آخرین خبرها
خانه / روانشناسی و زندگی بهتر

روانشناسی و زندگی بهتر

کدام شخصیت ها به درد ازدواج با هم می خورند؟

کدام شخصیت ها به درد ازدواج با هم می خورند؟

درست است که وجود برخی از تفاوت ها هم می تواند به رشد افراد و جذابیت ارتباطی بیافزاید اما روان شناسان امروزه معتقدند که شباهت ها خیلی بیش از تفاوت ها در موفقیت امیز بودن یک ازدواجتاثیر بسزایی دارد . لذا لازم است تا وجوه مشترک خود را در حیطه های بالا بررسی نمایید. چه اینکه اگر افراد در بعد ... بیشتر بخوانید »

تست جالب شخصیت شناسی مالی

تست جالب شخصیت شناسی مالی

افراد دارای پنج نوع شخصیت مالی مختلف هستند: جمع کننده پول، مصرف کننده پول، بی تفاوت نسبت به پول، دوری گزیننده از پول و پس انداز کننده پول. این تقسیم بندی البته تقریبی است و نمی توان فردی را یافت که دقیقا در یکی از این طبقه بندی ها قرار بگیرد. تست جالب شخصیت شناسی مالی افراد آمیخته ای از ... بیشتر بخوانید »

شخصیت شناسی افراد از روی اثر انگشت

شخصیت شناسی افراد از روی اثر انگشت

مدت زمان زیادی است که چینی‌ها با مطالعه و بررسی خطوط کف دست و سرانگشتان کودکانشان، استعدادها و روحیات فرزندانشان را شناسایی و متناسب با آن از روش‌ها و شیوه‌های مناسب برای تربیت و آموزش آنها استفاده می‌کنند. آنها گاهی پا را از این موضوع فراتر می‌گذارند و برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین همسر و حتی کارمند پیش از بررسی ... بیشتر بخوانید »

با دختران پرتوقع چگونه رفتار کنیم؟

با دختران پرتوقع چگونه رفتار کنیم؟

چگونه می توان هم به طرف مقابل محبت و همچنان آزادی و خوشحالی خود را نیز حفظ کرد؟ شما به عنوان یک مرد با دختری آشنا می شوید که به نظرتان همان فرد رویاهایتان است. حالتان با او خوب است و برای خوشحال کردنش هر کاری از دستتان بر می آید، انجام می دهید اما به مرور زمان احساس می ... بیشتر بخوانید »

با همسر معتاد به کار چگونه برخورد کنیم؟

با همسر معتاد به کار چگونه برخورد کنیم؟

اعتیاد به کار شاید سختی زندگی با چنین کسی شما را به این نتیجه برساند که اصلا ارزشش را ندارد و بهتر است او را با کارش تنها بگذارید. در نتیجه ممکن است نسبت به ازدواج با چنین فردی دچارتردید شوید. به خصوص اگر از آن آدم هایی باشید که عادت دارید برای آخر هفته ها یا تعطیلات مناسبتی برنامه ... بیشتر بخوانید »

3 باور اشتباه در روابط پسران و دختران

3 باور اشتباه در روابط پسران و دختران

نخستین باور اشتباه: بده تا بگیری نخستین باور اشتباهی که در میان بیشتر دختران و زنان رواج دارد این است که : « برای گرفتن عشق و عاطفه بیشتر از مرد خود، باید عشق و توجه خودت نسبت به او را زیاد کنی ». بنابراین، زنان شروع می کنند به خریدن هدایای ویژه برای مردان خود و دایم در گوش ... بیشتر بخوانید »

اشتباهات زنانه در روابط جنسی و راه درمان آن

اشتباهات زنانه در روابط جنسی و راه درمان آن

حرکات نادرست متون وسوسه انگیز و لباسهای بدن نما می توانند در کتابها و فیلم ها مردان را شهوانی کنند، اما در زندگی حقیقی چطور؟ دکتر کامی بالک می گوید: «مردان هرگز توسط زنانی که بیشتر زمان خود را در مقابل آینه و صرف پوشیدن لباس های شهوت انگیز می کنند، تحریک نمی گردند؛ حتی سیگنال های ظریفی که انتظار ... بیشتر بخوانید »

دختران، قبل از ازدواج این مطلب را بخوانید

دختران، قبل از ازدواج این مطلب را بخوانید

 پدر را ببین، پسر را بگیر خواستگارتان یک جوان رؤیایی است که تا ابد عاشق‌تان می‌ماند و زندگی‌اش را به پای‌تان می‌ریزد یا یک مرد خیالباف و ناتوان که قرار است یک عمر شما را در شکست‌هایش شریک کند؟ پاسخ دادن به این سؤال آسان نیست اما شاید بد باشد، رفتارهای پدرش را هم زیر ذره‌بین بگذارید و از گذشته ... بیشتر بخوانید »

اگر در جمع به شما بی احترامی می شود، بخوانید

اگر در جمع به شما بی احترامی می شود، بخوانید

بیش از هر چیز آنچه شما را تبدیل به یک فرد با کلاس و دوست داشتنی می‌کند، رفتار و گفتاری است که  در یک مهمانی و جشن بزرگ از خود نشان می‌دهید. در این مطلب قصد داریم  مهم‌ترین اشتباهاتی که ممکن است از شما در یک مهمانی تصویر بدی بسازد را بیان کنیم تا با تمرکز بر این نکات منفی ... بیشتر بخوانید »

با همسر خود روابط شفاف داشته باشید

با همسر خود روابط شفاف داشته باشید

روابط خارج از چهارچوب زناشویی نه تنها می‌تواند شیرازه خانواده‌ را از هم بپاشد بلکه تاثیرات منفی بسیار شدیدی روی فرزندان نیز متحمل می کند. در عصر جدید با توجه به افزایش فرصت‌های شغلی برای زنان یکی از موقعیت‌هایی که در آن احتمال تشکیل چنین روابطی زیاد است، محل کار است. به گفته علی نقی قاسمیان، مشاور طلاق توافقی معاونت ... بیشتر بخوانید »

چگونگی شناخت همسر در دوران نامزدی

چگونگی شناخت همسر در دوران نامزدی

دوست دارید خوش مشرب و زود جوش باشد و در مهمانی‌ها همه توجه‌ها را به خود جلب کند؟ آرزوی زندگی با شریکی خوش قول را دارید که همیشه به وعده‌هایش عمل کند یا اینکه دوست دارید شما را غرق محبت کند و این عشق را همه جا فریاد بزند؟ باورداشته باشید رسیدن به این خواسته‌ها نیازمند خواندن یک ورد جادویی ... بیشتر بخوانید »

راه های شاد کردن دیگران در بدترین موقعیت ها

راه های شاد کردن دیگران در بدترین موقعیت ها

اوج این قدرت، زمانی است که در اوج غم و اندوه بتوانیم بخندیم و بخندانیم. اما راه‌های آن عبارتند از: 1- خوبی؟ پرسیدن اینکه عزیزانمان خوب هستند یا نه، به یک عادت شیرین روزانه بدل شده که با تمام تکراری بودنش، امید بخش و شادی آفرین است، چون به خودمان می‌گوییم که هنوز هستند کسانی که اوضاع و احوالشان برای ... بیشتر بخوانید »

چگونه از یک رابطه احساسی دل بکنیم؟

چگونه از یک رابطه احساسی دل بکنیم؟

هر موقع  پای عشق به میان می‌آید، حکم قطعی صادر کردن آسان نیست. ساختن یک رابطه و ماندن در آن، بسته به شرایط شما، شخصیت هر دو نفرتان و نیازهایی که دارید می‌تواند زمین تا آسمان تفاوت پیدا کند. انگار با وارد شدن به دنیای عشق به یک هزارتوی ناشناخته وارد می‌شوید اما کافی نبودن شناخت‌مان از این رابطه به ... بیشتر بخوانید »

همسر خود را زیاد کنترل نکنید

همسر خود را زیاد کنترل نکنید

علاقه به حفظ زندگی و آنچه مالک آن هستیم، رفتاری کاملا طبیعی است که در همه موجودات از جمله انسان وجود دارد.ما انسان ها می خواهیم چیزهایی که داریم و به دست آورده ایم به خصوص چیزهای ارزشمند زندگیمان را برای خود حفظ کنیم و در مقابل خطرات احتمالی واکنش نشان می دهیم. شما دارایی با ارزشی دارید که آن ... بیشتر بخوانید »

متأهل ها برای زندگی بهتر بخوانند

متأهل ها برای زندگی بهتر بخوانند

یکنواختی زندگی؛ عشق را هرز می دهد ، اما تنوع در زندگی ریشه های عشق را هر روزه آبیاری می کند و گرمی عشق را شعله ورتر می کند. اما بعضی از همسران از این راز بی اطلاع هستند و یا نمی دانند که چگونه می توانید تنوع ایجاد کنند. گمان نمی‌کنم کسی باشد که از ایجاد تنوع در زندگی ... بیشتر بخوانید »

خصوصیات مناسب یک همسر ایده آل

خصوصیات مناسب یک همسر ایده آل

در گذشته بزرگتر‌ها نقش مهمی در ازدواج فرزندان و به‌ ویژه در انتخاب همسری ایده‌آل البته به‌ میل خودشان، ایفا می‌کردند و فرزندان هم معمولاً بدون هیچ مخالفتی می پذیرفتند. اما امروزه نقش جوانان در انتخاب همسر آینده‌شان بسیار پررنگ‌تر از گذشته است. تا حدی که ملاک‌ها و معیارهای بسیاری نیز برای انتخاب شریک زندگی‌شان در نظر می‌گیرند. مطمئناً همه ... بیشتر بخوانید »

ازدواج فامیلی خوب است یا بد؟

ازدواج فامیلی خوب است یا بد؟

ازدواج فامیلی شاید این روزها چندان در شهرهای بزرگ مرسوم نباشد اما هنوز بسیاری از خانواده ها هستند که ترجیح می دهند فرزندشان را با آشنا وصلت دهند و نسل های بعدی را در خانواده خودشان تکثیر کنند. فکر می کنید ازدواج فامیلی بهتر است یا ازدواج با غریبه ها؟ در اینجا شما را با مزایا و معایب ازدواج فامیلی ... بیشتر بخوانید »

رعایت 5 نکته مهم در روابط همسران

رعایت 5 نکته مهم در روابط همسران

زندگی زناشویی امری ساده نیست، بلکه پیچیده و دارای ابعاد مختلف است، زندگی از مجموعه ای از موقعیت های مختلف تشکیل شده که رضایت زناشویی، معلول واکنش مناسب به آن هاست. همسرانی می توانند به رضایت مندی از زندگی خانوادگی برسند که از توان مندی های لازم برای واکنش مثبت به موقعیت ها برخوردار باشند. بدون این توان مندی ها ... بیشتر بخوانید »

چگونه در روابط عاشقانه بر رقیب خود پیروز شویم؟

چگونه در روابط عاشقانه بر رقیب خود پیروز شویم؟

آیا نگران این موضوع هستید که رقیب، عشقتان را از چنگتان درآورد؟ می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که چطور بر رقیبتان پیروز شوید و عشقتان را برای همیشه به دست آورید. شما هم شب‌ها تا دیوقت بیدار می‌مانید و نگران این هستید که رقیب، عشقتان را از چنگتان درآورد؟ می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که چطور بر رقیبتان پیروز شوید ... بیشتر بخوانید »

چه وقت هایی معذرت‌ خواهی کنیم؟

چه وقت هایی معذرت‌ خواهی کنیم؟

“معذرت می‌خوام.” دو کلمه بسیار ساده که در عین حال به زبان آوردنشان خیلی سخت است. اکثر اوقات در اتفاقات ساده روزمره مثل وقتی در خیابان با غریبه‌ای برخورد می‌کنیم، یا وقتی به فروشنده پول اشتباهی می‌دهیم، خیلی ساده این کلمات را به زبان می‌آوریم. اما در اتفاقات مهم و برای آنهایی که برایمان خیلی مهم هستند، گفتن آن برایمان ... بیشتر بخوانید »

فاش کردن اسرار دوران مجردی در جلسه خواستگاری

فاش کردن اسرار دوران مجردی در جلسه خواستگاری

یكی ازمسائل حائز اهمیت در جلسات خواستگاری این است که فرد تا چه حد می تواند اسرار زندگی خود را به فرد مقابل بیان نماید؟ آیا اگر خطا و اشتباهی یا مسئله ای در زندگی اش رخ داده است، اجازه دارد آن را با نامزدش مطرح کند یا نه؟ مبادا بیان این اسرار دست مایه ای برای سركوب وی توسط ... بیشتر بخوانید »

چگونه دختران را بشناسیم؟

چگونه دختران را بشناسیم؟

- چگونه می توان به دختران جوان کمک کرد تا به روان سالم دست یابند؟ در این مورد شما تجارب خاصی دارید؟ دراین باره تجربیاتم با دخترها چندان متفاوت از پسرها نبوده است. البته باید بگویم خود بخود سرو کارم بیشتر با خانمها بوده است. به نظرمی آید که در کار من بیشتر خانمها برای روان درمانی مراجعه می کنند ... بیشتر بخوانید »

نکات بسیار مهم برای تازه عروس و دامادها

نکات بسیار مهم برای تازه عروس و دامادها

زمانی که دو نفر با هم ازدواج می کنند در واقع گستره ی وسیعی از ارتباطات اجتماعی را تشکیل می دهند. قسمت عمده ای از این روابط بین زن و شوهر و سپس اقوام و دوستان و آشنایان و قسمتی هم به ارتباطات خانواده های زن و شوهر برمی گردد که پس از شروع زندگی مشترک خود به خود به ... بیشتر بخوانید »

نکات ریز در ماه اول دوران نامزدی

نکات ریز در ماه اول دوران نامزدی

دیگر از این بدتر نمی‌شود. احساس مریضی می‌کنید، نمی‌توانید لب به غذا بزنید و نمی‌دانید که چه احساسی  دارید و به چه فکر می‌کنید. اما فکرتان خیلی مشغول است. یک لحظه خوشحالید و یک لحظه ناراحت، احساس آشفتگی و بی ثباتی می‌کنید. چه اتفاقی برایتان افتاده است؟ چهار هفته‌ی اولی است که با شوهر آينده تان قرار ملاقات گذاشته اید. ... بیشتر بخوانید »

این نکات مانع ازدواج شما با شخص مورد علاقه تان می شوند

این نکات مانع ازدواج شما با شخص مورد علاقه تان می شوند

ازدواج یک تصمیم حساسی است که اگر با چشمان بسته بگیرید، ممکن است سختی فراوانی برایتان در پی داشته باشد و مهم تر از آن، سرمایه جوانی، سرزندگی، سلامتی و رضایتمندی شما را از چنگتان در آورد. ازدواجی که در آن کفویت و تناسب وجود نداشته باشد مستقیم ترین راه تا بدبختی است. در اینجا به مهم ترین تناسب هایی ... بیشتر بخوانید »

راه و رسم درست در اولین قراره 2 نفره

راه و رسم درست در اولین قراره 2 نفره

صورت حساب قرار 2 نفره را کی باید بپردازه؟ برای گذراندن یک روز متفاوت در کنار نامزدتان برنامه‌ریزی می‌کنید؟ اجازه بدهید با چند پیشنهاد برنامه‌ریزی را برای‌تان ساده کنیم. شاید بد نباشد در آخرین روزهای برف‌پوش بودن کوه‌های اطراف شهر سری به برج میلاد بزنید و چهره تهران را در آخرین روزهای زمستان ببینید، بعد هم می‌توانید مهمان اجرای زنده ... بیشتر بخوانید »

خانم ها اینگونه همسرتان را صدا کنید

خانم ها اینگونه همسرتان را صدا کنید

یافته‌های جدید دانشمندان نشان می‌دهد، مردان نسبت به صدای زنان و جیغ و صدای بلند در آن‌ها نوعی حساسیت و واکنش ناهنجار از خود نشان می‌دهند. یک گروه تحقیقاتی با بررسی تعدادی زن و مرد به نتایج جامعی دریافتند و فهمیدند که مردان صداهای آرام و حمایتگر را بیشتر از تن صدای سفت و محکم می‌پسندد. بررسی‌های نشان می‌دهند، مردان ... بیشتر بخوانید »

با شوهر چشم چران چگونه رفتار کنیم؟

با شوهر چشم چران چگونه رفتار کنیم؟

يك مطالعه در انگلستان نشان داده مردها به‌طور ميانگين روزانه 43 دقيقه را صرف خيره شدن به جنس مخالف مي‌كنند كه اين ميزان برابر با 259 ساعت يا تقريبا 11 روز در سال است. جمع اين زمان در فاصله بين 18 تا 50 سالگي يك مرد مي‌شود بيش از 11 ماه و 11 روز. يعني يك مرد انگليسي در اين ... بیشتر بخوانید »

با زبان افراد دورو آشنا شوید

با زبان افراد دورو آشنا شوید

شاید بسیاری از ما صبح که بیدار می‌شویم یک نقاب بر چهره خود می‌زنیم و از خانه خارج می شویم؛ یکی نقاب یک آدم مهربان، یکی نقاب آدم منصف، یکی نقاب آدم مرفه و یکی نقاب آدم راستگو.به راستی شما چه نقابی به صورت می‌زنید و چقدر آن نقاب به چهره واقعی شما نزدیک است؟و گاه صد نقاب برای یک ... بیشتر بخوانید »

نکات ماندگاری یک عشق

نکات ماندگاری یک عشق

انتظارات و توقعات زندگی زناشویی که نیمه پنهان بوده و به زبان نمی‌آیند، زن و شوهرها را در مرحله ادراک به آزمایش می‌کشد. این تخیلات بعد از ازدواج بیرون می‌آیند. اما متخصصین عقیده دارند که تخیلات مربوط به کارهایی که همسرتان باید و نباید انجام دهد، خطرناک هستند. اگر همسرتان را با یک استاندارد غیرممکن مقایسه ‌کنید، اگر نتواند ذهن ... بیشتر بخوانید »

شخصیت شناسی افراد از روی لبخند

شخصیت شناسی افراد از روی لبخند

خنده زوركی: نیشخند كنترل شده است که تا چشم ها گسترش نمی یابد. دهان كجی: گوشه لب ها را مانند پوزخند به عقب برده و دندان ها را نمایان می گرداند. تبسم با دهان گشوده: دندان های بالا نمایان شده و به شخصی كه با شما گفتگو می كند می فهماند كه مایل هستید بیشتر با او آشنا شوید. تبسم ... بیشتر بخوانید »

شما یک معتاد عاشق هستید

شما یک معتاد عاشق هستید

با نامزد سابق رابطه تان را قطع کردید چون فکر می کردید به درد هم نمی خورید و نمی توانید زیر یک سقف زندگی موفقی داشته باشید. اما از لحظه جدایی چنان حال بدی دارید که حاضرید هر طور شده دوباره با او ارتباط را از سر بگیرید و تسکین پیدا کنید. دوباره با او ارتباط برقرار می کنید و ... بیشتر بخوانید »

حرف نزده شوهرتان را بشناسید

حرف نزده شوهرتان را بشناسید

بررسی های جدید دانشمندان نشان می دهند زبان بدن هر فرد به طور کامل و واضح گویای شخصیت درونی او و رفتار هایش و کارهایی که قرار است انجام دهد است. یافته های جدید نشان می دهند امروزه زبان شناسی بدن یکی از علوم پیشرفته محسوب می شود که حتی در دانشگاه هایی خاص به عنوان یک رشته دانشجویان زیادی ... بیشتر بخوانید »

روابط دختر و پسر باید چگونه باشد؟

روابط دختر و پسر باید چگونه باشد؟

هر پسر و دختری که پا به دوران جوانی می‏گذارد، بزرگترین آرزویش ازدواج و ایجاد کانون گرم و پر مهر خانواده است، تا یار و مونس و محرم راز پیدا کند و از نعمت زندگی مشترک زناشویی، استقلال و آزادی بیشتری بهره‏مند گردد. پسران و دختران جوان سعادت خود را در سایه زندگی مشترک جستجو می‏کنند. چنین میلی بطور طبیعی ... بیشتر بخوانید »

اگر به دنبال شریک زندگی هستید، بخوانید

اگر به دنبال شریک زندگی هستید، بخوانید

نامناسب بودن همه ی مردها آشکار نیست. ممکن است زنی با مردی آشنا شود و قبل از اینکه بفهمد این مرد مناسب او نیست، به او علاقه مند شده و وابسته اش گردد.اگر هنوز در سنین بیست سالگی هستید و نمی توانید از برخورد و آشنایی با مردانی که در این مقاله برایتان معرفی می کنیم، مقاومت کنید، چندان اشکالی ... بیشتر بخوانید »

ازدواج مهم تر است یا جشن ازدواج؟

ازدواج مهم تر است یا جشن ازدواج؟

برگزاری مراسم ازدواج یکی از اتفاقات خوشایند و خاطره انگیز برای هر فردی است. اما همین اتفاق خوشایند، اکنون به یک حادثه پراسترس و پرتنش تبدیل شده است. بیراه نیست اگر بگوییم که هزینه ها و چگونگی برگزاری این مراسم گاه به یکی از موانع ازدواج تبدیل می شود یا شروع زندگی مشترک را به تأخیر می اندازد. به این ... بیشتر بخوانید »

حرفهای زنانه ای که مردان گوش نميكنند!

حرفهای زنانه ای که مردان گوش نميكنند!

ما زن‌ها نیاز داریم تا با همسرمان صحبت كنیم، از كمبود جا در خانه و مشكلات درسی بچه‌ها گرفته تا دل‌تنگی‌های بی دلیل. گاهی دوست داریم، درد دل كنیم و بدون آنكه قصدی داشته باشیم، برای خالی شدن از دل‌شوره ها و دغدغه ها، حرف بزنیم. اما گاهی اوقات می‌خواهیم كسی به كمك مان بیاید، تغییری در رفتارش و نحوه‌ ... بیشتر بخوانید »

چرا بعضی دختران ازدواج نمی کنند؟

چرا بعضی دختران ازدواج نمی کنند؟

ازدواج دخترها در ایران آنقدرها هم ساده نیست. آنها انتخاب شونده هستند و نمی توانند پیشقدم شوند. بنابراین ممکن است به هزار و یک دلیل از جمله دیده نشدن، در اجتماع نبودن، شرایط فردی و خانوادگی موقعیت دلخواهشان را برای ازدواج نداشته باشند. اما این همه ماجرا نیست. برخی دخترها به دلیل ویژگی های خاصی که دارند و افکار و ... بیشتر بخوانید »

طرح پرسش در جلسه خواستگاری

طرح پرسش در جلسه خواستگاری

امر ازدواج و انتخاب همسر برای نسل جوان از اهمیت بالایی برخوردار است. موفقیت یا عدم موفقیت در این امر مقدس و درعین حال حساس، تعیین كننده سرنوشت جوانان است و سلامت جسم و روان و پیشرفت های مادی و معنوی آنان در عرصه های اجتماعی، ارتباطی تنگاتنگ با درستی یا نادرستی انتخاب همسر و پایداری یا ناپایداری ازدواج دارد، ... بیشتر بخوانید »

همسرم سی دی های نامناسب دارد!

همسرم سی دی های نامناسب دارد!

یَأَیهُّا الَّذِینَ ءَامَنُواْ اجْتَنِبُواْ کَثِیرًا مِّنَ الظَّنّ‏ إِنَّ بَعْضَ الظَّنّ‏ إِثْمٌ «اى کسانى که ایمان آورده‏اید! از بسیارى از گمانها بپرهیزید، چرا که بعضى از گمانها گناه است » ( حجرات ، 12). بیچاره شدم !! در کامپیوتر شوهرم ، عکس های مبتذل وایمیل هایی که نمی دانم به چه کسی فرستاده است ، مشاهده کرده ام فکر می کنم ... بیشتر بخوانید »

6 روش ایجاد تنوع در ارتباط جنسی

6 روش ایجاد تنوع در ارتباط جنسی

خواب بچه‌ها سبک است. از وزن و اندامتان رضایت ندارید. با کلی استرس درگیر ضرب‌العجل‌های کاری هستید. دلایل مختلفی وجود دارد که زندگی‌های زناشویی طولانی دچار رخوت جنسی می‌شوند و شب‌ها افراد به جای همسرشان به دنبال بالشت یا کنترل تلویزیون هستند. اما یک زندگی جنسی سالم بخش مهمی از یک رابطه صمیمی را تشکیل می‌دهد و نادیده گرفتن آن ... بیشتر بخوانید »

مهارت هایی که پیش از ازدواج باید بدانید

مهارت هایی که پیش از ازدواج باید بدانید

امروزه شاید بسیاری از جوانان و خانواده ها نیز به این نکته دست یافته اند كه صرف رسیدن به سن خاص و بلوغ جسمی و جنسی، برای تحقق ازدواجی موفق و مطمئن كافی نیست و علاوه بر آن یك جوان باید به حدی از رشد و آمادگی روان شناختی نیز رسیده باشد تا بتواند عهده دار مسئولیت ها و نقش ... بیشتر بخوانید »

ازدواج های فامیلی خوب یا بد؟

ازدواج های فامیلی خوب یا بد؟

از قدیم الایام گفته‌اند که عقد دختر‌عمو و پسر‌عمو را توی آسمان‌ها بسته‌اند اما این روزها می‌گویند اگر با دختر‌عمویم ازدواج کنم، ممکن است بچه‌مان ناقص شود! خیلی از پدر و مادرها در مورد ازدواج کردن و به قول خودشان عاقبت به خیری تمایل دارند کسی را برای دختر یا پسرشان انتخاب کنند که بهترین باشد و چه کسی بهتر ... بیشتر بخوانید »

عوامل مهم سردی روابط در زوج ها

عوامل مهم سردی روابط در زوج ها

یک روانشناس با بیان این که سرمای بعد از ازدواج عوامل متعددی دارد گفت: به طور نسبی پس از فروکش کردن هیجانات بعد از ازدواج ،زوجین به آهستگی و براساس شرایطی از هم فاصله می گیرند. دکتر مصطفی فروتن ضمن اعلام این مطلب که به صورت علمی وفنی نمی توان گفت بروز سردی درروابط میان زن و شوهرها در ماه ... بیشتر بخوانید »

چرا همسرتان حلقه اش را دست نمی کند؟

چرا همسرتان حلقه اش را دست نمی کند؟

آیا تاکنون شده است از همسرتان به خاطر به دست نکردن حلقه ازدواج تان دلخور شوید؟آیا خودتان جز کسانی هستید که فراموش می کنند حلقه شان را به دست کنند یا … این حلقه چیست که اینقدر مهم است و چرا اینقدر زوج های جوان به آن اهمیت می دهند؟آیا واقعا در خوشبختی یک زوج نقشی هم دارد؟اصلا چه شد ... بیشتر بخوانید »

مهارت های تفکر و پیش‌بینی آینده

مهارت های تفکر و پیش‌بینی آینده

در دنیای پیچیده امروز تنها یک چیز قابل پیش‌بینی است و آن یک چیز، پیش‌بینی ناپذیر بودن همه چیز است. لازمه زندگی درست در جهانی که پیوسته درحال تغییر و تحول است، توانمندی در تفکر است. در دنیای متلاطم و پرچالش امروز که شناسایی درست از نادرست و حقیقت از مجاز به دشواری انجام میشود، داشتن مهارت تشخیص و جداسازی ... بیشتر بخوانید »

ذهن طرف مقابلتان را بخوانید

ذهن طرف مقابلتان را بخوانید

آیا می خواهید بدانید در ذهن طرف مقابل شما چه می گذرد؟و یا بدانید کسی در حال دروغ گفتن است یا نه؟آیا می خواهید رفتار خود را نسبت به دیگران بهبود ببخشید؟ و در جلسات کاری خود همواره پیروز میدان باشید؟ همه ما دوست داریم ، روابطی مؤثر و کارآمد برقرار کنیم. همه ما مشتاق آنیم که در تعامل با ... بیشتر بخوانید »

چرا نامزدتان از ازدواج با شما فرار می کند؟

چرا نامزدتان از ازدواج با شما فرار می کند؟

سوای از هزاران علت برای موفقیت آمیز نبودن ازدواج، یکی از علتهای متداول  حتی در مرحله نامزدی این است که مردان  جوان ناگهان از ازدواج پشیمان می شوند و می خواهند ارتباط خود را به هم بزنند. اینجاست که این پرسش مطرح می شود ، مرد جوان را چه شده و دختر خانم باید چه کار کند؟ تفاوت از زمین ... بیشتر بخوانید »

چگونه از دخالت بزرگترها در دوران عقد جلوگیری کنیم؟

چگونه از دخالت بزرگترها در دوران عقد جلوگیری کنیم؟

عقد کرده اید و همه چیز را مادر همسرتان را برای شما مشخص می کند. این که کجا زندگی کنید، کی یکدیگر را ببینید، چطور برای مراسم عروسی برنامه ریزی کنید، چی بخرید و… نگرانید که این دخالت ها بعد از ازدواج شما هم ادامه پیدا کند و نمی دانید باید چه کنید. ما به شما خواهیم گفت چطور روابطتان ... بیشتر بخوانید »

7 قدم تا رسیدن به عشق حقیقی و همسر آینده

7 قدم تا رسیدن به عشق حقیقی و همسر آینده

اغلب افراد مجرد میل دارند بدانند که چگونه و کجا باید عشق حقیقی را بیابند. در این مقاله به 7 نکته کاربردی و بسیار سودمند برای دستیابی به یک عشق حقیقی اشاره گردیده است. 1- قدم اول را بردارید به ازدواجی رمانتیک و موفق و شگفت انگیز ایمان داشته باشید. خداوند همه چیز را زوج زوج آفرید و مطمئن باشید ... بیشتر بخوانید »

علل افسردگی و راه درمان آن

علل افسردگی و راه درمان آن

به لحاظ بالینی به بحث افسردگی در آسیب شناسی روانی یا روان شناسی مرضی پرداخته می شود. افسردگی مجموعه ای از علائم یک اختلال را در پی دارد که شامل چند ویژگی اصلی است؛ خُلق فرد، پایین است و حالت احساسی اش حالت خوبی نیست. همیشه نسبت به پدیده های اطراف، احساس ناخوشایندی دارد. از طرفی، این فکرهای ناخوشایند، با ... بیشتر بخوانید »

علل گریه کردن و روانشناسی افراد از روی گریه

علل گریه کردن و روانشناسی افراد از روی گریه

روزی چند بار می خندید؟ چند بار گریه می کنید؟ چقدر خوشحال هستید و چقدر احساس غم و اندوه به شما دست می دهد؟ البته قرار نیست هر کسی به طور دقیق بداند چقدر در طول روز می خندد یا چقدر ممکن است گریه کند، اما همین که هر فرد بتواند بموقع ناراحت شود و بموقع هم شاد باشد، یعنی ... بیشتر بخوانید »

چگونه از خیانت همسرمان جلوگیری کنیم؟

چگونه از خیانت همسرمان جلوگیری کنیم؟

دکتر اصغر کیهان نیا استاد دانشگاه و مشاور خانواده است و 19 کتاب مختلف در زمینه مسائل خانواده از وی به چاپ رسیده است. با وی درباره دلایل اصلی خیانت در خانواده های ایرانی صحبت کردیم. آقای دکتر به جای کلمه خیانت برای مردان از واژه “گریزپایی” استفاده می کند و معتقد است اگر کسی بتواند قلب همسرش را تسخیر ... بیشتر بخوانید »

چگونه با حسادت مقابله کنیم؟

چگونه با حسادت مقابله کنیم؟

راههای مقابله با حسادت مسلما شما هم این حس را تجربه کرده اید و گاهی حتی متعجب شده اید !!! شاید تصور نمی کردید که آدم حسودی باشید ، واقعا چرا این اتفاق می افتد و با این حس باید چگونه برخورد کرد ؟ گاه اتفاقی برای معده تان می افتد وقتی که میفهمید دوستتان با کسی نامزد شده است ... بیشتر بخوانید »

تأثیر اسباب بازی کودکان بر شغل آینده آن ها

تأثیر اسباب بازی کودکان بر شغل آینده آن ها

هر کسی خاطره ای از اسباب بازی محبوبش دارد. ممکن است این خاطره ساختن ستون با لگو باشد یا درست کردن قطار، یک عروسک یا یک سرویس وسایل چای خوری، هر چند بازی با یک وسیله به این معنا نیست که بچه ها ساختمان ساز، راننده قطار، خانه دار یا صاحب کافه شده باشند. اما آیا واقعا اسباب بازی هایی ... بیشتر بخوانید »

نکاتی که پسرها باید در روز خواستگاری بدانند

نکاتی که پسرها باید در روز خواستگاری بدانند

پسرها باید این نکات را در روز خواستگاری بدانند! هنگامیکه  صحبت از خواستگاری به میان می آید شکی وجود ندارد که اولین حرکت دشوار است. خواستگاری در طول تاریخ همیشه جزء وظایف مردها بوده و به همین دلیل، مردان باید نکات مهمی را در رابطه با چگونگی این کار بیاموزند. نکاتی که می تواند شانس موفقیت آنها را بیشتر کند. ... بیشتر بخوانید »

چگونه بر غرور و خودخواهی خود غلبه کنیم؟

چگونه بر غرور و خودخواهی خود غلبه کنیم؟

انسان ها تیپ های شخصیتی متفاوتی دارند. شخصیت خودشیفته، شخصیتی است که خود را بالاتر از دیگران و ستودنی می داند و خود را محور محیط پیرامون و دنیا می پندارد. غرور به معنی فریفتن ، بیهوده امیدوار کردن کسی را ، و احساس کاذب برتری داشتن و به معنای تکبر ، خودبینی و گستاخی می آید . غرور و ... بیشتر بخوانید »

وقتی که خواستگارتان از شما خیلی بزرگتر است!!

وقتی که خواستگارتان از شما خیلی بزرگتر است!!

همانقدر که ازدواج با مردان کوچکتر بیشتر شده، ازدواج با مردانی که بزرگتر هستند هم زیاد شده است. مردانی که بعضا پانزده سال یا حتی بیشتر از زن مورد علاقه شان بزرگتر هستند. در چنین شرایطی شما به عنوان کسی که مورد خواستگاری قرار گرفته باید سه سوال اساسی را از خودتان بپرسید و تنها در صورتی که جوابتان به ... بیشتر بخوانید »

اینگونه زنان در روابط جنسی موفق نیستند

اینگونه زنان در روابط جنسی موفق نیستند

این گونه خانوم ها در رابطه جنسی و زنانشویی با همسرشان موفق نیستند و میل جنسی شوهر خود را به شدت کاهش میدهند.پس سعی کنید از این تیپ خانوم ها نباشید. 1 – زنهایی که لباس زیر های زیبا نمی پوشند مردها اصلاً شبیه هم نیستند و سلیقه آنها در لباس زیر هم شبیه به هم نیست. همه چیز به ... بیشتر بخوانید »

Scroll To Top