اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

سه وعده اصلی غذایی روزانه

سه وعده اصلی غذایی روزانه
ایام ماه رمضان به دلیل اینکه ساعات زیادی در طول روز هیچ ماده غذای وارد بدن نمی شد، اکنون بدن با برهه ای از کمبود ویتامین ها و املاح معدنی رو به رو است.فاطمه حسینی متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: بعد از ماه مبارک رمضان باید تغذیه نوجوانان روزه داری که بدن آنها ضعیف، کم وزن و کم آب شده است به صورتی باشد که تمامی کمبودها با داشتن برنامه غذایی صحیح و سالم به کمک انواع ویتامین ها جبران شود.

وی افزود: در روزهای بعد از ماه رمضان مناسب است از انواع  نوشیدنی ها همچون تخم شربتی، چای کمرنگ، شربت های کم شیرین و سکنجبین استفاده شود چرا که موجب رفع کم آبی بدن می شود.

وی اظهار داشت: روزهای بعد از ماه رمضان، نوجوانان روزه داری که  در حال رشد هستند شرایط متابولیسمی بدن آنها تغییر کرده و  همین امر باعث کم اشتها شدن و استفاده نکردن از وعده های غذایی می شود که عاملی مهم در ضعیف شدن بدنشان است، که بایستی از مواد غذایی که سرشار از پروتئین و ویتامین است همچون شیر، ماست، سبزیجات و میوه جات استفاده شود نکته جالبی است.

وی عنوان کرد: بعد از ماه رمضان لازم است سه وعده اصلی غذایی روزانه استفاده شود چرا که در این صورت  قوای بدن تقویت شده و در میان وعده ها نیز بایستی از میوه هایی همچون شلیل، خرما و هلو استفاده شود.