اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

اثرات مخرب کراک از چه سالی بود؟

اثرات مخرب کراک از چه سالی بود؟
 علائم مصرف

تغییرات بارز در شخصیت و رفتار، از دست دادن توجه و تمرکز، کاهش وزن، رفتار کینه‌توزانه با افراد خانواده و دوستان، برنامه خواب نامنظم، بی‌توجهی به آراستگی ظاهری، سوءظن شدید، بیقراری و اضطراب از جمله علائم مصرف کراک است.

جدایی ناگهانی جسمی و روحی فرد از کانون خانواده، تغییر رفتار چشمگیر و ناپدید شدن لوازم قیمتی خانه و نداشتن توضیح قانع‌کننده برای مقدار پول خرج شده از جمله حالاتی است که خانواده فرد معتاد به کراک در وی مشاهده می‌کنند.

اثرات مخرب کراک

اعتیاد به کراک سبب از بین رفتن درد و خروج استرس و اضطراب از بدن فرد، احساس سرخوشی کاذب و ایجاد تحرک در فرد، بروز رفتارهای خطرناک و حرف‌های بی‌ربط می‌شود که تمام اینها تنها ۵ تا ۷ دقیقه طول می‌کشد.

تکرار مصرف این ماده طی چند روز همراه با استفراغ، گیجی، بی‌تفاوتی، اسپاسم عضله و مرگ ناگهانی در اثر ایست تنفسی است.این ماده مخدر در کوتاه‌مدت (مدت یک سال) اثرات مخرب جبران‌ناپذیری در بدن فرد مصرف‌کننده اعم از عفونت اجزای داخلی بدن، پوسیدگی دندان‌ها، سرطان حنجره و ریه، نابودی ریه و کبد ایجاد می‌کند.

به طور کلی تمام اجزایی که در تماس مستقیم با دود کراک هستند ذره ذره نابود شده و می‌پوسند و در برخی موارد طبق گزارش‌های موجود در رابطه با افراد معتاد به کراک، میزان عفونت بدن به قدری است که اجزای بدن از هم جدا می‌شوند و گوشت زیر پوست دچار عفونت می‌شود.