وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

غذاهایی با کالری منفی

غذاهایی با کالری منفی
 این مواد غذایی نسبت به سایر مواد ، انرژی بیشتری برای هضم خود نیاز دارند ، یعنی بدن انرژی بیشتری برای هضم آن ها می سوزاند و در عین حال نمی تواند کالری زیادی از آن ها برای خود ذخیره کند و چاق نمی کنند. پس علاوه بر اینکه باعث سوخت چربی ها می شوند ، کمتر به چربی تبدیل شده و ذخیره می شوند . مواد غذایی دارای چربی ، پروتئین ، کربوهیدرات ، کالری ، ویتامین و املاح هستند .
 
ویتامین ها ، بافت های بدن را تحریک می کنند تا آنزیم تولید کنند که این آنزیم ها باعث تجزیه و مصرف انرژی موجود در غذاها می شوند . بنابراین غذاهایی با کالری منفی ، غذاهای غنی از ویتامین و املاح هستند که نه تنها باعث مصرف انرژی حاصل از خود می شوند ، بلکه انرژی اضافی موجود در طی عمل هضم را مصرف می کنند .

البته مصرف این گونه مواد غذایی زمانی در کاهش وزن مؤثر است که غذاهای پر کالری و فاقد مواد مغذی مثل انواع تنقلات ، چیپس و … را مصرف نکنید .مواد غذایی با کالری منفی یا چربی سوز شامل انواع مختلفی از میوه ها و سبزی ها است که شامل این مواد غذایی که ذکر شده می باشد :

از سبزی ها : مارچوبه ، چغندر ، کلم ، کلم بروکلی ، هویج ، گل کلم ، کرفس ، کاسنی ، فلفل قرمز ،  خیار ، شاهی ، سیر ، لوبیا سبز ، کاهو ، پیاز ، تربچه ، اسفناج ، شلغم و کدو سبز است .از میوه ها : سیب ، ذغال اخته ، طالبی و گرمک ، گریپ فروت ، لیمو ترش ، انبه ، پرتقال ، هلو ، آناناس ، تمشک ، توت فرنگی ، گوجه فرنگی ، نارنگی و هندوانه است .