عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما

نقشه طلافروش برای ربودن طلاها

مجموعه : مجله خبری روز
نقشه طلافروش برای ربودن طلاها
جام جم آنلاین: طلافروش كیفی كه سناریوی سرقت 30 كیلو طلا را نوشته بود ، در سكانس آخر، دستبند پلیس را بر دستان خود احساس كرد.

به گزارش «جام‌جم»، چند روز پیش مردی با حضور در پلیس آگاهی استان خراسان رضوی در حالی كه بسیار مضطرب و نگران نشان می‌داد، با طرح شكایتی گفت، چند سال است در زمینه حمل و فروش طلا به شهرهای مختلف فعالیت می‌كند و چند ساعت پیش، پس از ترك نیشابور، حوالی این شهر از سوی چند سارق مسلح كه سایه به سایه او را تعقیب می‌كرده‌اند، مورد حمله قرار گرفته است.

شاكی افزود: سارقان مسلح كه نقاب به چهره داشتند، با سد كردن راهش، او را از خودرو بیرون كشیدند و پس از ضرب و جرح ، 30 كیلو طلایی را كه طلافروشان تهران و اصفهان به امانت به وی سپرده بودند، سرقت كرده و متواری شدند.

وی افزود: سارقان مسلح تهدید كردند در صورت طرح شكایت علیه آنها ، او را به قتل خواهند رساند.

اظهارات ضد و نقیض

سرهنگ ماشاءالله صادقی، رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی در این باره به «جام‌جم» گفت: پس از طرح شكایت از سوی طلافروش كیفی و تشكیل پرونده با بررسی اظهارات وی مشخص شد مرد شاكی اظهارات متفاوتی را درباره سرقت طلاها عنوان كرده است.

صادقی اضافه كرد: پس از گزارش موضوع به مقام قضایی، وی به پزشكی قانونی انتقال یافت و در معاینه، آثار ضرب و جرح در بدن مرد شاكی مشاهده نشد.

به این ترتیب كارآگاهان پلیس آگاهی به تحقیق درباره سوابق و وضعیت اجتماعی شاكی پرداختند كه نتایج تحقیقات نشان داد وی به افراد مختلفی بدهكار است و از چند ماه پیش، از سوی طلبكاران تحت فشار قرار داشته است.

اعتراف به نقشه ساختگی

رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی تصریح كرد: با جمع‌بندی این اطلاعات، مرد شاكی سرانجام زبان به اعتراف گشود و گفت با طراحی نقشه حساب شده قصد سرقت 30 كیلو طلای امانتی را داشته است تا با فروش آن، بدهی خود را پرداخت كند. وی افزود: پس از این كه با دریافت طلا از طلافروشان تهرانی و اصفهانی عازم مشهد شدم، در میانه راه با پنهان كردن طلاها، وانمود كردم 30 كیلو طلا از سوی سارقان مسلح نقابدار به سرقت رفته است و ….

سرهنگ صادقی افزود: در پی این اعترافات، دستور قضایی مبنی بر بازداشت متهم صادر و تحقیق از وی برای كشف زوایای پنهان این پرونده ادامه دارد.