عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

نکاتی که باید درباره پروتئین بدانید

نکاتی که باید درباره پروتئین بدانید

به گمان می‌رسد متخصصین تغذیه هنوز نمی‌توانند در مورد پروتئین به توافق برسند. قبلاً گفته می‌شد که پروتئین موجب لاغر شدن و باریک‌اندامی می ش. بعد برخی از متخصصین سلامت اظهار داشتند که مصرف بیش‌ازاندازه پروتئین باعث از کار افتادن کلیه‌ها شده و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد. در حال حاضر باز هم به این نتیجه رسیده‌اند که برای ساخت ماهیچه و افزایش قدرت بدن به پروتئین نیاز داریم؛ اما هنوز هم متخصصینی وجود دارند که اظهار می‌کنند آمریکایی‌ها بیش از حد پروتئین مصرف می‌کنند.

 

ی
Kristen Bell، یک مشاور تغذیه در این رابطه می‌گوید: «من فکر می‌کنم انتقاد از پروتئین درست نیست؛ زیرا اولاً مردم نمی‌دانند چه میزان پروتئین باید مصرف کنند، ثانیاً مردم نمی‌دانند که چه زمانی باید پروتئین مصرف کنند». در ادامه به 5 نکته مهم در مورد پروتئین می‌پردازیم که Bell و همکارش، Douglas Paddon، برای شما جمع‌آوری کرده‌اند تا از هر آنچه باید در مورد پروتئین بدانید و سالم و قوی بمانید، اطلاع داشته باشید.
 

 

مصرف پروتئین زیاد منجر به مشکلات جدی می‌شود!
این عقیده در میان مردم وجود دارد که مصرف پروتئین زیاد منجر به از کار افتادن کلیه‌ها شده و باعث می‌شود استخوان‌ها، کلسیم از دست بدهند. اگرچه مصرف زیاد پروتئین از نظر هزینه و کالری، کار عاقلانه‌ای نیست؛ اما علاوه بر چاق شدن، برای ایجاد مشکلات سلامتی جدی، باید میزان بسیار زیادی پروتئین مصرف کنید. با این حال، Paddon هشدار می‌دهد که این بدین معنی نیست که شما می‌توانید هر قدر می‌خواهید استیک بخورید.

 

تحقیقات جدید نشان دادند که مصرف زیاد گوشت حیوانات باعث افزایش خطر ابتلا به دیابت، بیماری‌های قلبی و بیماری‌های مزمن دیگر می‌شود. وی توصیه می‌کند که در مصرف پروتئین میانه‌رو باشید. نباید هر نوع پروتئینی را مصرف کرد، چه لوبیای سیاه و سویا باشد، چه پروتئین حیوانی. هر نوع پروتئینی ارزش غذایی خاص خود را دارد و مصرف انواع مختلف پروتئین‌ مهم است.
 

 

همیشه پس از اتمام تمرینات ورزشی، پروتئین مصرف کنید!
اگر به باشگاه بدن‌سازی می‌روید، احتمالاً به شما گفته شده که کربوهیدرات و پروتئین را طی یک ساعت پس از اتمام تمرین مصرف کنید تا بهبود و بازسازی ماهیچه‌ها سریع‌تر انجام شود. این بدین معنی نیست که همه افراد باید این قانون را رعایت کنند. بسیاری از افراد فکر می‌کنند، این تمرینات ورزشی برای آمادگی بازی‌های المپیک است.

 

اگر تغذیه شما تحت کنترل است و سخت  ورزش می‌کنید، منطقی است که پس از اتمام تمرینات، پروتئین و کربوهیدرات مصرف کنید؛ اما بیشتر افراد در باشگاه به اندازه کافی انرژی نمی‌سوزانند و در پایان نیز یک میلک‌شیک شکلات می‌خورند. این افراد با خود می‌گویند با این همه ورزش، چرا چاق‌تر می‌شوم. به خاطر داشته باشید یک اسنک کوچک که دارای پروتئین و کربوهیدرات باشد به بازسازی ماهیچه‌ها پس از یک ورزش سخت، کمک می‌کند.
 

 

خوردن یک تکه بزرگ ماهی یا مرغ برای شام، بهترین روش برای جذب پروتئین است!
آیا بیشتر پروتئین مصرفی خود را شب‌ها مصرف می‌کنید؟ اگر این‌طور است، بدانید که بسیاری از افراد مثل شما هستند. عادت به این روش بسیار آسان‌ است؛ اما از حفظ ماهیچه‌های بدن جلوگیری می‌کند.

 

 

طبق یک تحقیق جدید، افرادی که بیشتر پروتئین مصرفی خود را شب‌ها می‌خورند، ترکیب ماهیچه‌های پروتئینی یا میزان بازسازی و رشد ماهیچه‌های آن‌ها بسیار کم‌تر است. زمانی که این میزان پروتئین را آخر شب مصرف می‌کنیم، نمی‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم. بدن ما نمی‌تواند پروتئین‌ها و آمینواسیدها را به صورت موقت ذخیره کند. در واقع بدن ما در یک وعده می‌تواند به اندازه 30 گرم یا معادل 140 گرم مرغ یا ماهی جذب کند.

 

مصرف پروتئین در طول روز باعث مهار گرسنگی شده و باعث می‌شود تا ماهیچه‌هایتان ترکیب شوند، سطح قند خون بهبود ‌یابد و فعالیت ذهنی شما افزایش ‌یابد. به همین دلیل بهتر است در هر وعده غذایی 30 گرم پروتئین بخورید و تنها به خوردن پروتئین در وعده شام اکتفا نکنید.
 

 

تمام پودرهای پروتئین به یک روش تولید شده‌اند!
بیشتر افراد فعال از پودرهای پروتئینی در رژیم غذایی روزانه خود بهره می‌برند. افراد معمولاً دچار شک و تردید هستند که پودر پروتئین مصرف کنند؛ زیرا فکر می‌کنند می‌توانند تمام نیازهای پروتئینی خود را از طریق غذا تأمین کنند. با این حال، واقعیت این است که برای تأمین پروتئین موردنیاز بدن از طریق غذا، باید یک تن غذا بخورید. پودر پروتئین ساده‌ترین روش برای مصرف میزان زیادی پروتئین است که کالری زیادی نیز ندارد؛ اما مصرف این پودرها شرط دارد.

 

 

در مورد پودر پروتئینی که می‌خواهید مصرف کنید، سختگیر باشید. بسیاری از افراد در این زمینه دچار اشتباه می‌شوند؛ زیرا پودر پروتئین اشتباه را مصرف می‌کنند. همچنین نباید پروتئین‌هایی غیر از Whey Protein مصرف کنیم؛ پروتئینی که ترکیبی از پروتئین‌های حلقوی است که از آب پنیر به دست آمده‌اند. میزان جذب این پروتئین بیشتر از سایر پروتئین‌ها است. گیاهخواران می‌توانند از پروتئین نخود بهره ببرند.

 

پودر پروتئینی را انتخاب کنید که از گاوی به دست آمده که علف خورده و هیچ هورمون یا آنتی‌بیوتیکی نداشته است. سپس مطمئن شوید که اولین ماده اولیه آن تنها Whey Protein است، نه عصاره آن که ممکن است دارای موادی برای افزایش غلظت باشد. همچنین به دنبال پودری باشید که کمتر از 7 گرم کربوهیدرات در هر قاشق دارد و مواد شیرین‌کننده مصنوعی مانند سوکراز ندارد.