آخرین خبرها
خانه / دانستنی ها

دانستنی ها

بهترین رنگ عینک آفتابی کدام رنگ است؟

بهترین رنگ عینک آفتابی کدام رنگ است؟

حسن هاشمی، دکتر چشم پزشک بیان کرد: استفاده از عینک آفتابی جدا از جنبه زیبایی آن که عمدتاً جوانان به خاطر آن استفاده می‌کنند از جنبه پزشکی و درمانی نیز کاربرد ویژه خود را دارد. این چشم‌پزشک افزود: جنبه پزشکی عینک آفتابی در پیشگیری از بروز آب‌مروارید و همین طور بیماری‌هایی است که در شبکیه یا پرده بینایی چشم حادث ... بیشتر بخوانید »

بلکا چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

بلکا چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

بلکا پوششي است که از سلولز طبيعي تشکيل شده است. بلکا عايق حرارت ، برودت و همچنين عايق صوت مي باشد. بلکا به زيرسازي نيازي ندارد و قابل ترميم مي باشد. بلکا در برابر ضربه ، آتش سوزي و شعله ور شدن بسيار مقاوم است. بلکا به دليل دارا بودن خاصيت آنتي استاتيک و ساختار فيبري ، گرد و غبار ... بیشتر بخوانید »

10 نکته ای که با دانستن آن متعجب می شوید

10 نکته ای که با دانستن آن متعجب می شوید

1- آیا می دانستید آژانس امنیت ملی امریکا هم به تلفن های ما گوشی می دهد و هم ایمیل های ما را می خواند علی رغم همه تکذیبیه ها به سبک اوبامایی و … سازمان NSA بکدوری backdoor ایجاد کرده در پشت قانون  قواعد رسمی تا بتواند به طور دائم کاربران را در امریکا و سایر نقاط جهان مانیتور و ... بیشتر بخوانید »

ارتباط گوش چپ با عشق

ارتباط گوش چپ با عشق

دانشمندان کشف کردند گوش چپ که اطلاعات خود را به نیمکره راست مغز ارسال می کند گوش عشق است و بنابراین عبارات احساسی را برای درک بهتر باید در این گوش زمزمه کرد. بخش چپ مغز منطق، توجه به جزئیات، زبان، علم و استراتژیها را نشان می دهد و طرف راست تصورات، اشراق و سیر و سلوک، دید همزمان، تخیلات ... بیشتر بخوانید »

نحوه صحیح یخ زدایی مواد غذایی فریزری

نحوه صحیح یخ زدایی مواد غذایی فریزری

این نکات به شما کمک می کند تا مواد غذایی موجود در فریزر را با کیفیت مناسب تر مصرف کنید. 1 – هرگز برای باز کردن یخ میوه های خام و خمیرهای آشپزی که در فریزر نگهداری کرده اید آن ها را در محیط گرم مثل ماکروویو قرار ندهید؛ این کار موجب از بین رفتن شکل و مزه این موادغذایی ... بیشتر بخوانید »

پرطرفدارترین عدد دنیا کدام است؟

پرطرفدارترین عدد دنیا کدام است؟

در این نظرسنجی آنلاین با شرکت بیش از 44 هزار نفر از مردم دنیا، عدد هفت رتبه نخست محبوب‌ترین عدد جهان را از آن خود کرد و اعداد سه و هشت به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند. شرکت کنندگان در این نظرسنجی 1123 عدد از میان 30025 گزینه پیشنهادی را انتخاب کردند که نیمی از انتخاب ها، ... بیشتر بخوانید »

باران بهاری داروی مناسب برای افسردگی

باران بهاری داروی مناسب برای افسردگی

استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به تاثیر فصل بهار در شادابی روان افراد،‌ باران بهاری را داروی ضد افسردگی عنوان کرد و از مردم خواست تا این فصل را در طبیعت بگذرانند. علی باغبانیان استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران، اظهار داشت: همان طور که تغییر فصل زمستان به بهار موجب تغییراتی در طبیعت می‌شود، این موضوع در خلق ... بیشتر بخوانید »

این عارضه بی خوابی را نمی دانید

این عارضه بی خوابی را نمی دانید

محققان آمریکایی در تحقیق جالبی اثر بی خوابی بر عاطفه افراد را مورد بررسی قرار دادند. برای انجام این مطالعه 26 سرباز نظامی مورد بررسی قرار گرفته و از آنها تست های مختلفی در زمینه عواطف به عمل آمد. این تست ها شامل مسایلی همچون نحوه تصمیم گیری درباره منافع شخصی، منافع سایر افراد، اصول اخلاقی، حمایت و یا آسیب ... بیشتر بخوانید »

چگونه حشرات روی آب راه می روند؟

چگونه حشرات روی آب راه می روند؟

کشش سطحی ، پدیده‌ای است که حشرات به کمک آن می‌توانند روی سطح آب بمانند و حتی روی آب راه بروند. برای این کار، کافی است همانند یک آب‌دزدک پاهایی بلند داشته باشید و با زاویه‌ای خاص روی آب گام بردارید.تصویر بالا ، الگوی سطح آب را در نقاط تماس دست‌وپای این زنبور روی سطح آب نشان می‌دهد. دست‌وپای حشرات ... بیشتر بخوانید »

چرا زرده تخم مرغ زرد است؟

چرا زرده تخم مرغ زرد است؟

زرده تخم مرغ ، ماده بسیار خوشرنگ و خوشمزه ای است که اکثر اوقات زینت بخش سفره های ماست ، آیا تا به حال به این فکر افتاده اید چرا زرده تخم مرغ این همه زرد است. رنگ زرده تخم مرغ ، حاصل از موادی به نام گزانتوفیل هاست که از غذایی که مرغ می خورد تامین می شود د ... بیشتر بخوانید »

چاقو و چنگال چه زمانی اختراع شد؟

چاقو و چنگال چه زمانی اختراع شد؟

یکی از اولین اختراعات بشر چاقو سنگی بود . قاشق هم خیلی قدمت دارد و تاریخ آن به دوران باستان می رسد هزاران سال از مصرف چاقو و قاشق می گذشت ، ولی هنوز کسی به فکرش نرسیده بود تا چنگال را اختراع کند. مردم معمولا” چاقو را همه جا با خود حمل میکردند د مثلا” به کمر می بستند ... بیشتر بخوانید »

علت گرد بودن میوه ها چیست؟

علت گرد بودن میوه ها چیست؟

تا کنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا اکثر میوه‌ها گرد یا بیضی شکل هستند؟ (سیب، لیمو، پرتقال، هندوانه، خربزه …) به عبارت دیگر، چرا اکثر میوه‌ها دوست دارند گرد شوند؟! تمام طبیعت بر اساس قوانین ریاضی و فیزیک نوشته شده است، و این جریان از آنجا سر در می‌آورد که تمام کائنات به گونه‌ای تمایل دارند همیشه در ... بیشتر بخوانید »

علت جلو کشیدن تایم ساعت چسیت؟

علت جلو کشیدن تایم ساعت چسیت؟

کشور ایران در عرض‌های جغرافیایی میانی واقع شده و تغییرات طول شبانه‌روز در طول سال قابل توجه است. به همین دلیل و برای استفاده بیشتر از روشنایی روز، در فصل‌های بهار و تابستان ساعت رسمی را ۱ ساعت به جلو می‌کشند. طبق قانون ، هر سال در نیمه‌شب اول فروردین ساعت رسمی کشور یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و ... بیشتر بخوانید »

چرا با خوردن بستنی سردرد می گیریم؟

چرا با خوردن بستنی سردرد می گیریم؟

آیا تا به حال برای شما هم پیش آمده که هنگام خوردن بستنی یا مصرف یک نوشیدنی بسیار خنک درد بسیار شدیدی را در پیشانی خود احساس کرده باشید ؟ این درد ناگهانی که از پیشانی شروع شده و به قسمت درونی سر امتداد پیدا می کند پدیده ای است که به اصطلاح از آن به عنوان یخ زدگی یا ... بیشتر بخوانید »

سن شروع قاعدگی چه زمانی است؟

سن شروع قاعدگی چه زمانی است؟

هنوز دقیقا معلوم نشده است که علت آغاز قاعدگی چیست .فقط تا این حد می دانیم که از برآیند عوامل متعدد هورمونی وشیمیایی که در مغز ، غدد آدرنال ، تخمدانها واحتمالا غده تیرویید ترشح می شوند حاصل میشود. سنی که درآن قاعدگی آغاز میشود قابل پیش بینی نیست اما غالبا الگوی خانوادگی دارد.اگر قاعدگی مادر شما زود شروع شده ... بیشتر بخوانید »

چرا پس از ورزش سردرد می گیریم؟

چرا پس از ورزش سردرد می گیریم؟

ورزش میتواند بدلیل اندروفیین احساس خوبی به انسان بدهد؛ استرس را کاهش دهد و خواب را بهتر کند ولی بعد ازتمرین ؛سردرد به سراغ شما می آید که این لذت را از بین میبرد. سردرد در طی ورزش یا بعد از آن بوجود می اید معمولا در هر دو طرف سر احساس میشود که ضربان دار است این سردرد میتواند ... بیشتر بخوانید »

چرا جغدها می توانند سر خود را بچرخانند؟

چرا جغدها می توانند سر خود را بچرخانند؟

جغد ها علاوه بر انعطاف‌پذیری بالای بافت و مهره‌های گردنی خود برای اینکه بتوانند سر را به سادگی بچرخانند، شریان پشتیبانی دارند که در هنگام گردش سریع سر، مواد مغذی و اکسیژن مورد نیاز آنرا تأمین می‌کند. جغد ها بر خلاف ما انسان‌ها و بسیاری دیگر از گونه‌های جانوری می‌توانند بدون اینکه کوچکترین آسیبی به اسکلت و رگ‌های خونی گردن ... بیشتر بخوانید »

ایرانی ها چه گوشی هایی خریداری می کنند؟

ایرانی ها چه گوشی هایی خریداری می کنند؟

برای رسیدن به درک درست نسبت به این که ایرانی ها و البته بهتر است بگوییم تهرانی ها دنبال چه گوشیهایی هستند، به بازار گوشی ها در تهران سر زدیم. “دوست دارم یه گوشی تپل مثل اپل بگیرم” این جمله را پسری که روی صندلی در مجتمع پایتخت نشسته می گوید. معمولا اکثر مردم حداکثر یک میلیون تومان برای تلفن ... بیشتر بخوانید »

آیا سیزده بدر واقعا نحس است؟

آیا سیزده بدر واقعا نحس است؟

جشن سیزده فروردین ماه روز بسیار مبارک و فرخنده است. ایرانیان چون در مورد این روز آگاهی کمتری دارند آن روز را نحس می دانند و برای بیرون کردن نحسی از خانه و کاشانهً خود کنار جویبارها و سبزه ها می روند و به شادی می پردازند. تا کنون هیچ دانشمندی ذکر نکرده که سیزده نوروز نحس است… قریب به ... بیشتر بخوانید »

چرا برخی از شنیدن موسیقی لذت نمی برند؟

چرا برخی از شنیدن موسیقی لذت نمی برند؟

تحقیقات نشان می‌دهد برخی افراد قادر نیستند پاسخ عاطفی به موسیقی داشته باشند. تحقیقات جدید حاکی از آن است که برخی افراد از نظر بیولوژیکی قادر به انجام پاسخ به موسیقی نیستند و این مورد تنها به سلیقه آنان مربوط نمی‌شود. نتایج مطالعات گروه تحقیقات جهانی به سرپرستی دانشگاه بارسلونا، نشان داد بین یک تا پنج درصد افراد، «فقدان خاص ... بیشتر بخوانید »

سلفژ در موسیقی چیست؟

سلفژ در موسیقی چیست؟

سلفژ (به فرانسوی: Solfège) در موسیقی، تکنیکی آموزشی برای آواز خوانی است که در آن هر نت میزان با سیلاب خاصی که سیلاب سلفژ ( یا سلافا سیلاب) نامیده می‌شود، خوانده می‌شوند. هفت سیلاب که عملاً استفاده می‌شوند عبارت‌اند از:دو، ر، می، فا، سل، لا، سی (یا تی). برای سلفژ تعاریف متعددی بیان می‌شود، سلفژ را می توان خواندن یک ... بیشتر بخوانید »

چرا ایام نوروز لباس نو می پوشیم؟

چرا ایام نوروز لباس نو می پوشیم؟

 پوشیدن لباس نو در نوروز پوشیدن لباس نو  در نوروز باور کهنی است که از طبیعت اخذ شده است، چرا که ایرانی‌ها از سبز شدن درختان و نو شدن چهره زمین یاد گرفته‌اند که با آمدن بهار، لباس نو بپوشند و آن را دارای شگون می‌دانند. پوشیدن لباس نو در نوروز، رسمی کهن در ایران و یکی از آداب نوروز  ... بیشتر بخوانید »

دانستنی هایی درباره آمیزش جنسی

دانستنی هایی درباره آمیزش جنسی

اعضا درگیر در آمیزش جنسی اساساً تمام نقاط بدن قابلیت تحریک جنسی را دارند اما برخی نقاط به دلیل تراکم رشته های عصبی مربوط به لذت جنسی به عنوان ارگان های جنسی شناخته می شوند. نقاط تحریک پذیر در آمیزش جنسی، در بدن زنان پراکنده تر و فراوان تر است وعلاوه بر دستگاه تناسلی نوک پستانها ،باسن و حتی لاله ... بیشتر بخوانید »

کوچک شدن تدریجی عطارد

کوچک شدن تدریجی عطارد

بر اساس شواهد جدید جمع‌آوری‌شده توسط فضاپیمای «مسنجر» ناسا در عطارد، شعاع این سیاره طی چهار میلیارد سال حدود هفت کیلومتر و بسیار بیشتر از آنچه تصور می‌شد، کاهش یافته است. این یافته‌ها معماهای کنونی پیرامون تکامل سیاره عطارد را حل می‌کند. تصاویر پیشین از ویژگی‌های سطحی عطارد نشان داده بود علی‌رغم خنک‌شدن طی تمامی عمرش، این سیاره صخره‌ای تقریبا ... بیشتر بخوانید »

نکاتی که باید هنگام کوهنوردی رعایت کنید

نکاتی که باید هنگام کوهنوردی رعایت کنید

از امروز فرصت دارید برای کوهنوردی آخر هفته خود را آماده کنید. کافیست سری به کوه‌های اطراف شهرتان بزنید تا یک روز آرام، زیبا و دلنشین را در کوه تجربه کنید. با این حال دقت کنید که وقت مفید کوهنوردی شما در تابستان، قبل از میانه روز و تند شدن آفتاب است. بنابراین، هر چه زودتر راهی کوهستان شوید، کمتر ... بیشتر بخوانید »

سنگ مخصوص متولدین فروردین ماه

سنگ مخصوص متولدین فروردین ماه

فروردین الماس، یکی از گرانبهاترین و زیباترین سنگهای موجود در طبیعت با متولدین فروردین ارتباط بیشتری برقرار می‌کند. این سنگ اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد و احساس شکست ناپذیری را در انسان تقویت می‌کند.الماس یکی از قدیمی ترین سنگهای موجود در طبیعت است که خاصیت تصفیه کنندگی دارد و مخصوصا روی کارکرد کلیه ها و مثانه اثر مثبتی می‌گذارد. ... بیشتر بخوانید »

به نظر شما افراد عصبانی دنیا را چه رنگی می بینند؟

به نظر شما افراد عصبانی دنیا را چه رنگی می بینند؟

دانشمندان دانشگاه ایالتی داکوتای شمالی در تحقیقات جدید خود نشان داده‌اند که افراد عصبانی واقعا اطراف خود را به رنگ قرمز می‌بینند. محققان دریافتند که انسان اطراف خود را در زمان خشم به رنگ قرمز می‌بیند، در حالیکه این تغییر رنگ برای افراد با حالت عادی قابل مشاهده نیست. همچنین ترجیح رنگ قرمز بر آبی حتی ممکن است نشان‌دهنده یک ... بیشتر بخوانید »

رابطه جالب بین سن و خمیازه کشیدن

رابطه جالب بین سن و خمیازه کشیدن

تحقیقات دانشگاه دوک حاکی از آن است که بین سن و خمیازه کشیدن یک رابطه قوی وجود دارد و این خمیازه کشیدن ربطی به خستگی یا میزان سطح انرژی فرد ندارد. محققان اکنون در حال بررسی این موضوع هستند که آیا توانایی خمیازه کشیدن به طور مسری از دیگران ارثی است یا خیر هدف آنها این است که با کشف ... بیشتر بخوانید »

چرا نباید موقع خواب موبایل در کنارمان باشد؟

چرا نباید موقع خواب موبایل در کنارمان باشد؟

تحقیقات پژوهشگران دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد خوابیدن در کنار تلفن همراه، بویژه گوشی‌های هوشمند باعث ایجاد اختلال در خواب می‌شود. بی‌خوابی یکی از مشکلات رایج دنیای امروز است و از هر سه نفر یک نفر در جهان از مشکل کم‌خوابی رنج می‌برد. با این حال، افراد بسیاری از زنگ هشدار تلفن همراه خود برای بیدار شدن از خواب استفاده می‌کنند ... بیشتر بخوانید »

نکات مهم درباره سوراخ کردن گوش

نکات مهم درباره سوراخ کردن گوش

سوراخ کردن گوش کودکتان را به پزشک بسپارید و به مراکز درمانی مراجعه کنید تا با استفاده از لوازم استریل و بهداشتی این کار انجام شود. سوراخ کردن گوش بچه رسمی است که از قدیم بوده و هنوز هم هست؛ این روزها فقط شکل و شمایلش عوض شده، ولی هنوز هم طرفداران زیادی دارد. چه آن روزها که مادربزرگ با ... بیشتر بخوانید »

آنچه که باید درباره چای کیسه ای بدانید

آنچه که باید درباره چای کیسه ای بدانید

متخصصان معتقدند مصرف زیاد چای كیسه ای به دلیل بالا بودن میزان فلوراید موجود در آن می تواند آسیب جدی به مینای دندان ها وارد كند. بزرگسالان روزانه به 4 میلی گرم فلوراید جهت  سلامت دندان ها و استخوان هایشان نیاز دارند اما بیشتر از این میزان می تواند باعث بروز درد مفاصل، مشكلات عضلانی، پوکی استخوان، شکنندگی دندان ها، ... بیشتر بخوانید »

نکاتی مهم وموثر برای افزایش شیر مادر

نکاتی مهم وموثر برای افزایش شیر مادر

حجم شیر مادر رابطه ی مستقیمی با تکرر شیردهی دارد و تغذیه مکرر نوزاد با شیر مادر موجب تولید شیر بیشتر می ‌شود. نیاز مادر شیرده حدود ۵۰۰ کیلوکالری بیش از دوران قبل از بارداری افزایش پیدا می ‌کند. برای تأمین این مقدار کالری علاوه بر مصرف مواد غذایی مقوی شامل انواع چربی‌ ها و پروتئین، از چربی ‌های ذخیره ... بیشتر بخوانید »

با این 5 دانه چربی آشنا شوید

با این 5 دانه چربی آشنا شوید

متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند در مصرف انواع روغن حد اعتدال را رعایت کنیم و روغن‌های متنوعی را در سبد غذایی‌مان بگنجانیم؛ یعنی همیشه از یک نوع روغن استفاده نکنیم زیرا هر روغنی دارای نسبت مشخصی از اسیدهای چرب و مواد مغذی گوناگون است. به همین منظور، در این مطلب به معرفی پرمصرف‌ترین دانه‌های روغنی و فواید آن‌ها می‌پردازیم که می‌توان ... بیشتر بخوانید »

مصرف چای ساده بهتر است یا چای عطری؟

مصرف چای ساده بهتر است یا چای عطری؟

چای، گیاهی است که در خیلی از کشورها رشد می‌کند اما بر اساس شواهد، به نظر می‌رسد کشور چین، زادگاه اصلی این گیاه خوش‌عطر و طعم است. البته بوته چای از کشور هندوستان به ایران وارد و در شهرهای شمالی کشور کشت شده است. چای به آب و هوای معتدل و پربارانی برای رشد نیاز دارد. به همین دلیل هم ... بیشتر بخوانید »

آشنایی با داروی تلفست

آشنایی با داروی تلفست

قرص TELFAST حاوی ماده ی موثره ی فکسوفنادین FEXOFENADINE  می باشد. این ماده جزء گروهی از داروها بهاسم آنتی هستامین است. فکسوفنادین برای کاهش و بهبود علائم آلرژی های فصلی و آبریزش بینی، خارش گلو، راش و بثورات جلدیوهمچنین رفع علائمی مانند خارش وسوزش و قرمزی چشم ناشی از حساسیت استفاده می شود. داروی فکسوفنادین بر خلاف اکثر آنتی هیستامین ... بیشتر بخوانید »

چرا سیاره مریخ سرخ رنگ است؟

چرا سیاره مریخ سرخ رنگ است؟

آیا می دانید چرا مریخ سرخ است؟ تقریبا اکثر مردم سیاره مریخ را که به سیاره سرخ منظومه شمسی معروف است می شناسند ؛ این سیاره در بعضی از شب ها به دور از نور خورشید با چشم غیر مسلح به صورت یک ستاره سرخ رنگ در آسمان دیده می شود.سارا توده زارع کارشناس نجوم گفت: شاید ساده‌ترین توضیح برای ... بیشتر بخوانید »

آیا می دانید چرا دزدان دریایی چشم بند دارند؟

آیا می دانید چرا دزدان دریایی چشم بند دارند؟

بسیار پیش می‌آید که سؤالاتی در ذهنمان شکل بگیرند، اما خود به دنبال یافتن پاسخش برنیاییم، اما دم دست‌ترین و سطحی‌ترین پاسخ را برای توجیهش قبول کنیم. یکی از سؤالات رایج که هنگام دیدن کارتون‌ها و فیلم‌های با موضوع دزدهای دریایی در ذهن هر کودک یا بزرگسالی ممکن است شکل بگیرد، این است که چرا تعداد زیادی از دزدان دریایی ... بیشتر بخوانید »

10 حقیقت عجیب و مهم در مورد ماه

10 حقیقت عجیب و مهم در مورد ماه

در این مطلب ده مورد از حقایق مهم و عجیب در مورد ماه را برای شما می‌گوییم. 1. شکل مردی که بر روی ماه می بینید (یا تصویری شبیه نام «علی» که بر روی ماه دیده می شود) طبق گفته سازمان فضایی آمریکا (ناسا) در واقع حوضچه هایی هستند که از تجمع سنگ های بازالت تشکیل شده اند. 2. تا ... بیشتر بخوانید »

علت اینکه نفت در آب حل نمی شود چیست؟

علت اینکه نفت در آب حل نمی شود چیست؟

آب حلال خوبی است. موادی مانند نمک و شکر به راحتی در آب حل می شوند؛ ولی نفت، روغن، موم و بسیاری از مواد دیگر در آن حل نمی شوند. فقط موادی می توانند در مواد دیگر حل شوند که نوع پیوند هایشان شبیه یکدیگر باشد. آب از مولکول های قطبی تشکیل شده است که دارای یک طرف مثبت و ... بیشتر بخوانید »

دیر یا زود خوابیدن چه تأثیراتی روی بدن ما دارد؟

دیر یا زود خوابیدن چه تأثیراتی روی بدن ما دارد؟

عادات خواب شبانه اعم از دیر یا زود خوابی نه تنها بر زندگی اجتماعی تاثیر می گذارد، بلکه پیامدهایی برای سلامت فرد نیز به دنبال دارد. محققان انگلیسی و استرالیایی می گویند: عادات خواب هر فرد که کرونوتایپ (عادات زمانی) خواب نامیده می شود، می تواند بر چاقی و لاغری فرد، باروری، سطح درد و حتی خطر ابتلا به سرطان ... بیشتر بخوانید »

چرا بچه مثبت ها طرفداران کمتری دارند؟

چرا بچه مثبت ها طرفداران کمتری دارند؟

بررسی های محققان ثابت کرده است "تغییرات هورمونی" در خانم ها باعث می شود تا برخی از رفتار های بی دلیل و غیر منطقی مردان روی آن ها بیشتر تاثیر بگذارد و پژوهشگران می گویند مرد هایی که وفادار نیستند و قابل اعتماد به نظر نمی رسند به خاطر ظاهر جذاب و مرموزشان بیشتر توجه زنان را به خود جلب ... بیشتر بخوانید »

آیا می دانید شاد ترین و بهترین شغل دنیا چیست!

آیا می دانید شاد ترین و بهترین شغل دنیا چیست!

بیش از پنجاه درصد پرسش شوندگان درآمد خوب، ارتباط دوستانه با مشتریان و توجه کافی روسا را از جمله مهمترین عوامل رضایت از شغل عنوان کرده اند. مکان های بعدی در فهرست شادترین مشاغل دنیا به سرآشپزها، خرده فروشها، معلمان، حسابداران، منشی ها، لوله کش ها،‌ مهندسان، معماران، روزنامه نگاران، مکانیک های اتومبیل، کارشناسان ای.تی و پرستاران کودک اختصاص یافته ... بیشتر بخوانید »

برای ماندگاری بوی عطر خود بخوانید

برای ماندگاری بوی عطر خود بخوانید

اول از هر نکته ای توجه کنید هیچگاه عطر را مستقیما روی لباس خود نزنید زیرا ممکن است ایجاد لک کند عطر از جمله وسایل شخصی است که راه استفاده از آن از خریدش مهمتر است به همین دلیل چند نکته مهم در خصوص استفاده از عطر را برایتان شرح می دهیم: ۱- عطر را در نقاط نبض دار بدن ... بیشتر بخوانید »

قهوه و کافی میکس باهم چه تفاوتی دارند؟

قهوه و کافی میکس باهم چه تفاوتی دارند؟

عجب بوی شامه‌نوازی! انگار بوی قهوه می‌آید. ۱۵ ـ ۱۰ متر جلوتر یک کافی‌شاپ مدرن و شیک پذیرای مشتریان با انواع و اقسام قهوه است. فکرش را کنید در یک عصر سرد زمستانی نوشیدن یک فنجان قهوه داغ ترک یا عرب اصیل معطر آن هم به همراه چند تکه کیک شکلاتی اسفنجی که بتواند برای مدت کوتاهی طعم مطبوع قهوه ... بیشتر بخوانید »

چرا زنبورها پس از نیش زدن می‌ میرند؟

چرا زنبورها پس از نیش زدن می‌ میرند؟

اگر شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که حداقل یک بار توسط زنبور گزیده شدید باید بدانید که تمام زنبور‌هایی که در یک کندو زندگی می‌کنند توانایی نیش زدن را ندارند بلکه تنها زنبور‌های کارگر هستند که نیش می‌زنند و پس از این اقدام می‌میرند. اگردرد ناشی از گزیدگی حواسی برای شما گذاشته باشد و دقت کرده باشید ... بیشتر بخوانید »

حقایقی که باید در مورد ویتامین D بدانید

حقایقی که باید در مورد ویتامین D بدانید

آنچه در مورد نقش ویتامین D در بیماری‌های دیگر می‌شنوید، براساس مطالعات اپیدمیولوژیك است  و این ادعاها توسط آزمایش علمی مورد تایید قرار نگرفته است. این یكی از دلایل نبود یك مقدار مشخص مصرف ویتامین D برای حفظ سلامت است. این گروه از ابتلا به سرطان پوست می‌ترسند و سعی می‌كنند از پوست خود در مقابل نور خورشید محافظت كنند.از ... بیشتر بخوانید »

نقش بی نظیر آهنگ صدا و لحن گفتار در جذب افراد

نقش بی نظیر آهنگ صدا و لحن گفتار در جذب افراد

محققان به این نتیجه رسیده اند که انسان‌ها کسانی را ترجیح می‌دهد که از لهجه، آهنگ صدا و لحن مشابه خود آنها برخوردارند. پژوهش قبلی بر چگونگی زنانه یا مردانه بنظر رسیدن صداها تمرکز داشت. بنظر می‌رسید که مردهای دارای صدای بمتر و زنان با تن صدای زیرتر جذابتر بنظر می‌رسند چرا که نشان‌دهنده جثه بزرگتر یا کوچکتر بودند. اما ... بیشتر بخوانید »

چرا نباید به روغن داغ نمک اضافه کنیم؟

چرا نباید به روغن داغ نمک اضافه کنیم؟

محققان تاکید دارند: در هنگام سرخ کردن مواد غذایی در داخل روغن نمک اضافه نکنید، چرا که موجب کاهش نقطه دود روغن شده و سبب ایجاد مواد سمی و سرطان زا می شود. طبخ غذا باعث کاهش بار میکروبی آن می شود، قابلیت هضم غذا را افزایش می دهد و باعث افزایش دریافت انرژی می شود. بر این اساس، متخصصان ... بیشتر بخوانید »

روش مسدود کردن عابر بانک به سرقت رفته

روش مسدود کردن عابر بانک به سرقت رفته

کارت های بانکی یکی از جذاب ترین اقلام سرقتی برای کیف قاپان و سارقان اینترنتی هستند. اگر رمز مان هم در دسترسشان باشد هم که دیگر موجبات خنده وشادی آنها را فراهم کرده ایم! پلیس فتا، بانک ها و رسانه ها بارها و بارها نکات امنیتی لازم جهت مراقبت از کارتهای بانکی و رمز آن را اعلام کرده اند با ... بیشتر بخوانید »

اگر بدنتان به بدلیجات حساس است بخوانید

اگر بدنتان به بدلیجات حساس است بخوانید

چرا پوست‌تان سبز می‌شود؟ ساده‌ترین نوع واكنش بدن به لوازم تزئینی و جواهرآلات، سبز تیره یا سیاه‌شدن پوست ناحیه در تماس با این لوازم است اما خیال‌تان راحت باشد، این تغییر رنگ ناشی از حساسیت و حساس‌شدن پوست شما نیست. دكتر « دیوید هرشتال »، متخصص پوست و مو در مركز دانشگاهی « لودردال » می‌گوید: « زیورآلات، به جز ... بیشتر بخوانید »

فیلم های مستجهن با نوجوانان چه می کند؟

فیلم های مستجهن با نوجوانان چه می کند؟

دستیابی به تصاویر و فیلم های غیراخلاقی یا همان هرزه نگاری در سنین پایین، یعنی کودکی و نوجوانی، امروزه، آن هم با توجه به فناوری های جدید مانند اینترنت، از مباحث بسیار جدی و نگران کننده است که خانواده ها وسایر اقشار فرهنگی و فرهیخته جوامع، به خصوص متخصصان علوم رفتاری و روانشناسان را به چالش کشیده و نگران ساخته ... بیشتر بخوانید »

وسیله ای الکترونیکی مخرب‌ تر از فرکانس‌ های موبایل!

وسیله ای الکترونیکی مخرب‌ تر از فرکانس‌ های موبایل!

مدیرعامل شرکت توسعه اعتماد مبین که مالک  1+50درصد سهام مخابرات ایران است، افزود: یک بار در یک برنامه تلویزیونی با موضوع فناوری اطلاعات اعلام کردیم که اثر وسایل الکترونیکی مانند کنترل‌های خانگی به مراتب مخرب‌تر از فرکانس‌های موبایل است. عضو هیئت مدیره تالیا افزود: این وسایل به خصوص برای کودکان کمتر از 2 سال مناسب نیست زیرا ممکن است سبب ... بیشتر بخوانید »

درباره مراسم چل کچلون بختیاری ها بدانید!

درباره مراسم چل کچلون بختیاری ها بدانید!

رسم و رسومات ایرانی خالی از نوع و چگونگی و دلیل پیدایش آنها همراه با مراسمی است که برای نسل‌های امروزی بسیار شیرین است. تنوع بالای قومیتی ایران هم دلیلی شده است تا آیین‌های ریز و درشت فراوانی در گوشه و کنار این سرزمین متداول باشد. یکی از آنها که از شیرین‌ترین آیین‌های ایرانی است مراسمی است که به مراسم ... بیشتر بخوانید »

مغز زنان بزرگتر است یا مغز مردان؟

مغز زنان بزرگتر است یا مغز مردان؟

به گزارش ایران ناز، نتایج تحقیقات 20 ساله دانشمندان علوم اعصاب شامل 218 تحقیق نشان می دهد مغز مردان به طور متوسط 8 تا 13 درصد حجم بزرگتری نسبت به مغز زنان دارد. بر اساس این تحقیات مغز مردان نسبت به مغز زنان حجم بزرگتری در فضای داخل جمجمه ( 12 درصد)، کل مغز ( 11 درصد)، سربروم ( 10 ... بیشتر بخوانید »

دوران نامزدی و برقراری رابطه جنسی در این دوران!!

دوران نامزدی و برقراری رابطه جنسی در این دوران!!

در فرهنگ ایرانی دو تعریف برای دوران نامزدی وجود دارد. برخی از خانواده ها دوران بین بله برون و عقدکنان را دوران نامزدی می نامند. اما اغلب خانواده های ایرانی دوران بین عقدکنان و عروسی را به این نام می خوانند. حد و حدود روابط جنسی از نگاه شرع، قانون و جامعه، در هریک از این موقعیت ها متفاوت است. ... بیشتر بخوانید »

پژوهش جالب روانشناسان درباره افراد زشت و زیبا

پژوهش جالب روانشناسان درباره افراد زشت و زیبا

روانشناسان بر این باورند افراد زیبا در مقایسه با اشخاص زشت، کمتر به یادماندنی هستند. مطالعه جدید نشان می‌دهد، جذاب‌بودن می‌تواند مانع از شناسایی افراد شود، مگر این که یک صورت زیبا به طور خاصی متمایز باشد.دانشمندان دانشگاه ینای آلمان با نشان‌دادن تصاویری به گروهی از داوطلبان، دریافتند تصاویر افراد غیرجذاب به یادماندنی‌تر از تصاویر افراد زیبا بود؛ با این ... بیشتر بخوانید »

درست و غلط‌ های برخورد والدین با ترس کودکان

درست و غلط‌ های برخورد والدین با ترس کودکان

درست و غلط‌های برخورد با ترس کودکان انسان از همان روزهای نخستین، هنگام شب و با قرار گرفتن در تاریکی غارها و جنگل‌ها، صداهایی می‌شنید که از منشا اصلی آن‌ها بی‌خبر بود و به همین دلیل ترس از تاریکی به واکنشی همیشگی در او تبدیل شد. کودکان نیز در تاریکی دچار هراس شده و شدت ترس آن‌ها چند برابر بزرگسالان ... بیشتر بخوانید »

با خواندن این مطلب گوشی خو را از ویبره خارج می کنید

با خواندن این مطلب گوشی خو را از ویبره خارج می کنید

سندروم عضلانی از عوارض قرار دادن تلفن همراه‌ در حالت «ویبره» است. استفاده طولانی مدت از حالت «ویبره» تلفن همراه به بروز عارضه‌ای موسوم به «fauxcellarm» در فرد منجر می‌شود. این عارضه بیشتر در كسانی ظاهر می‌شود كه تلفن همراه خود را در حالت ویبره قرار داده و آن را در جیب لباس‌های خود می‌گذارند. تنی چند از دانشمندان نیز ... بیشتر بخوانید »

راهکارهایی برای ترک وابستگی کودکان به موبایل

راهکارهایی برای ترک وابستگی کودکان به موبایل

این روزها برخی کودکان به تلفن همراه وابستگی شدیدی پیدا کرده اند به طوری که بیشتر کودکان تلفن همراه شخصی دارند. اگرچه پیشرفت فناوری دارای مزیت های فراوانی است اما عادت کردن کودکان به وسایلی مانند تلفن همراه پیامدهای ناگواری به همراه دارد. نتایج بررسی های اخیر نشان می دهد، اعتیاد کودکان به تلفن همراه بر روابط اجتماعی آن ها ... بیشتر بخوانید »

Scroll To Top