وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

جیب‌برها، كیف همسر سفیر را ربودند

انتشار تصویر سارقان جیب‌بر در روزنامه‌ها، راز 12 فقره جیب‌بری در حرم بی‌بی شهربانو و حضرت عبدالعظیم(ع) را فاش كرد.
یكی از شاكیان جدید این پرونده، همسر سفیر یكی از كشورهای آسیایی است كه مدتی قبل اموالش از سوی اعضای این باند به سرقت رفته بود. صبح 3 اردیبهشت امسال ماموران كلانتری 173 شهرری در جریان دستگیری زن جیب‌بری در محوطه حرم بی‌بی شهربانو قرار گرفتند و برای بررسی موضوع عازم محل شدند.

بعد از حضور ماموران در حرم، زن میانسالی كه مدعی بود هدف سرقت یك جیب‌بر حرفه‌ای قرار گرفته، به آنها گفت: برای زیارت به حرم آمده بودم كه در شلوغی جمعیت، متوجه زن جوانی شدم كه قصد سرقت كیف مرا داشت. با مشاهده این صحنه، شروع به داد و فریاد كردم و مردمی كه به حرم آمده بودند با شنیدن فریاد‌های من، زن سارق را دستگیر كردند و ماجرا را به پلیس 110 اطلاع دادند.

بعد از اظهارات شاكی، ماموران زن جیب‌بر را بازداشت كردند اما زمانی كه قصد انتقال او به‌خودروی پلیس را داشتند، ناگهان چند زن و مرد وارد ماجرا شدند و قصد فراری دادن سارق جوان را داشتند كه با عكس‌العمل به‌موقع ماموران، ناكام ماندند.

با دستگیری این افراد، تمامی متهمان به دادسرای شهرری منتقل شدند و برای ادامه تحقیقات در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند.

در بازجویی‌های انجام شده از متهمان كه 2مرد و 5 زن هستند، مشخص شد تمامی آنها از مجرمان طایفه فیوج هستند كه با ورود به مكان‌های شلوغ مانند حرم حضرت عبدالعظیم، بی‌بی شهربانو و بازار تهران و سوءاستفاده از ازدحام جمعیت، اقدام به جیب‌بری و سرقت از زائران و شهروندان می‌كردند.

با اعتراف اعضای این باند به 10 فقره سرقت با این شگرد، دستور چاپ عكس بدون پوشش چهره آنها در روزنامه همشهری و روزنامه‌های دیگر صادر شد كه بعد از انتشار عكس آنها، 12 شاكی تازه كه از دستگیری متهمان باخبر شده بودند به دادسرا آمدند و اعضای این باند را به‌عنوان سارق اموال خود شناسایی كردند.

یكی از شاكیان جدید، همسر سفیر یكی‌از كشورهای آسیایی است كه صبح دیروز وقتی در دادسرای شهرری حضور یافت مدعی شد اعضای این باند همان افرادی هستند كه مدتی قبل كیف دستی بسیار قیمتی او را در محوطه حرم بی‌بی شهربانو به سرقت برده‌اند.

این زن به قاضی عباسی گفت: صبح 3 اردیبهشت به حرم بی‌بی شهربانو رفته بودم كه توسط اعضای این باند مورد سرقت قرار گرفتم. در داخل كیف دستی‌ام 200 یورو، 240 پوند انگلیس و 235 دلار آمریكا بود. چند روز قبل با دیدن عكس متهمان در روزنامه، متوجه دستگیری آنها شدم و حالا هم خواستار رسیدگی به پرونده‌ام هستم.

قاضی عباسی- رئیس شعبه 4 دادسرای شهرری – با اعلام این خبر گفت: با شناسایی 12 شاكی جدید، تعداد سرقت‌های این باند به 22 فقره رسیده است و شاكیان احتمالی دیگر نیز می‌توانند برای شكایت از متهمان به شعبه 4 دادسرای شهرری مراجعه كنند.