گونه ازدواج ها از دیگر نکاتی است که ذهن ما را به خود مشغول می کند.

این کارشناس بهایی پژوهی اضافه کرد: آیا این ازدواج ها«مجوز امری» دارد، هدف بیت العدل از تجویز این گونه ازدواج ها چیست، شیوه تعامل یک فرد مسلمان و یهودی چگونه باید باشد و پرسش های مانند آن از دیگر مسائلی است که ذهن ها را به خود مشغول می کند.

وی خاطر نشان کرد: با کمی تأمل در می یابیم که این ارتباطات از پیش طراحی شده و در راستای جذب افراد به این فرقه ضاله است، اگر یک جوان مسلمان در رفت و آمد ها و تعاملاتی که با آنان داشت، جذب آنان شد که این هدف محقق شده است.

حجت الاسلام سجادی ابراز داشت: اما اگر جوان مسلمان نتوانست با عقاید، رفتار و نوع تعاملات آنان ارتباط برقرار کرده و عقاید آنان را بپذیرد، مشکلات، فشار ها و تهدید ها آغاز می شود.

وی ادامه داد: در این گونه مواقع فرد بهایی از همه امکانات، حمایت ها و پشتیبانی سیستم بهاییت برخوردار می شود و به طور مثال با به اجرا گذاشتن مهریه، فرد مسلمان را با همه توان خود تحت فشار قرار داده و تهدید می کنند در این صورت فرد مسلمان یا مجبور به پذیرش اعتقادات آنان شده یا به دلیل نداشتن توان پرداخت مهریه به زندان می افتد.

این پژوهشگر حوزوی بیان داشت: از سوی دیگر مباحث فرهنگی و اجتماعی و تبعات این گونه ازدواج ها مطرح است، به طور مثال فرد مسلمان و شیعه ای که محب اهل بیت(ع) در برنامه های مذهبی شرکت می کند، روزه می گیرد، صله رحم به جا می آورد، روضه برگزار می کند چگونه می تواند با یک بهایی زیر یک سقف زندگی کند که هیچ کدام از اعتقادات ما را باور ندارد.