اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

مصرف برخی انواع عسل طبیعی

مصرف برخی انواع عسل طبیعی
یافته‌های پزشکان نشان می‌دهد که آسپرین یکی از موثرترین داروها برای درمان گلودرد است. بررسی پزشکان مرکز سرماخوردگی‌های شایع دانشگاه «کاردیف» نشان می‌دهد که حل کردن دو قرص آسپرین در آب و غرغره کردن این محلول، گلودرد را کاهش می‌دهد. پزشکان همچنین با بیان اینکه تاثیر این شیوه بیش از شش ساعت دوام خواهد داشت اظهار داشتند: استنشاق محصولات حاوی اسانس نعناع نیز برای این منظور موثر است.

«رون اکلس»، محقق ارشد این مطالعه گفت: در این شیوه احساس خنکی در بینی ایجاد می‌شود که می‌تواند احتقان بینی را کاهش داده و علائم گلودرد را تسکین دهد و دردش را کمتر میکند.

همچنین گروهی از کارشناسان دانشگاه «وایکاتو» در نیوزیلند اظهار داشتند: مصرف برخی انواع عسل طبیعی برای مقابله با عفونت‌های گلو موثر است چون عسل به طور طبیعی حاوی «پروکسید اکسیژن» است که خاصیت ضدباکتریایی دارد. پزشکان دانشگاه مریلند نیز معتقدند: بهترین راه برای کاهش سرفه‌های شبانه کودکان این است که پیش از خوابیدن به آنان عسل داده شود.

به گزارش روزنامه دیلی‌میل، رون اکلس همچنین گفت: یکی از شیوه‌های درمانی غیرعادی استفاده از طب سوزنی در گوش است که ممکن است تاثیر دارونما داشته باشد اما برای تسکین گلودرد کارآیی دارد.